İlginç bir görüntüleme helikopteri

Quadrolar cikip da mertligin bozulmadan once :laugh: yapilmis guzel bir cekim modeli. Insan bunlari izleyince pilotajin o zamanlar ne kadar onemli oldugunu anliyor :thumbup:

Silah cikti, mertlik bozuldu. Quadrolar cikti, havadan cekim ayaga düştü :lollol:

şimdikilerini gördükten sonra bu videoyu izleyince ne kadar ilkel bir alet dedim :lol:

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
şimdikilerini gördükten sonra bu videoyu izleyince ne kadar ilkel bir alet dedim :lol:

Buram buram el emeği göz nuru bir helikopter.O zamanlar combo setler pek yoktu benzinli helikopter yapmak bile büyük marifetti. :-\

Gordugum kadari ile dengeyi saglamak ve titresimi azaltmak icin gyro kullanilmis , bazi goruntulerde arkada gorunen beyaz tup bazilarinda ise sol arkadaki siyah tup.

Vay be :) Biri uçuruyor, biri çekimi yapıyor, süper. Helikoptere ilk başladığım zaman Futaba 6j almıştım, sonradan flymentor alınca 7 kanala ihtiyacım olmuştu, gidip 8fg almıştım, 6j'yi de bu şekilde kullanırız, eşimle beraber güzel videolar çekeriz diye hayal kurmuştum. Tabi hayallerim kısa sürmüştü o zaman :D

Not: O arkadaki siyah tüp egzos sanırım, öndeki beyaz da basınçlı hava tüpü. Sanırım iniş ayakları pnömatik, beyaz tüpten besleniyor benim görebildiğim kadarıyla.

Hmm sekil olarak benzettim aslinda benim gorduklerim daha buyuktu gyroskop olanlar. Pneumatic ayak kamera goruntusune girmemesi icin mantikli olmus aslinda yanlis teshis koymusum :)