Hobbywing Platinum V3 ve V4 ESC'de Governor Ayarı

fatih cebir

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar hobywing hv v4 esclerde pc üzerinden gov.ayarı nasıl yapılır ile ilgili dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, hata veya yanlış bir şey gören arkadaşlar bildiklerini paylaşırsa güzel olur. Arkadaşlar ilk önce hb kendi sitesinden pc de kullanılan programı indirmeniz gerekiyor. Yeri gelmişken paylaşalım şu linkten indirebilirisiniz.

Ayarları yaptıktan sonra bu ayar ve rpm ile ilgili uçuş videosu var onuda paylaşmak istedim, bir diğer konu da video da pek vurgulayamadım esc nin yüzde doksandan sonra çalışmaya izin vermemesinin sebebi, kendine yüzde 10 luk nefes alma aralığı bırakması. Yani eğer siz daha yüksek devir ayarlamak istiyorsanız yüzde doksanda bu devri yakalayamadıysanız pinyon değişmeniz gerekecek. :saygilar: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fatih ellerine sağlık, süper bir konu olmuş :thumbup: :bravo:

Artık sayende Hobbywing ESC Governor nasıl yapıldığı anlatan videolu güzel bir konumuz oldu :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Fatih ellerine sağlık, süper bir konu olmuş :thumbup: :bravo:

Artık sayende Hobbywing ESC Governor nasıl yapıldığı anlatan videolu güzel bir konumuz oldu :RCKolik:

Abi teşekkür ederim benim için onurdur, azda olsa foruma katkımız olabiliyorsa ne mutlu bana :saygilar: :RCKolik:

fatih cebir' Alıntı:
Abi teşekkür ederim benim için onurdur, azda olsa foruma katkımız olabiliyorsa ne mutlu bana :saygilar: :RCKolik:
Ne demek Fatih, senin varlığın yeter :RCKolik:

Fatih ellerine sağlık bravo,artık modellerimin hepsine hobbywing esc takacam [emoji3][emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih abi, paylaşım için çok teşekkür ederim :) Ancaq verdiyiniz linke tıklıyorum, malesef veb site açılmıyor. HW-nın kendi sitesinde pc programının son versiyonu 4.0.3, ancaq sizin kullandığınız 4.0.4 qaliba. 4.0.3 olan versiyonunda governor ayarları yok ne yazık ki :(

Fatih ellerine, emeklerine saglik. :bravo:%p:thumbup: Ben atlamisim konuyu kusura bakma.

• Beğen
Fatih abi, paylaşım için çok teşekkür ederim :) Ancaq verdiyiniz linke tıklıyorum, malesef veb site açılmıyor. HW-nın kendi sitesinde pc programının son versiyonu 4.0.3, ancaq sizin kullandığınız 4.0.4 qaliba. 4.0.3 olan versiyonunda governor ayarları yok ne yazık ki :(
senin kullandığın esc hv nin hangi modeli ferid ?

@Ferid Hemidli sen yaşıyor musun ? Birden geldiğin hızla kayıplara karıştın :(

• Beğen
senin kullandığın esc hv nin hangi modeli ferid ?

Hobbywing 130A v4, Helidirect-den almıştım. Dün ilk defa güncellenmesini yapdım, hem esc-nin hem de program box-un. Güncelledikden sonra durum aşağıdakı gibi:

ESC PL-04.0.03
HW186_V1.00456NB

Program box HW310_V2.1
PB-3.2.31

@Ferid Hemidli sen yaşıyor musun ? Birden geldiğin hızla kayıplara karıştın :(

Şükür Allaha şağım, sağlıklıyım Mehmet abi.:) Neden hızla geldim - çünki kırımdan sonra acaip bi hırslıydım her şeyi öğrenmek için. Hem de universiteyi bitirmiş bol-bol boş vaktim olduğum zamanlardı o vakitler. Bol bol okudum, sordum, sonra logo600ü bilinçli bir şekilde toplamaya başladım. Bitirmeye yakınken bir devlet işi geldi beni buldu. Hal böyle olunca hayati enerjimin çoğunluğunu işe adamak zorunda kalıyorum kaç vakittir. İşden gelib yemek yeyib direk uyumağa gittiğim için forumda da ayda 5,6 en fazla 7 kere vakit bulunca gelişmeleri takib ediyorum. Hobbiyi bırakmış deyilim, logo600-üm hala ayaklanmayı bekliyor. İnşallah vakit gelir de uçururum heliyi :) son olarak forumun yeni hali de hayırlı olsun!!! :RCKolik:

