İlk rc model uçağım (f-22 raptor)

MertBzdmr

Yeni Uye
Merhaba zaten kendimi tanıtmıştım ben Mert evet rckolik ailesi ben ilk defa rc uçak yaptım ama henüz elektronik aksam yok neyse size biraz anlatıyım ilk önce flite test kanalından videoyu izledim ve sitelerinden planı indirdim sonrasında ozalitçiye gittim ve çıkardım ama boyutu bilmediğim için büyükçe bir kağıda çıktı aldım en azından ole çıktı sonra koçtaştan parkelerin altı için kullanınlan pembe 10mm bir strafor aldım bu arada planıda çifter çıkardım çünkü hani fail oluruz falan çünkü bi ilçede oturuyorm bida gitmem üzün sürer neyse once planı kestim sonra strafordan parçaları kestim ve kalemle çizerek daha sonrasında neşter ile kestim ve biraz zımparayla ufak bozuklukları düzelttim sonrada sıcak silikonla birleştirdim ama silikon çok ısınınca köpüğü eritebiliyor ve sonunda bitti güzel oldu ama hala elektronikleri almadım ve size asıl soracağım konu buydu biraz ucuz maliyet olmasını istiroyum çünkü ilk model büyük ihtimal bozulacak kırıma uğrayacak .

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

F-22'im İşte bu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mert, eline sağlık! Güzel iş çıkarmışsın! :bravo: Ama bu modeli şu an için bir kenara bırak. Çünkü uçurması zor bir model. Bence öncelikle simülatörde bol bol çalış. Daha sonra eğitim modeli tarzı bir model yaparsın. Sonra da elektronik malzeme ve kumanda seçimini ona göre yaparsın.

İlk değil sonradan bile sıkıntı yapabilecek bir uçak, Ömer abinin tavsiyesine katılıyorum! Malzeme olarakta pili 2200mah ın üzerinde seçmeyin bu uçak için, çok ağırlaştırıyor yoksa. Motor arkada, esc ve pilde burnun gerisinde olduğundan dikey hızlanıp burun çakılması yapmadığınız sürece en fazla pervane kırımı yaşarsınız

Flitetest planı değil mi? Ben de yapmıştım aynı uçaktan, uçurmak kısmet olmadı :D Zaten olsaydı da uçurmazdım :p :laugh:

Jet tipi uçak uçurmak zor, ancak yapımcılarına göre çok kolay uçan bir uçak bu, bence hiç durmayın, bir deneyin. En kötü baştan yaparsınız :D

Mert bu uçak aman aman zor uçan bir uçak değil ve gerçekten de gerekirse tekrar yapılır. Bunu kırarak elektroniğe zarar vermen kolay değil. Yeniden yapar elektroniği ona aktarırsın. ya da önerileri dinleyip daha kolay bir başlangıç modelinden sonra bunu uçurursun. Ama her ne yaparsan yap, bu tür arkadan pervaneli modellerde AMMAN NE OLUR PERVANEYE ÇOK DİKKAT ET!!!!! Bu uçağı elden atarken elini yaralama riskin var. Çok çok dikkatli ol!

Omer Erkan' Alıntı:
Mert, eline sağlık! Güzel iş çıkarmışsın! :bravo: Ama bu modeli şu an için bir kenara bırak. Çünkü uçurması zor bir model. Bence öncelikle simülatörde bol bol çalış. Daha sonra eğitim modeli tarzı bir model yaparsın. Sonra da elektronik malzeme ve kumanda seçimini ona göre yaparsın.

Abi peki çok sağol da bana bi trainer gene kendim yapabileceğim bi uçak önerirmisin .

hakan bakır' Alıntı:
İlk değil sonradan bile sıkıntı yapabilecek bir uçak, Ömer abinin tavsiyesine katılıyorum! Malzeme olarakta pili 2200mah ın üzerinde seçmeyin bu uçak için, çok ağırlaştırıyor yoksa. Motor arkada, esc ve pilde burnun gerisinde olduğundan dikey hızlanıp burun çakılması yapmadığınız sürece en fazla pervane kırımı yaşarsınız

Anladım teşşekür ederim .

Emre Kaman' Alıntı:
Flitetest planı değil mi? Ben de yapmıştım aynı uçaktan, uçurmak kısmet olmadı :D Zaten olsaydı da uçurmazdım :p :laugh:

Jet tipi uçak uçurmak zor, ancak yapımcılarına göre çok kolay uçan bir uçak bu, bence hiç durmayın, bir deneyin. En kötü baştan yaparsınız :D

Haklısın :thumbup:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mert bu uçak aman aman zor uçan bir uçak değil ve gerçekten de gerekirse tekrar yapılır. Bunu kırarak elektroniğe zarar vermen kolay değil. Yeniden yapar elektroniği ona aktarırsın. ya da önerileri dinleyip daha kolay bir başlangıç modelinden sonra bunu uçurursun. Ama her ne yaparsan yap, bu tür arkadan pervaneli modellerde AMMAN NE OLUR PERVANEYE ÇOK DİKKAT ET!!!!! Bu uçağı elden atarken elini yaralama riskin var. Çok çok dikkatli ol!

Tabi dikkat ederim ama büyük ihtimal tek başıma uçurmam . :D