İstanbulda olupda bana yardımcı olabilcek olan var mı? ( helikopter )

Selamlar
İstanbulda olupta teorik ve pratik bilgi verebilcek olan abi ve kardeşlerim varsa ben burdayım , hobiye yeni başlıcam ve çok hevesliyim ...
bi adım atmadan önce görmek-bilmek-sormak istediğim şeyler var , forumdan ön bilgi toplasamda gözümün önünde görmek isterim bazı şeyleri ...
şansımı deneyip konu açmak istedim belki bi duyan-gören olur :halay:

Siz uçurduğunuz yeri söyleyin ben gelirim :yuppi:

Mustafa Istanbulun hangi yakasinda oturuyorsun. Bildigim tum modelciler artik kuluplerde ucuyorlar, bu Nedenle sagda solda modelci bulmak bu aralar Biraz zor :-\

Bir pazar bana arkadas olabilirsin eger anadolu yakasinda oturuyor isen, sabiha gokcen civarlarinda ucarim,
Ben istanbulda %90 tek tabanca takilirim...Herhangi bir club uyesi degilim..RCKolik uyesiyim :)
Bende bu isi %100 bilmem ama teorik ogrenmek istediklerine derman olmaya calisirim,
Bir modelden baslamak istiyorsan bu uzun yolculukta yapman gerekenleri aktaririm,

Evrim abi nitrocu sayısını arttırmaya çalışacak :D

Kemerburgaz ekibi olarak ihsaniye cıvarında uçuyoruz,
arzu edersen gel bilgilen.(bildiğimiz kadar)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mustafa Istanbulun hangi yakasinda oturuyorsun. Bildigim tum modelciler artik kuluplerde ucuyorlar, bu Nedenle sagda solda modelci bulmak bu aralar Biraz zor :-\

Avrupa yakasındayım Büyükçekmece-Güngören iki bölgedede oturuyorum şu sıralar büyükçekmecedeyim , araba bulursam heryere gelirim , araba bulamazsam zor olucak ama hallederim

Pazar günü full müsaitim inş denk gelirde gelirim bi yerlere

Evrim SUTEL' Alıntı:
Bir pazar bana arkadas olabilirsin eger anadolu yakasinda oturuyor isen, sabiha gokcen civarlarinda ucarim,
Ben istanbulda %90 tek tabanca takilirim...Herhangi bir club uyesi degilim..RCKolik uyesiyim :)
Bende bu isi %100 bilmem ama teorik ogrenmek istediklerine derman olmaya calisirim,
Bir modelden baslamak istiyorsan bu uzun yolculukta yapman gerekenleri aktaririm,

Çok iyi olur , sabiha bana çok ters ama bi şekilde ayarlarım kendimi :) Aşırı hevesliyim bu hobide , kendi yapımda öyledir ilk zamanlarda v977 düşünüyordum şimdilerde ise goblin 380 + dx9 alıp dalayım istiyorum , maddi gücüm bunlara yeter şimdilik , tabi ilk başlarda çok mantıklı gelmiyor ama heves işte :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Toplu taşımanın olduğu her yer bana uyar :D , Avrupa yakasında oturuyorum ...

Sen once bir gel, aklina takilanlari bir sor, bu meretleri bir gozunle gor,
Sonra kendin karar ver hangi model ile baslayacagina,
Bu arada hangi modeli alirsan al genede bir 977 olsun elinde antreman icin, gerci arizalari ile adam yildirir ama,

Tabi simulatorun hazirmi butun bunlara baslamak icin ?
Tum bu dediklerimize baslamak icin herseyden once bir simulatore ve bolca calismaya ihtiyacin var,
Eger simulatore girmeden ve calismadan bir goblin kaldirmaya calisirsan kalkmasi ile dusmesi bir olur ve hevesin kirilir,
Uzun ve mesakatli bir yol, bu yol sabir gerektiriyor eger heyecanina kapilip hemen ucayim dersen buda cebine yansir,

Geçmişe bi döneyim :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Görüldüğü üzere sadece tail in pozisyonda, kendimden çok uzaklaştırmadan ve burnu da döndürmeden, git geller.... Aslında trex450sport ile daha bomba bi uçuşum var da videosu yok...

Bu aşamalar zor... Çoğu zaman keyifsiz... En ufak bir rüzgara yenik düşmek, modeli kendi etrafında bir tur çevirmeye bile korkmak, inmesi kalkması hep bi stres bi mücadele... Kırımlar... Sök tak, ayar...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu aşamalar ise zevkli... Rescuelu ünitelerin de desteği ile kırımlar azalıyor, ayar yapmaktan zevk almaz oluyorsun. Daha çok uçuş yapmak istiyorsun. Flip, roll, half piroflip, tictoc, hurricane, funnel falan denemeye çalışıyorsun. Her biri daha da hevesini arttırıyor.

Kısaca bi eşik var, orayı atlayanlar gerisinden çok fazla zevk alarak devam ediyor. Atlayamayanlar heliyi bırakıyor başka uğraşlara yöneliyor, veya model işini komple bırakanlar da oluyor. Ben 2013 te atlayamadım, rc arabaya yöneldim. Bi noktadan sonra sarmadı ve geçen yıl yine döndüm, bu sefer sağlam ilerledim. Daha yol uzun, ama kararlıyım :) Eşiği atlaman için forum çok faydalı, ama buluşmalar kesinlikle daha da faydalı... Daha bi bağlanıyorsun canlı canlı o şekilde uçanları görünce, onlarla sohbet edince, fikir alışverişinde bulununca... Eşik atlama noktalarımdan birisi ilk kocaeli ziyaretimizdi.

Bence de bi buluşmaya katıl ;)

Oldukça guzel bir özet olmuş Rasim, ellerine saglık :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kurban bayramından sonra uçuranların yanına gidicem inş , şimdilerde zaman yok :embarras: