İHA Talimatnamesi ile SHGM Sistemine Multikopter Kaydının Yapılması

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba drone hava sahasının bu haftaki videosunda geçen hafta ilk uçuşunu gerçekleştirdiğimiz hekzakopter sisteminin iha talimatnamesi sonrasında sivil havacılı genel müdürlüğü sistemine kayıt aşamalarını göstermeye çalıştım. Video sonucunda artık yasal olarak kayıtlı ve uçuşa uygun bir sisteme sahip olmuş oluyoruz :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikle yeni alanlar için modele özel güzel bir kaynak olmuş İzzet hocam, ellerine sağlık %p

Hemen ilgili indeks sayfalarımıza ilave edelim :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
P
Özellikle yeni alanlar için modele özel güzel bir kaynak olmuş İzzet hocam, ellerine sağlık %p

Hemen ilgili indeks sayfalarımıza ilave edelim :RCKolik:
Çok teşekkür ederim aslında yeni alanlar için çok doğru olmadı sanorım satın alınma durumunda kayıt sisteme otomatik düşüyor sadece gerekli belgeler ile onay veriliyor ben sadece kendi üretimini yaptığımız sistemlerin kaydını göstermeye çalıştım :) İndex için teşekkür ederim umarım birilerine faydası olur:):saygilar:

P

Çok teşekkür ederim aslında yeni alanlar için çok doğru olmadı sanorım satın alınma durumunda kayıt sisteme otomatik düşüyor sadece gerekli belgeler ile onay veriliyor ben sadece kendi üretimini yaptığımız sistemlerin kaydını göstermeye çalıştım :) İndex için teşekkür ederim umarım birilerine faydası olur:):saygilar:
Merhaba! Herhangi bir vergi ödeme ya 18 yaşından küçük olduğum için bir problem çıkma olasılığı var mı?

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Merhaba! Herhangi bir vergi ödeme ya 18 yaşından küçük olduğum için bir problem çıkma olasılığı var mı?
Merhabalar henüz bildiğim bir vergilendirme yok. Yaş konusunda ise drone kayıt aşamasında sorun yok ama sanırım ehliyet başvuru aşamasında yasal sorumlundan alınmış bir dilekçeye ihtiyacın olacaktır :) Tüm sorumluluk bana ait içerikli bir dilekçe detayını tam bilmiyorum ama açıklamaları mevcut o aşamada diye hatırlıyorum:)

• Beğen
Tepkiler: Yunus Emre Oğuz