Bitirmeye yakınken bir devlet işi geldi beni buldu. Hal böyle olunca hayati enerjimin çoğunluğunu işe adamak zorunda kalıyorum kaç vakittir. İşden gelib yemek yeyib direk uyumağa gittiğim için forumda da ayda 5,6 en fazla 7 kere vakit bulunca gelişmeleri takib ediyorum. Hobbiyi bırakmış deyilim, logo600-üm hala ayaklanmayı bekliyor. İnşallah vakit gelir de uçururum heliyi :) son olarak forumun yeni hali de hayırlı olsun!!! :RCKolik:
İş ve özel hayat herşeyden önemli @Ferid Hemidli . Yeni işin hayırlı olsun bu arada %p İnşallah yakın bir zamanda işleri yoluna koyup, yeniden boş vaktin olur :)

Hobbywing 130A v4, Helidirect-den almıştım. Dün ilk defa güncellenmesini yapdım, hem esc-nin hem de program box-un. Güncelledikden sonra durum aşağıdakı gibi:

ESC PL-04.0.03
HW186_V1.00456NB

Program box HW310_V2.1
PB-3.2.31

Şükür Allaha şağım, sağlıklıyım Mehmet abi.:) Neden hızla geldim - çünki kırımdan sonra acaip bi hırslıydım her şeyi öğrenmek için. Hem de universiteyi bitirmiş bol-bol boş vaktim olduğum zamanlardı o vakitler. Bol bol okudum, sordum, sonra logo600ü bilinçli bir şekilde toplamaya başladım. Bitirmeye yakınken bir devlet işi geldi beni buldu. Hal böyle olunca hayati enerjimin çoğunluğunu işe adamak zorunda kalıyorum kaç vakittir. İşden gelib yemek yeyib direk uyumağa gittiğim için forumda da ayda 5,6 en fazla 7 kere vakit bulunca gelişmeleri takib ediyorum. Hobbiyi bırakmış deyilim, logo600-üm hala ayaklanmayı bekliyor. İnşallah vakit gelir de uçururum heliyi :) son olarak forumun yeni hali de hayırlı olsun!!! :RCKolik:
Ferid kardeşim aklımda kalanları aktarayım, esc yi bağladığında altta yeşil ışık yanması lazım, eğer yanmıyorsa esc demo modda çalışıyor olabilir. Bu durum şöyle, ben bir iki defa denedim hv v4 demo modunda parametre görünmüyordu, programı açıp kapattım tekrar demo modda hv. V4 esc yi seçtim bu sefer parametre çıktı.Yani bir şekilde demo modda çalışıyorsa görünmeyebilir, esc ile pc bağlandığını gösteren ışığı kontrol et bakalım. Eğer yine olmaz ise bu sefer programı açıp kapatmayı dene veya esc yi fabtika ayarlarına döndürüp tekrar dene şimdilik aklıma gelenler bunlar benim, başka bilgisi olan arkadaşlar varsa onlarda yazacaklardır :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Ferid kardeşim aklımda kalanları aktarayım, esc yi bağladığında altta yeşil ışık yanması lazım, eğer yanmıyorsa esc demo modda çalışıyor olabilir. Bu durum şöyle, ben bir iki defa denedim hv v4 demo modunda parametre görünmüyordu, programı açıp kapattım tekrar demo modda hv. V4 esc yi seçtim bu sefer parametre çıktı.Yani bir şekilde demo modda çalışıyorsa görünmeyebilir, esc ile pc bağlandığını gösteren ışığı kontrol et bakalım. Eğer yine olmaz ise bu sefer programı açıp kapatmayı dene veya esc yi fabtika ayarlarına döndürüp tekrar dene şimdilik aklıma gelenler bunlar benim, başka bilgisi olan arkadaşlar varsa onlarda yazacaklardır :saygilar:

Fatih abi, sorunu çözdüm. Problem bilgisayarlıkmış. Başka bir bilgisayarda denedim 4.0.4 versiyonu yüklendi ve governor menüsü de ortaya çıkdı. Ancaq ben pinion ve ana dişliyi girdiyimde abuk subuk rakamlar geldi, o yüzden eski yöntem ile yola devam etdim. Standartizasyonu yapdım, formule göre hesab kitab yapdım ve takometre ile havada ölçerek tam istediyim devri yakaladım. Olmasın öyle, olsun böyle - sonuç olarak ben mutluyum :hoppa:

problemin çözüldüğüne sevindim ferid,yani istediğin kafa turunu yakalamışsın, fazlada kurcalamaya gerek yok;D gelsin uçuşlar:):halay:

• Beğen
Tepkiler: Ferid Hemidli