Joystic ile similasyon kullanımı

Xx2xX

...

Öncelikle herkese bol kırımsız günler diliyorum. Bu videodaki arkadaş joistiği nasıl sim ile eşleştirmiş acaba bilginiz varmı ?

veya
vjoystick.sourceforge.net
bunun gibi bir program kullanmış olabilir

Xx2xX' Alıntı:

Öncelikle herkese bol kırımsız günler diliyorum. Bu videodaki arkadaş joistiği nasıl sim ile eşleştirmiş acaba bilginiz varmı ?

Xx2xX önce ilk ileti olarak kendinizi bir tanıtsaydınız tanışma bölümünde çok daha iyi bir giriş yapmış olurdunuz.
Bir de biz bu forumda nickname den çok adımızı soyadımızı kullanıyoruz.
Adınızı soyadınızı da yazarsanız isminizi de öğrenmiş oluruz.

Mutlaka bir şekilde yapılır da unutmayın ki joystick ile simülasyon kullanmak demek, (eğer gerçek hayatta modelinizi joystick ile uçurmayacaksanız) simülasyonla "oynamak" demektir.

Mustafa Çoban.' Alıntı:

veya
vjoystick.sourceforge.net
bunun gibi bir program kullanmış olabilir

Mustafa abi teşekkür ederim hemen bakıyorum.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Xx2xX önce ilk ileti olarak kendinizi bir tanıtsaydınız tanışma bölümünde çok daha iyi bir giriş yapmış olurdunuz.
Bir de biz bu forumda nickname den çok adımızı soyadımızı kullanıyoruz.
Adınızı soyadınızı da yazarsanız isminizi de öğrenmiş oluruz.

Celalettin abi o kısma dikkat etmemişim hemen düzeltiyorum.

kısaca kendimi de tanıtayım

Sivaslıyım karabükte okuyorum. Modelciliğe (gemi,uçak vs.) ilgi duyuyorum gerek rc gerek statik şimdilik aklıma gelen bukadar. İsim kısmınıda hemen duzeltiyorum.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mutlaka bir şekilde yapılır da unutmayın ki joystick ile simülasyon kullanmak demek, (eğer gerçek hayatta modelinizi joystick ile uçurmayacaksanız) simülasyonla "oynamak" demektir.

SİMÜLASYON kumandası edinene kadar elim alışsın diye düşünüyordum aslında

Emre BÖLÜKBAŞI' Alıntı:
SİMÜLASYON kumandası edinene kadar elim alışsın diye düşünüyordum aslında

Bence alışmasın. Ciddiyim. Sonra düzeltmesi zor olacak olan kötü alışkanlıklar kazanılır.

Çok önceden klavyeden kullanıyordum similasyonu bende herhangi bir alışkanlık yapmadı zaten yakın zamanda sim. kumandası teymin edeceğim ben kısa süreli olarak düşünüyordum ama yinede uyarı için teşekkür ederim dikkate alacağım.

Nasıl yapacağımı buldum teşekkür ederim .

Emre öncelikle aramiza hoşgeldin Sümer Abi gerekli cevabi vermiş simülasyon da gerçekte kullanmak istediğin kumanda ne ise onunla yapmak gerekli flight simulator kullanacaksan da da rc sim.kumandasi bir ise yaramaz joystick kullanman gerekir zaten sordugun kumanda da oyun konsolu kumandası yani o konsol dişinda sana birşey kazandirmaz en güzeli hemen hemen tüm simulator programlar ini calistiran THK USB sim kumandası en isabetli secim olacaktır

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Emre öncelikle aramiza hoşgeldin Sümer Abi gerekli cevabi vermiş simülasyon da gerçekte kullanmak istediğin kumanda ne ise onunla yapmak gerekli flight simulator kullanacaksan da da rc sim.kumandasi bir ise yaramaz joystick kullanman gerekir zaten sordugun kumanda da oyun konsolu kumandası yani o konsol dişinda sana birşey kazandirmaz en güzeli hemen hemen tüm simulator programlar ini calistiran THK USB sim kumandası en isabetli secim olacaktır

Celalettin abi en yakın zamanda sim kumandası edineceğim ilginiz için size ve Sümer Abi ye teşekkür ederim.