Jandarma Kara Şahinleri yeni renk şeması

İlgi Alanı
Uçak
Ne dersiniz güzel bir çalışma olmaz mı :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Olayı anlayamadım. :laugh: Yeni bir proje mi geliyor yoksa. :)

Ben böyle yapsam SumeronicsRC çoktan batmıştı! :p :D
Mikroişlemcilerde çok güçlü bir özellik vardır. Interrupt. Zaman kritik görevler için kullanılır özellikle. Örneğin servo sinyali üretecekseniz kodu öyle yazarsınız ki her 20 milisaniyede bir bir interrupt gelir ve işlemci o sırada ne yapıyorsa yapsın, işini bırakıp zaman kritik görevi halledip kaldığı yerden devam eder.
Kompleks sistemlerde birden çok interrupt kaynağı vardır. Örneğin biri klavyeyi okur diğeri bir sinyal üretir vs vs. Interruptlar birbirlerini engellemesinler diye interrupt geldiğinde işlemci diğer interruptları kapatır. Beklemeye alır. Kaydını tutar. İlk interrupt tamamlanınca diğerlerine öncelik sırasına göre bakar. Tümü tamamlanınca yapmakta olduğu işe geri döner.
Şimdi interrupt sözcüğünü proje ile değiştirip bir daha okuyalım...
Bir proje / interrupt bitmeden diğerine dallanılırsa sonuçta olacak şey stack overflow hatasıdır. Ayrıca hiçbir interrupt servisi / proje tamamlanamamış olur. Elde bir depo dolusu tamamlanamamış proje ile kalakalınır! :D :p :D :p Bilmem anlatabildim mi?! :p

Olayı anlayamadım. :laugh: Yeni bir proje mi geliyor yoksa. :)

Demem o ki renkler güzel olmuş birisi proje olarak yapsa güzel olmaz mıydı?

Eğer yanlış anlamadımsa, bizim şu proje için renk alternatifi sunmuş Evren hocamız.

Ben şahsen beğendim bu renkleri %p:thumbup:

Yok Adminim, o projeyle alakası yok bunun :)

Ben böyle yapsam SumeronicsRC çoktan batmıştı! :p:D
Mikroişlemcilerde çok güçlü bir özellik vardır. Interrupt. Zaman kritik görevler için kullanılır özellikle. Örneğin servo sinyali üretecekseniz kodu öyle yazarsınız ki her 20 milisaniyede bir bir interrupt gelir ve işlemci o sırada ne yapıyorsa yapsın, işini bırakıp zaman kritik görevi halledip kaldığı yerden devam eder.
Kompleks sistemlerde birden çok interrupt kaynağı vardır. Örneğin biri klavyeyi okur diğeri bir sinyal üretir vs vs. Interruptlar birbirlerini engellemesinler diye interrupt geldiğinde işlemci diğer interruptları kapatır. Beklemeye alır. Kaydını tutar. İlk interrupt tamamlanınca diğerlerine öncelik sırasına göre bakar. Tümü tamamlanınca yapmakta olduğu işe geri döner.
Şimdi interrupt sözcüğünü proje ile değiştirip bir daha okuyalım...
Bir proje / interrupt bitmeden diğerine dallanılırsa sonuçta olacak şey stack overflow hatasıdır. Ayrıca hiçbir interrupt servisi / proje tamamlanamamış olur. Elde bir depo dolusu tamamlanamamış proje ile kalakalınır! :D:p:D:p Bilmem anlatabildim mi?! :p

Şu an interrupt komutu aktif zaten abi, Panther dışında birşey yok işlemde ;)

Aslında helicilere bir mesaj var burada evet, bakın ortaya güzel bir konu alternatifi atıyorum ve size bir miktar süre (avans) veriyorum, yaptınız yaptınız yapamadınız onu da bir uçakçı yapıcak rezil olacaksınız!!!

(Türkiye’de kutusunda bekleyen bir kara şahin gövdem var, kendisini klasik renklerle pek sevmediğim için yapmak konusunda isteksizim, ama bu renkler guzel, hoşuma gitti, Panther uçtuktan sonra bir yolunu bulup o gövdeyi buraya getirtip bu renklere boyayabilirim)

Aslında helicilere bir mesaj var burada evet, bakın ortaya güzel bir konu alternatifi atıyorum ve size bir miktar süre (avans) veriyorum, yaptınız yaptınız yapamadınız onu da bir uçakçı yapıcak rezil olacaksınız!!!
Madem hazırda Scale de var, biz seve seve sıramızı sana veririz Evren hocam :D Hem de hiç utanıp, çekinmeden :lollol::lol:

Madem hazırda Scale de var, biz seve seve sıramızı sana veririz Evren hocam :D Hem de hiç utanıp, çekinmeden :lollol::lol:

Hemen ilk teşebbüse giriştim, Ay sonunda misafirlerimiz gelecek Türkiyeden, gövdeyi de yanlarına katık edeceğim, sonrası kısmet, gümrükten geçerse bizimdir, geçmezse zaten hiç bizim olmamış demektir ;D:lollol::lol: