İlk Uçağımı Sipariş Ettim

golge1710

Yeni Uye
:halay: Merhaba arkadaşlar az önce ilk uçağımı sipariş ettim.Sancak Model de Wing Dragon 500 Sporster V2 Brushless aldım.umarım uçurabilirim.İzmirde uzman arkadaş arayışına gireceğim bu aralar.şu anda simulasyon çalışmalarım devam ediyor.Umarım doğru uçak almışımdır.sizler ne düşünüyorsunuz acaba.

Öncelikle hayırlı olsun Ramazan Bey. Uçurması kolay, insanı fazla üzmeyen bir model seçmişsiniz :)

Ama nacizane tavsiyem bir sonraki modelinizde, sipariş etmeden önce sorarsanız daha yerinde olur diye düşünüyorum ;)

Almışsınız artık hayırlı olsun :bravo:
Thk da wd 3 ve wd sporter v2 modelleri de vardı. İlk önce sim. çalışın sonra uçuşa gibin. Ana kanat 2 parça olarak geliyor onu birleştirirken düzgünce birleştirin simetrik olsun. Ana kanatı sağlam ve ağır olmayan bir bantla bantlayın sağlamlaşsın. Düşüşlerde ana kanatın ön kısmı ezilebiliyor oraya bir çözüm bulursanız çok iyi olur.(tam oraya göre alüminyum parça falan varsa iyi olur). Wd biraz kıvrak model çok hızlı komutlar vermemek iyidir. Kalkış için elden atmanızı tavsiye ediyorum yerden kalkışlarda uçak yan yatabiliyor. Birde iniş takımını gövdeye bantlayın ben nasıl olsa takılı bir şey olmaz demiştim havada tarlaya düştü bulamadım. :)

Tavsiyeler için teşekkür ederim.fakat almadan önce sorma konusu doğrusu biraz moralimi bozdu.zira her ne kadar sormamış olsamda forumda benim gibi ilk deneyimi olacak arkadaşlara hep wing dragon onerilmis.işin doğrusu aliyimmi diye konu acacaktim fakat defalarca böyle konular açılmış onlardan hareketle sipariş ettim.bilmiyorum yalnismi değerlendirdim acaba.kafam iyice karıştı.

ramazan danış' Alıntı:
Tavsiyeler için teşekkür ederim.fakat almadan önce sorma konusu doğrusu biraz moralimi bozdu.zira her ne kadar sormamış olsamda forumda benim gibi ilk deneyimi olacak arkadaşlara hep wing dragon onerilmis.işin doğrusu aliyimmi diye konu acacaktim fakat defalarca böyle konular açılmış onlardan hareketle sipariş ettim.bilmiyorum yalnismi değerlendirdim acaba.kafam iyice karıştı.

Başlangıç seviyesi için tavsiye edilen bir model almışsınız çok da can sıkacak bir durum yok. :thumbup:
Mehmet bey ileri seviyeye geçerken sormadan almayın diyor %p

Konu açsaydınız yine wd önerecektik :) wd 3/wd sporter v2/wd 500 siz yine kendiniz seçecektiniz bütçenize göre, wd 500 almışsınız yanlış seçim değil :)

Zannetmki.bu model asiri kivrak sert manevralar yapan model.dogrusu korktum.fiyati ise 445 tl.ye aldim.thk da 520 tl.wd 2 ise 420 idi sanirim.pek fiyat farki olmadigi icin birazda bir miktar makyajlandigi icin bunu aldim.ayrica kargo ucretide yok.bana makul geldi.
Tabiiki model degistirirsem(sanirim iki yil kadar bununla calisirim)tecrubeli arkadaslara muracaat edecegim.Esasen bu modeli gorunus olarak pekte begenmesemde tecrueli arkadaslarin forumdaki genel israrli tavsiyelerini okuyarak karar verdim.Su an zaten simulasyon calismalarim son surat devam ediyor.gunde en az uc saat civari calisiyorum.cok fazla gaza gelipte dusuk irtifada takla falan atmazssam rahatlikla simulasyonda ucagi indirip kaldirabiliyorum.ucak bana dogru gelirken denge ayarlarini falan yapabiliyorum.sanirim bir birbucuk ay daha simulasyonda calisacagim.Artik Ramazandan sonra coluk cocuk piknikte ufak denemelere baslarim.