iFlight SucceX- E F4 kartlı drone için alıcı montajı hk, yardım

Oguzhan Mentes

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar herkese iFlight SucceX- E F4 kartlı bir drone aldım, alırken kumanda uyumluluk sorunu olmasın diye elimde bulunan FS-İ6x kumandaya FS-X6B model bir alıcı aldım.

Fakat drone alıcısız geldiği için gerekli olan bağlantıları yaparken sorun yaşıyorum. Sbus olarak bağlantılarını yaptım ve betaflight ayarlarını da tamamladım ama motorlar dönmüyor.

Pili bağladığımda betaflight da voltaj bile göremiyorum. Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.

Not: Teknik bilgilere pek sahip değilim, izleyerek yapmaya çalışıyorum genelde :(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lütfen konuyu doğru yere açalım. En azından forumda biraz vakit geçirip, mevcut bölümlerin isimlerine göz atalım.

ILK ve son kez konu olması gereken yere taşınmıştır :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Oguzhan Mentes
Şu quadcopterin resimlerini detaylıca paylaşsanız çok iyi olur . . . Bundan daha önemlisi alıcı kablolarınızı hemen eksiz direk sbus porta lehimleyin ...

Merhbalar. O sizin bağladığınız port ibus portu x6b de sbus yoktu sanıyorum yanlış hatırlamyorsam. ibus bağlantı yapmalısınız.

Bir de sorması ayıp ne kadara aldınız ikinci el sanırım.

Şu quadcopterin resimlerini detaylıca paylaşsanız çok iyi olur . . . Bundan daha önemlisi alıcı kablolarınızı hemen eksiz direk sbus porta lehimleyin ...
Merhaba,
Benim alici i-bus ama ekteki dosyada anakart'in 3 kablolu baglantisini goz onune alarak bagladim.
Anakart cikisinda 5 kanlo var, sari,siyah,kirmizi,beyaz ve mor. Aliciyi sari,siyah ve kirmizi olacak sekilde bagladim. Betaflight ayarlarini yaptim kumandayi algiliyor ama motorlari calistirmiyor.

Merhaba,
Benim alici i-bus ama ekteki dosyada anakart'in 3 kablolu baglantisini goz onune alarak bagladim.
Anakart cikisinda 5 kanlo var, sari,siyah,kirmizi,beyaz ve mor. Aliciyi sari,siyah ve kirmizi olacak sekilde bagladim. Betaflight ayarlarini yaptim kumandayi algiliyor ama motorlari calistirmiyor.
Merhbalar. O sizin bağladığınız port ibus portu x6b de sbus yoktu sanıyorum yanlış hatırlamyorsam. ibus bağlantı yapmalısınız.
Selamlar, İ-bus yaptigimda algilamiyor alicinin ibus cikislarindan sbus ile baglanti yapabiliyorum. Su an kontrolleri aliyor ama motorlar calismiyor. Alici derken esc de sorun var sanırım :(
1200 liraya aldim banggood dan pil haric sadece drone

iBus için r2 t2 pinlerine sbus için nr2 t2 pinlerine bağlantı yapılıyor. ibusu r2 t2 ye bağlayıp mı denediniz ?

T2ler aynı gibi görünüyor ama alt alta olanları bağlayıp denemelisiniz

T2ler aynı gibi görünüyor ama alt alta olanları bağlayıp denemelisiniz