İmax B6 storage sorunu

Atıl KAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba,
Elimde İmax B6 balance şarj aleti var. Şarj ederken henüz sorun yaşamadım. Ancak storage moduna aldığımda hücre voltajlarını 4V civarına alıyor. Ben olması gereken bu sanıyordum ancak araştırınca 3.85V olması gerektiğini öğrendim.
Araştırdım ancak nasıl çözebileceğimi bulamadım. Bilgisi olan varsa, yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hocam video için teşekkürler. Bende aynı şekilde storage modunda başlatıyorum ancak asla buradaki gibi 3.80V'a inmiyor. Dediğim gibi 4V'un üstünde bırakıyor hücre voltajlarını.
Bendeki imax b6 nın içinde biraz oksitlenmede tespit ettim. Önerebileceğiniz başka bir şarj aleti var mı ?

Fiyat/performans olarak İSDT ürünleri son donemde oldukça başarılı. İhtiyacınıza uygun bir güçte olan modelini tercih edebilirsiniz. Örnek ürün:

Fiyat/performans olarak İSDT ürünleri son donemde oldukça başarılı. İhtiyacınıza uygun bir güçte olan modelini tercih edebilirsiniz. Örnek ürün:

Bu markayı hiç duymamıştım. H605 air modeline aşık oldum diyebilirim - sadece görünüşüne :D- bu model bütçeme de daha uygun. Tavsiye eder misiniz ?
Bende ki imax b6'nın içinde 2 adet transistörün yandığını farkettim. Şimdilik onları değiştirip çözmeye çalışıcam. Sorun düzelmez ise bahsettiğiniz markaya yöneleceğim.