İlk katmanlarda bozulma

İlgi Alanı
Uçak
Okulumda Anycubic I3 Mega bir yazıcı var sağolsunlar kullanmama izin verdiler. 3D yazıcılar hakkında fazla bilgim yok Curadaki custom ayarlarla basıyorum. Fotobloktan yapacağım kanat için 3D yazıcıdan destek parçaları basacaktım ancak ilk katmanlar fotoğraftaki gibi bozuk çıkıyor. Sonradan düzeliyor ancak yazıcının tabanındaki yüzey böyle oluyor. Araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Skirt, baskıya başlamadan önce sizin girdiğiniz parametreye göre basılacak objenin etrafına atılan "çerçeve"dir. Burada skirt nerede ben anlayamadım.
Basmaya çalıştığınız şey ile ortaya çıkan baskıyı daha detaylı gösterebilirseniz daha iyi olur.

Nozzle sıcaklığı çok düşük sanırım. Filament nozzledan çıkar çıkmaz bir önceki katmana yapışmadan soğuyup makarna görüntüsü almış.

• Beğen
Tepkiler: Alp Serin
Bu durum için geçerliği bilmiyorum fakat ilk katmanlar basılırken daha iyi yapışması ve daha düzgün olması için yazıcının ayarlarından hızını 100 den 50-70 civarına düşürüyorlar. İlk 3-4 katman basıldıktan sonra tekrar eski haline getiriyorlar

Bu durum için geçerliği bilmiyorum fakat ilk katmanlar basılırken daha iyi yapışması ve daha düzgün olması için yazıcının ayarlarından hızını 100 den 50-70 civarına düşürüyorlar. İlk 3-4 katman basıldıktan sonra tekrar eski haline getiriyorlar
Cura default ayarı o şekilde zaten.

Belediye pandeminin başında siperliklerin plastiklerini basmak için okullardan yazıcı toplamış. Kalibrasyonunu bozmuşlar yazıcının. Biraz kurcalayarak çözdüm şuan gayet güzel basıyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim.