İHA pervane seçimi hakkında

Sntmntl

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
motorum 1080 KV , 3S'lik 11.1 V pil ve aracın ağırlığını maksimum 4 kg alarak bir pervane seçmem gerek. forumda konuyla ilgili çok başlık okudum fakat kafam inanılmaz karıştı basit bir şekilde anlatarak yardımcı olabilir misiniz?

Pervane seçimi bu verdiğin bilgilerle mümkün değil .
Pilin C değer ne ve kaç mah ?
Kullanacağın frame ne ?
Ve aracın maksimum kalkış ağarlığı mı 4kg ? ( 4kg çok ciddi bir ağarlık )

sabit kanatlı, motorun bilgilerinde 3s, 11.1 v olarak yazıyor. 13*6,5 kanat boyutu önerilen ama ben uyuşturamadım
13x6.5 pervane boyutu demek istiyorsun sanırım.
Tamamen teorik olarak 1080 kV motor 3S pil ile 12000 devir gibi bir değer veriyor. 13x6.5 pervaneyi bu devirde çevirince de yaklaşık 5 kg statik çekiş elde ediliyor. Kısaca toleranslar, hata payları vs düşünüldüğünde bu pervane ile 3.5 kg falan çekiş üretilebilirse 4 kg uçağı rahat rahat uçuracaktır.

13x6.5 pervane boyutu demek istiyorsun sanırım.
Tamamen teorik olarak 1080 kV motor 3S pil ile 12000 devir gibi bir değer veriyor. 13x6.5 pervaneyi bu devirde çevirince de yaklaşık 5 kg statik çekiş elde ediliyor. Kısaca toleranslar, hata payları vs düşünüldüğünde bu pervane ile 3.5 kg falan çekiş üretilebilirse 4 kg uçağı rahat rahat uçuracaktır.
bunun matematiksel hesabını daha detaylı anlatır mısınız?

Şu sitede formül var:

Statik güç için Vo değerini 0 olarak yazın. Sizin motor, pil ve pervane değerlerine göre yaklaşık 5.5 kg itiş gücü çıkıyor.

Şu sitede formül var:

Statik güç için Vo değerini 0 olarak yazın. Sizin motor, pil ve pervane değerlerine göre yaklaşık 5.5 kg itiş gücü çıkıyor.
demek buymuş ha, çok teşekkürler