Hobbyking 30A ESC hk.

BLackX

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.omerkose.net
Merhabalar;

Hobbyking üzerinden aldığım 30A ESC üzerindeki sinyal kablosunda bulunan bildiğim kadarıyla parazitleri engellemek için bir halka var. Kabloyu frame borusu içerisinden geçirmek istediğim için bu halkayı çıkartmam gerekiyor. Halkayı çıkartsam herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım acaba? Örnek fotoğrafı aşağıda ekliyorum.

Teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hobbyking 30A ESC hk.

Kullanacağın yere ve ekipmana bağlı Ömer. Mesela bende ilk 450 helimde bu mıknatıs bile yeterli olmamıştı.

Aslında en güzeli sen bunu kırdıktan sonra PC kablolarında kullanılan yandan kapamalı mıktanıslar var onlardan kullan.
Böylece hem kabloyu gerekli yerden geçirmiş hem de olası parazite karşı yeni mıknatıs takarak tedbirini almış olursun ;)

Hobbyking 30A ESC hk.

Teşekkürler Mehmet abi öyle yapıyım o zaman ben. Yeterli olmadı derken nasıl bir sorunla karşılaşmıştınız merak ettim :)

Hobbyking 30A ESC hk.

Omer Kose' Alıntı:
Teşekkürler Mehmet abi öyle yapıyım o zaman ben. Yeterli olmadı derken nasıl bir sorunla karşılaşmıştınız merak ettim :)
Motor ara ara kendi kendine uçarken gaz kesip, devir düşürüyor sonra yeniden normalle dönüyordu :-\ Benzer durum daha önce Türker kardeşim de başına geldiği için hemen ilk iş mıknatısı büyütmek oldu ve sorun anında çözüldü. Aslında kit içinden çıkan standard ekipman ve yüzlerce kişi problemsiz kullanıyordu. Ama ben de nedense böyle küçük bir sıkıntı çıkarttı.

Hobbyking 30A ESC hk.

O zaman bu işi kulakardı etmemek lazım onu anladım ben :) Belirttiğiniz gibi bende kırdıktan sonra açılır kapanır mıknatıslardan kullanayım abi çok teşekkür ediyorum.