Ikon/Brain iOS Bluetooth desteği geliyor

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
İkon ve Apple kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan bluetooth bağlantı eksikliğini gidermeyi nihayet uygun gören MSH'ı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim :)

iTunes'da aplikasyon fiyatı 27 TL, ancak eski BT modülleriyle çalışmayacağı, iOS ile uyumlu yeni bir modül çıkacağı belirtiliyor. Yeni modül 1-2 hafta içerisinde çıkacak, fiyatı henüz belli değil. Eski modülün kablosuyla kullanılabilecekmiş, aynı zamanda Android ve Windows ile de uyumlu olacakmış.

iTunes'da app linki:

Birkaç ön izleme:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

NOT: Bu arada daha önce "crius mwc multiwii bluetooth module" olarak satılan bluetooth cihazı Brain-2 dahil olmak üzere ANDROID uygulamalarında sorunsuzca çalışabilmektedir.

----------------------------------------------------------------

Ebay aldığım eski tip Bluetooth dongle (Sadece Android çalışıyor) sorunsuz çalıştı arkadaşlar. Kargo dahil $8 fiyatı ile düşünenler kaçırmasınlar :thumbup:

NOT: Resimden de görüleceği üzere, ne yazık ki kablosunun Brain girecek yeri eksik. Bu nedenle ilave kablo (MSH Brain Bluetooth Crius MultiWii adapter cable 110mm MSH51607) da alınması gerekiyor, bilginize :-\

Bu $8 Bluetooth dongle aldığınızda gelen kablonun ne yazık ki Brain girecek tarafı gelmiyordu :-\ Bu durumda $5 :eek: "MSH Brain Bluetooth Crius MultiWii adapter cable 210mm MSH51608" kablosunu da almak gerekiyordu :rolleyes:

Ama buna bir çözüm bulduk :halay: Yaptığımız araştırmalar sonrasında Brain tarafında kullanılan konnektörün "ZH 1.5mm 4-Pin JST Connector" olduğu öğrendik. Aşağıdaki link ile bu kablodan 10 tanesini sadece $4.9 alabiliyorsunuz, üstelik kargo dahil :hoppa:

Bunun uçuna şu servo konnektörleri dişisini çakarak, kabloyu model üzerinde bırakabilir, kablo sökme takma derdinden kurtulabilirsiniz :halay: (Bluetooth kablosunu erkek yapmak kaydı ile).
Bu güzel fikir ve uygulama için Emre arkadaşımıza bir kez daha teşekkürler :thumbup:

Güzel bir haber , IOS kullandığım için almamıştım şimdi almayı düşünüyorum :)

Paylaşım için teşekkürler Emre.Ben 3 modelimde de ıkon kullanıyorum. Daha Bir sıkıntısını görmedim Allaha şükür. Arazide çok büyük kolaylık bluetooth bağlantısı ile telefondan ayar yapmak.Hepsinde ayrı ayrı bluetooth kablosu var. Sadece bir bluetooth aparatı ile 3 modeli de ayarlıyorum. [emoji1] [emoji106]

Valla bence geç bile kaldılar. Yine de hic olmamasında iyidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gec kalmis oldugu cok dogru Mehmet abi, ancak digerlerinin hala hic niyeti yok gibi... Gpro ilk, ikon ikinci iOS uzerinden ayar konusunda. Baska da yok. Ciksin da, fiyatina gore belki alabilirim. :)

adamlar ıos ' bıldıgın ıkıncı sınıf muamelesı yaptı :D :D

IKON'un bluetooth'unu bir süredir gerçekten ilgi ile takip ediyorum... Eski versiyonları, 115200 Baud rate ile çalışan basit bir HC05/HC06 bluetooth adaptörü + JST ZH 1.5mm 4 pin kablodan başka bir şey değil.
- Bu, ilgili HF konusu

- Bu, ayarlaması daha kolay olan HC06 adaptörü

- Bu, nasıl ayarlanacağı

Yeni modülün de BLE(Bluetooth Low Energy) - Bluetooth 4.0 uyumlu bir modülden başka bir şey olmayacağını düşünüyorum. IOS+IKON ikilisi ne kadar nazlı olursa olsunlar, bence aşağıdaki gibi bir modül işe yarayabilir.

Aynen abi :D Ben hc06 modülü vbar ile de ikon ile de kullandım, hatta şu anda hc06 kullanıyorum ikonla. Yeni modül bir çıksın, içinde ne var görelim, elbet vardır o çipi kullanan modül banggood'da :D

Paylaşım için teşekkürler Emre, ikon kullanıcıları için güzel bir haber. :thumbup:

BT modülü çıkmış. Fiyatı 60$ :lollol: 60$ etmeyen android tabletler var :lol:

Kendilerine başarılar diliyorum...

Zuahahahahah ;D ;D ;D

Hayırdır yau Mikado mu üretiyor bunları, neden pahalı bu kadar???

Ya şimdi ben bu hobideki yüksek fiyatlara çok fazla laf etmiyorum aslında. Neden etmiyorum, çünkü çok sınırlı bir piyasaya hitap ediyor. Kullandığımız üniteler, kumandalar, şarj aletleri ve hatta helikopterler, yedek parçalar, gereğinden fazla pahalı bence. Ama bunları üreten firmaların kısıtlı bir pazarda hem makina, hem çalışan, hem arge maliyetlerini çıkarıp üstüne para kazanmaları gerekiyor ki, bu sektör devam edebilsin.

Ancak bu modülün fiyatı ciddi ciddi akıl alır gibi değil. Alt tarafı HM10 veya benzeri bir modül. 10-12$ hadi olsun 20$. Dışının kabı, kabosu, paketlemesi, 1,5$ o da 2 olsun. 60$ nedir? Yok efendim uğraşıyorlarmış da, emek harcıyorlarmış da, bunun programı varmış, geliştirilmesi varmış, e itunes'da aplikasyon da 10$ Zaten yine parayla sattıkları android uygulamasının aynısı, ki o uygulamayı da iki kere sattılar, yeni versiyonunu da parayla sattılar eski versiyon sahiplerine bile...

Ben anlamıyorum bu kafayı, Alman da değiller ama... :D

Destek olmasi amaciyla en azindan forumcak 1 tane alalim derim :laugh: ;D