HW Platinum 50A Low Cut Off

Safak ALTINTAS

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta Pazar günü buluşmamızda Mehmet abi ile yaklaşık 4 pil uçuş yaptık. 2 uçuşumuzda model kendini low cut off moduna aldı. (herhangi bir beep sesi vermedi ama tepkilerden biz öyle düşündük)
Farklı 2 pil de bu problemi yaptı ve pilleri ölçtüğümüzde 3,8V civarlarında idi. Sorunsuz 2 uçuşumuzda ise uçuş sonrası piller 3,9V civarlarındaydı. (belki bu uçuşlarda da biraz daha devam etseydik low cut off u görecektik)
Bizim tespit ettiğimiz tek problem esc kablosu motora temas etmiş ve cover eriyerek tel kısmına kadar sürtme gelmiş. Bu sebep olabilir mi bilemiyorum. Pek anlam veremedik duruma. Sizlerinde fikrini almak istiyorum.

1- Esc ayarlarını kumanda ile beep komutlarına göre yaptım. Ve doğru yaptığımı düşünüyorum. Sizce alakalı olabilir mi?
2- Esc kablo teması neden olmuş olabilir mi?
3- Dikkatimi çeken başka bi durum daha var ; Soft start ile başladığına emin olmama rağmen bu problemli uçuşlarda start soft değildi. Acaba esc ayarlarımı resetlendi? Kendi kendine olma ihtimali nedir acaba ?
4- Daha önce benzer problemle karşılaşan var mı?

Safak esc kablolarindan herhangi birinin herhangi bir yerinden motora degmesi fena bir kisa devredir. Motor sarmak icin arastirma yaptigim zaman bu konuda oldukca fazla uyariyla karsilasmistim. Escnin aninda komur olmasina kadar gidebilecek bir durum bu, esc halen calisiyorsa sanslisin. Kabloyu acilen onar, escyi bir sure test et bence.

Emre Kaman' Alıntı:
Safak esc kablolarindan herhangi birinin herhangi bir yerinden motora degmesi fena bir kisa devredir. Motor sarmak icin arastirma yaptigim zaman bu konuda oldukca fazla uyariyla karsilasmistim. Escnin aninda komur olmasina kadar gidebilecek bir durum bu, esc halen calisiyorsa sanslisin. Kabloyu acilen onar, escyi bir sure test et bence.

Teşekkür ederim abi. Dediğin gibi şanslıyız demekki. ESC halen çalışıyor :D

Hv v3 platium kullanıyorum.
550 ile uçarken bi baktım nitro heli gibi duman çıkarıyor model .arkadaşlarda farketti hiç panik yapmadan idle kapattım, modeli motor susarsa oto yapabilecegim bi yere indirmeye başladım. Neyseki motor susmadı. İndirdigimizde. ..
Esc kablolarından biri frame degiyormus titreşimden zamanla yırtılma olmuş. (Karbon frame iletkendir)

Connectordeki lehim bile erimiş akmış ama esc hiç kendini brakmadı. Hepimiz sasırmıstık bu esc nası yanmadı DİE :)