İnşallah ilk uçacak olan modelim

mustafa kedik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle Mehmet Beye ve aranıza katıldıgım günden beri herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Mehmet Beyin önerisi olan Snowball modelini uçurmayı deneyeceğim. Bu başlık altında tüm adımları paylaşacağım umarım hepinizin desteği ile ilk uçağımı uçururum.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Öncelikle elimdeki malzemeleri paylaşıyorum ve bu modelde uygun kullanabilceğim malzemeler varsa belirtmenizi istiyorum. Eksik olan malzemeleri en kısa sürede sipariş verip başlayacağım.

4X
4X (Left) 4X (Right)

5X
16mm Süper Hafif Tekerlek H10mm İç çap:2.5mm 0.82gr 3X

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi hayırlısı. Simülatörle ekranda cebelleşmek yerine sokakta, bahcede , parkta ve benzer çok genişl olmayan anlanlarda (hatta durgun su yüzeyine sahip göl ve havuzda) kumanda kontrollerine el alışkanlığı kazanmak için iyi bir modeldir.
Kömürlü teneke motor yerine 100-150 watt civarı bir brushles motor (1100-1500 kv civarı ancak 3s İLE) edinmeniz iyi olur.
Pil uygun görünüyor.
2S pil kullanacaksanız 2000-2200 kv motor ve 6 inc pervane
2 ad 5. yada 9 gr servo..
Gerisi malum.
Kolay gelsin.:saygilar:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hadi hayırlısı. Simülatörle ekranda cebelleşmek yerine sokakta, bahcede , parkta ve benzer çok genişl olmayan anlanlarda (hatta durgun su yüzeyine sahip göl ve havuzda) kumanda kontrollerine el alışkanlığı kazanmak için iyi bir modeldir.
Kömürlü teneke motor yerine 100-150 watt civarı bir brushles motor (1100-1500 kv civarı ancak 3s İLE) edinmeniz iyi olur.
Pil uygun görünüyor.
2S pil kullanacaksanız 2000-2200 kv motor ve 6 inc pervane
2 ad 5. yada 9 gr servo..
Gerisi malum.
Kolay gelsin.:saygilar:

Bu motor işimi görür mü acaba ?

Ve bende ki ESC Fırçalı esc onuda malum fırçasız almam gerekicek diye düşünüyorum. ESC önerisi varsa süper olur

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Bu motor işimi görür mü acaba ?

Ve bende ki ESC Fırçalı esc onuda malum fırçasız almam gerekicek diye düşünüyorum. ESC önerisi varsa süper olur

Teşekkürler.
Konu olan motorlara uygun 30-40 Arası ESC ve secilen motora göre kaç S (voltaj) destekliyorsa .

• Beğen
Tepkiler: mustafa kedik
Daire çizme özürümden dolayı forumda bulduğum başka bir model üzerinde çalışma yaptım fotoğraflardaki model için Hangi kaç K motor kullanmam gerek ve kaç amper ESC kullanmam gerekıyor model marka olarak önerıde bulunabılırsenız harıka olur ( hatta direk link bile gelirse süper olur şunu al diye ) :D teknik bilgim zayıf oldugu için yardımlarınız bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Flight Test'in kendi sitesinde bu model için önerdikleri elektronikler var baktınız mı?
  • (1) Motor 2212-1050kV -------- Örnek :
  • (1) 35A ESC w/XT-60 connector ------- Örnek:
  • (4) 9g Servos -------- Örnek:
  • (1) Propellers (9x4.5) ------- Örnek:
Araştırırsanız belki daha hesaplı bir şeyler'e denk gelirsiniz. ;)

Flight Test'in kendi sitesinde bu model için önerdikleri elektronikler var baktınız mı?
  • (1) Motor 2212-1050kV -------- Örnek :
  • (1) 35A ESC w/XT-60 connector ------- Örnek:
  • (4) 9g Servos -------- Örnek:
  • (1) Propellers (9x4.5) ------- Örnek:
Araştırırsanız belki daha hesaplı bir şeyler'e denk gelirsiniz. ;)
flitetest sitesinde linkler ölmüş hep bulamadım o yuzden

Bu sizin yaptığınız modeli kit olarak da satıyorlar ve altında tavsiye ettikleri bir takım malzemeler var, orada hepsi yazıyor.:saygilar:
Levent abi sizin bu araştırmacı ruhunuzu çok takdir ediyorum. ???

Levent abi sizin bu araştırmacı ruhunuzu çok takdir ediyorum. ???

Teşekkür ederim, fakat durum aslında şöyle; bu bahsi geçen modeli, iki sene önce bizim oğlan'ın okulunda yaptılar. Kulüp kurmuşlardı..
O zamandan kalma bilgi. ;) :D

Son düzenleme: