Hisky hcp100s e kuyruk motoru önerisi

Zafer damar

Hard hovercı
Web sitesi
as
İlgi Alanı
Hepsi
Merabalar hcp100 s modelime kuyruk motoru siparişi vericem ama çabuk koptugu için şu arkadaşın yaptıgından yapmak istiyorum mcpx bl tail motor kullanmayı duusnuyorum Bu motor sıkıntı cıkarırmı sizce bunumu alıyım veya bunun yerine başka bir öneriniz olurmu şimidden tesekkuyrler...
alacagım motorda bu

Bu motor birkaç soruna sebep olur. Sağlamlık kaybı, parça uyumsuzluğu, elektronik uyumsuzluğu, ağırlık merkezinin bozulması, toplam uçuş ağırlığının artması. Yaparken ve kulkanırken şu güçlükleri yaşarsınız;
+ Hem bu motora hemde helinize uygun parçalar satılmıyor, yani uydurup kullanmanız gerekecek. Bu seferde sağlamlıktan taviz vermiş oluyorsunuz. Eğer motorlar tamamen aynı boyuttaysa bu kısım çözülmüş olur gerçi.
+ Elinizdeki helinin elektroniği orjinal motor için tasarlandığından yeni motorun ihtiyaçlarını karşılayamaz, kesinlikle uçarken kuyruk kaçması yaşanır.
+ Yeni motor daha ağır farklı kütleli olduğu için ağırlık merkezi yer değiştirecek, trimlerle servo linkleriyle oynayarak bir miktar düzelebilir tabii. Ama eski stabiliteyi yakalayamayacak.
Benim bildiğim, anladığım kadarıyla vaziyet bu:)
Bence mikrolara hiçbir modifiye yapmamak lazım, çünkü bir yönü iyileştirirken diğer yönü çürükleşiyor. Yani helikopterin havada durduk yere dağılma riski artıyor, bunu v931'imi boyalı pal ve kanopilerle kullandığım için biliyorum zavallı havadayken dağıldı yerde de paramparça oldu ve bende böyle olduğunu öğrenmiş oldum. Hem neden motoru değişmek istiyorsunuz ki ikisi de fırçasız?

Yorumun için teekkürler ferdi Değiştirme sebebim hiskinin motor kablolarını cabuk kopması bu kombini videodaki arkadaş yapmış gayette başarılı başka motor varmı uyan ona bakıyorum ama değiştirip denemeye kararlıyım

Bence kopan kabloları sıcak silikonla kaplamayı denemelisin.