Jumper T8SG serisi kumandalar

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Nette farklı kumanda arayışı nedenli gezinirken daha önce hiç dikkatimi çekmemiş olan.
JUMPER T8SG, JUMPER T8SG V2, JUMPER T8SG VE Plus modellerini gördüm. (Biraz melez ):)
Cazip yanları hayli iyi gibi geldi . Plus versiyonu gimballer hall sensörlü ve o kadar hassas arıza nedeni olabilir diye düz V2 versiyonundan bir tane sipariş verdim.
Sanırım 2-3 haftaya kadar elime geçer.
Çekici gelme nedenlerinin bir kaç tanesi şöyle:
1- Çıkış gücünün 0- 150 mw a kadar ayarlanabilmesi, ki pek çok starndart TX 100 mw maksimum destekliyor.
2- Pek çok firmanın farklı modulasyon versiyonları ile anlaşabilmesi ve farklı marka alıcıları kullanabilmesi
3- gün ışığında bile rahat görülebilir oled ekran
vs vs.

Bu TX lerden kullanıp deneyimlerini paylaşacak arkadaşlar var mı?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdilik 40 civarı farklı model ve firma alıcıları ile anlaşıyor, olası yeni olabileckler de yazılım eklmesi yapılabilecekmiş.
Ben yanlış anlamdıysam.

Son düzenleme:

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Öncelikle yeni kumandan hayırlı olsun abi ? Nereden ve kaça aldık Mehmet abi ?
Sevgili Mehmet, teşekkür ederim.
Banggood dan 20-23 temmuz promasyon var. V2 versiyonu 439 tl nakliye sigortası vs. 447 tl.
Malum banggood isterseniz tl bazında fiyatlandırıyor ve odemeyi yaparken tam o rakamdan ödeyebiliyorsunuz. kur farkı fılan olmadan.

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Jumper T8SG V2 Kumanda geçen hafta elime geçti.
İyi bir inceleme ve sonuçları yazmak gerek, ama benim bek benim pek becerebildiğim birşey değil.
Biraz ucuz görünümli bir yapısı olsa da fonksiyonel olarak pek çok RC meraklısına hitap edecek gibi.
Kısa sürede tamamen özelliklerini öğrenip burada paylaşmak isterim, Ne vark ki yeni bir cihaz olduğu için internette hakkında paylaşımlar hala az.
Ben elimde kalmış farklı markaların alıcılarını kullanma amaçlı tercih ettim.
devo 1002 10 ch ve Corona bir alıcıyı kumanda ile tanıştırdım.
4 kalem pil ile kullanılabilmesi, pil tepsisi çıkarılınca 2 ve 3S lipo pil kullanabilmesi
Çıkış gücünün 1-3-10-30-100-150 mw olarak ayarlanabilmesi hoş bir özelliklerinden.
Ekran biraz küçük ama menü kullanışlı.
Kaliteli bir karton kutuda geliyor. Ayrıca hafif ve çok pratik bir taşıma çantası ve askısı da var.
Umarım bu kumandadan edinen arkadaş sayısı artar ve paylaşımlar çoğalır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Tekrar hayırlı olsun Mehmet abi :thumbup: En kısa sürede inceleme konusunu da merakla bekliyoruz :RCKolik:

Bu arada konunun mükemmel olmasına gerek yok abi. Önemli olan zaman ve emek harcayarak bildiklerimizi arkadaslar ile paylaşmak :hoppa:

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Tekrar hayırlı olsun Mehmet abi :thumbup: En kısa sürede inceleme konusunu da merakla bekliyoruz :RCKolik:

Bu arada konunun mükemmel olmasına gerek yok abi. Önemli olan zaman ve emek harcayarak bildiklerimizi arkadaslar ile paylaşmak :hoppa:
Mehmet bey, Teşekkür ederim.
Açıkcası eski bir rc uğraşanı olarak biraz tutucuyum. Yeniliklere alışmak zor oluyor ama, hakikaten şirin ve işlevsel bir alet. Elimden geldiğince öğrenip öğrendiklerimi ortama yansıtmaya çalışacağım.
Gördüğüm kadarı ile çok rotorlu aletler icin vazgecilmez bir kumanda. %p

İlgi Alanı
Uçak
Ben gecikmiş de olsa hayırlı olsun demek istedim. Alıcı konusunda seçenekler sunması ise bence en güzel özelliği. Güncel fiyatlarına baktım, gerçekten çok uygun bir maliyet olmuş. Tebrik ederim:thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Sarıkaya

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Ben gecikmiş de olsa hayırlı olsun demek istedim. Alıcı konusunda seçenekler sunması ise bence en güzel özelliği. Güncel fiyatlarına baktım, gerçekten çok uygun bir maliyet olmuş. Tebrik ederim:thumbup:
Teşekkür ederim. Bana yararı olduğu kadar umarım esinlenip sahip olmak isteyenlerin işine yarar.. Elimdeki atıl RX leri değerlendirmek çok önemli...
Farklı alıcıları denemeye çalışıyorum. Eğer menzilde yazıldığı gibi 2.5 km lere ulaşıyorsa sorun yok . Zaten üstünde modül yuvası da ayrıca var. 433 takınca herhalde tatmin eder gibi.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi

Murat Evitan

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Bende şimdi gördüm.Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.Umarım istenilen performansı verir ve başarılı sonuçlar elde edersiniz.

• Beğen

Özgür Öztürk

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Hayırlı uğurlu olsun . Benim T8sg v2 plus kumandam da 2 gün önce elime geçti . Bende 3 ayrı alıcı ile eşleştirdim . Sonuncu eşleştirdiğim AR6100e . Hatta eşleştirdiklerimden birisi de eflite 1024 4 in 1 FC idi :D . Bu hobiye yeniden başlamak bile çok heyecan verici ...

• Beğen

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Hayırlı uğurlu olsun . Benim T8sg v2 plus kumandam da 2 gün önce elime geçti . Bende 3 ayrı alıcı ile eşleştirdim . Sonuncu eşleştirdiğim AR6100e . Hatta eşleştirdiklerimden birisi de eflite 1024 4 in 1 FC idi :D . Bu hobiye yeniden başlamak bile çok heyecan verici ...
2 haftadır kumandayı pek elime almaya zaman olmadı. Ama elimdeki bir kaç alıcı ile (orange dsm2 ve dsmx yanında devo 1002 ) mükemmel çalışıyor. Mix filan yapmak (F-22 uçak modelinde) sorun olmadı. Ben memnunum. Sadece stickler kısa, kontroller sert oluyor, stickleri uzatmak daha kolaylık sağlar diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan

Özgür Öztürk

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
T8SG v2 plus : Kumandayı sırasıyla model menu , model setup başlıklarını takip ettikten sonra alıcı menüsünden en sondaki " USBHID" alıcısını seçip USB kablosu ile Reflex Model Flight simülasyonuna bağladım ve sorunsuz çalıştı . Menüler ingilizce olduğunu için olduğu gibi yazıyorum .

Bunun yanında aynı sistem Pheonix R/C 5.5 ile çalışmadı .Sanırım sim dongle ile çalışır .
Diğer simülasyon programlarından geçerli bağlantıları buldukça ne olup bittiğiyle ilgili paylaşımlarda bulunurum yeniden.

• Beğen