İlk Modelim İçin Kararsızım

İlgi Alanı
Uçak
Evet biliyorum çok fazla bu konuyla ilgili soru geldiği için bıkmış olabilirsiniz ama inanın çok ama çok kararsız kaldım.2300 tl bütçem var uçak için.Flysky i6x kumandam mevcut.Karalı,ağır,stabil uçan,gerçekçi bir hissiyat veren ve özellikle iniş takımlı bir model yapmak istiyorum.Sizce hangi modeli seçmeliyim ? Kendim mi kesip yapmalıyım yoksa hazır kesilmiş mi almalıyım inanın çok ama çok kararsızım.Her türlü öneriye açığım.Şimdiden teşekkür ederim.

Trainer olan herhangi bir modelle başlayabilirsin. Hangisi olacağını sen seçmelisin. Şu şekilde bir tavsiye verebilirim. Küçük motor/esc/pil alma...

Küçük uçakları uçurmak büyük uçaklara göre zordur. Küçük bir uçak yapıp biraz uçmayı öğrendiğinde daha büyük bir uçak isteyeceksin. Elindeki küçük uçak için olan ekipman neredeyse hiç işe yaramayacak. Verdiğin parayı kenara koyup yeni malzeme almak isteyeceksin. Veya yine küçük uçak yapmak durumunda kalacaksın. Yerinde olsam en az 2kg itkisi olan bir motor satın alırdım. Bu tarz bir motorla kullanışlı olacak bir çok uçağı yapıp deneyimleyebilirsin.

Tabi şöyle bir durum da var. Ben yazın biraz takılayım, uçak kırılınca atarım kenara diyorsan küçük bir uçak için gerekli malzemeleri al. Büyük motor esc pile yok yere para verme. Ne istediğinden emin olarak yatırımını yap.

• Beğen
Tepkiler: N.Ahmet SANDIKLI

bulabilirsen bu tarz uçakların 2.elini alıp uçurabilirsiniz. bulamazsanız :

bu sitedeki üstten kanatlı model uçaklardan birini yapıp uçurabilirsiniz. hem uyguna gelir hemde yapım aşamalarını burada paylaşırsanız
yardımcı oluruz.

bulabilirsen bu tarz uçakların 2.elini alıp uçurabilirsiniz. bulamazsanız :

bu sitedeki üstten kanatlı model uçaklardan birini yapıp uçurabilirsiniz. hem uyguna gelir hemde yapım aşamalarını burada paylaşırsanız
yardımcı oluruz.
Öncelikle teşkkürler hocam.Bu vida,civata vsleri nereden bulabilirim toplu ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol