Hız sensörü hakkinda

ilyas özdemir

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar
Yaptigım model uçağa hız sensörü takmak istiyorum bu mümkünmü ? Almam gereken ürün hakkinda link verebilirmisiniz?
Kumanda flysky fs i6 alıcı ia6b

Hız derken uçağın hızını kasdediyorsanız bunun için GPS modülüne ihtiyaç var diye biliyorum. Elinizdeki Kuman’da ve alıcının ise GPS sensör desteği yok gördüğüm kadarı ile.

Yok eğer hızdan kasıt motorun devri ise o zaman şu magnetik sensör işinizi görebilir ama elektrikli modeller için Montajı pek uygun değil. Bu tür sensörler nitro motorlar için dizayn edilmiştir.

mehmet beyin dediği gibi gps modlune ihtiyacınız var, tabi birde gpsden gelen sinyali size göstericek olan bri sisteme, elinizdeki mevcut kumanda ekranında bunu göremezsiniz diye biliyorum bende, ama fpv sistemi gibi bir sistem kurarsanız örneğin pixhawk ve gps sistemi ozaman alacagınız harici bir ekrana görüntü aktararak sadece hız değil bir çok bilgiye, hava hızıda dahil olmak üzere erişebilirsiniz (pitot tube gerekir) .başka sistemlerde vardır belki hızı daha kolay görmenizi sağlicak olan, ama onlarla ilgili bilgim yok.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari