Ikon - Msh Brain Flybarless (FBL) Unitesi : Ürün Inceleme

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
RCKolik olarak gün geçmiyor ki yeni bir konuyla karşınızda olmayalım :laugh: Evet yeni bir süprizimiz daha var :thumbup: Bu konumuzda yeni aldığımız "Ikon - Msh Brain" FBL ünitesini inceliyoruz.

Çok yakında daha fazla detaylarla tekrar beraber olmak üzere, keyifli seyirler :saygilar:

Ikon - Msh Brain Flybarless (FBL) Unitesi : Ürün Inceleme Videomuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gule gule kullanin. :) Temel ayarlari gercekten cok kolay bir unite. Bilgisayara baglayip ayarlayip ucurmak 10-15 dk alir yonergeleri izleyerek. Ve tas gibi ucuyor basit ayarlarla. Gelismis ayar menusunde ise istemediginiz kadar parametre ile oynayabiliyorsunuz.

Bluetooth adaptorunu de mutlaka oneririm. Hem bilgisayar, hem android cihazlarla kablosuz olarak ayar yapabilirsiniz. Android programi da pc programi kadar basarili, bir kusuru var 15 lira civari satiliyor, bedava degil. Ben usb kablosunu hic kullanmiyorum. Btooth adaptoru her zaman model uzerinde takili duruyor.

hayırlı olsun türker abi :) kurulum videoları bayramdan önceye yetişirse bende X5 e ikon kurucam hiç fena olmaz hani :) :) abi şaka bi yana dört göz bekliyorum videoları konuyu görünce altın bulmuş gibi sevindim :)

Eline sağlık Türker'im, sayende yeni bir üniteyi daha detaylı olarak inceleme imkanımız olacak :thumbup: Eğer yetişirse bu hafta sonu benim 500 bunu takalım ve ilk testleri yapalım, bakalım nasılmış, anlatıldığı kadar kolay ve güzel mi :D

Ogulcan desene yine 4 ayak üstüne düştün :laugh: Demek ki başka bir şey isteseydin olacakmış :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eline sağlık Türker'im, sayende yeni bir üniteyi daha detaylı olarak inceleme imkanımız olacak :thumbup: Eğer yetişirse bu hafta sonu benim 500 bunu takalım ve ilk testleri yapalım, bakalım nasılmış, anlatıldığı kadar kolay ve güzel mi :D

Ogulcan desene yine 4 ayak üstüne düştün :laugh: Demek ki başka bir şey isteseydin olacakmış :lol:

4 ayak ne abi resmen 14 ayak oldu bu :) servolar geldi bugun yarın kapı çalar diye bekliyoruz sizin ikon incelemeside üstüne geldi bu gidişle ben bayramda X5 in video sunu paylaşırım abi :)

Teşekkürler Arkadaşlar, hepimize hayırlı uğurlu olsun diyelim. :laugh:

ıkon - brain -tracx ( 3. diger versiyonu ) hepsının kullandıgı arayuz ve setup programı aynı sanırım .. kabları degısık braın ve ıkon kullandım ve ıkısınıde braın setup programı ıle ayarlıyorum ...

kullanımı ve kurulumu 15 dk da orhanlıda ucar halde ayar yapıp kaldırdık .. unıte cok guzel cok saglam ozellıkle advence menu ye gırınce çov yaptıgı kısm cıkıyor ortaya ...

hadi size bilinmeyen bir gercek , brain ' ın ureticisi vbar unıtenın eskı ortaklarından ;) yanı braın aynı vbar ;)

kaynagım cok saglam , alvin chai ;) tareq de best vbar dıyordur kerata :D sonra sk dıyordu :D

abi unite cidden cok cok guzel bir unıte , self level için cok fazla titreşim olmaması gerekyor modelde haberınız olsun sapıttırıyor biraz ;)

byedz' Alıntı:
ıkon - brain -tracx ( 3. diger versiyonu ) hepsının kullandıgı arayuz ve setup programı aynı sanırım .. kabları degısık braın ve ıkon kullandım ve ıkısınıde braın setup programı ıle ayarlıyorum ...
.........
kaynagım cok saglam , alvin chai ;) tareq de best vbar dıyordur kerata :D sonra sk dıyordu :D .....
Bilgiler için teşekkürler Ediz :thumbup: Özellikle VBar ile olan organik bağı dikkat çekici ;)

Bu arada henüz çok araştırma fırsatım olmadı ama gördüğüm kadarı ile kumanda üzerinde EXPO menüsü kullanamıyoruz değil mi ?

Gördüğüm kadari ile Advance menude uçuş stiline göre bazı EXPO değerler default geliyor. Bunları değiştirmek ve kullanmak gerekiyor herhalde ??

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben kullaniyorum kumandadan expo. Bi uyari gormedim expoyla ilgili.

Abi hayırlı olsun güle güle kullan. Güzel alet..

Emre Kaman' Alıntı:
Ben kullaniyorum kumandadan expo. Bi uyari gormedim expoyla ilgili.
Biraz araştırınca sizin gibi kumanda üzerinden sorunsuz kullananlar olduğunu fark ettim. ;)

serkan sinan' Alıntı:
Abi hayırlı olsun güle güle kullan. Güzel alet..
Teşekkürler Sekan. Olursa bu hafta sonu 500 ilk uçuşunu yapacağız, bakalım :)

Bu arada sen nerelerdesin, Yozgat sonrası bir kayboldun, sesin soluğun hiç çıkmıyor :rolleyes:

Hayırlı olsun üniteniz Türker Bey. İnşalah en kısa zamanda model üzerinde de görürüz.

Bu Vbar için de sanki dual rate veya expo dan biri kullanılamaz deniyordu. Sanırım dual rate idi.

Teşekkürler Arkadaşlar. :)

Bakalım hep birlikte artıları eksileriyle değerlendirmeye çalışacağız üniteyi. :RCKolik:

Ynt: Ikon - Msh Brain Flybarless (FBL) Unitesi : Ürün Inceleme

Son Mesut arkadaşımdan aldığım bilgilere göre. Ikon da pich curve, Self leveler İ mix leyerek. Stiği çektiğimiz de heliyi direk havaya fırlatıyotmuş. Bu konuda daha fazla bilgisi olan varsa paylaşmasını bekliyorum.

Ynt: Ikon - Msh Brain Flybarless (FBL) Unitesi : Ürün Inceleme

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Son Mesut arkadaşımdan aldığım bilgilere göre. Ikon da pich curve, Self leveler İ mix leyerek. Stiği çektiğimiz de heliyi direk havaya fırlatıyotmuş. Bu konuda daha fazla bilgisi olan varsa paylaşmasını bekliyorum.
Serkan demişti benzer modu. Biz de deneyeceğiz inşallah ;) Olay aslında bildiğim kadarı ile çok basit. Belli bir süre bekle (Unitenin kendini hover alması için tahmini süre) ve sonra artı gaz ver.

Bunlarda Spektrum DX8 ile yapılan ayarları ve testi. Henüz bu kısma çok detaylı incelemeye fırsatımız olmadı ;)