[Kampanya]: Türker Akgün Moduna Geri Dönsün!!!

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Benim bu hobide fazla geçmişim yok...

2012'de de araştırma halindeydim ama asıl 2013 başlarında heves ettim, bazı ekipmanlar edindim, devamı gelmedi... Aradığım "aile" ortamını o zamanlarda bulamadım... Başka dallara yöneldim, oralarda da aradığım heyecanı bulamadım.
2014 yazında daha ciddi olarak tekrar girdim. Rckolik ailesi ile yoğun paylaşımlarımız oldu, hobiye bu vesile ile daha sıkı bağlandım. Çokça modeller, elektronikler değişti... Bu süreçte çokça buluşmalar da oldu...

Hobide kilometre taşlarım var kendi adıma... İlk modeller, kırımlarım dün gibi aklımda. Hover heyecanı, diz titremesi... Sonra ilk flybarless geçişim, ayar işleri ile daha haşır neşir oluşum... Bir de buluşmalar; ilk kocaeliye gidişimiz :) Benim için net bir kilometre taşıdır o gün (9.11.2014).

Youtube, forumdaki videolar ne kadar faydalı olursa olsun. O birkaç metre önünde, çıplak gözle izlemek gibi olmuyor, o etkiyi yaratmıyor.

Sonrasında çokça buluşmalar oldu; kocaeli, eskişehir, düzce, yozgat, adana... Her birinde birbirinden güzel uçuşlara şahit oldum. Bazılarını ilgiyle, keyifle izledim. Ama sadece bu kadar :) O uçuşlardan kendime "hedefler" çıkaramazdım çünkü, öyle olamazdım. Bazıları da vardı ki, yine uzak görünüyordu fakat sanki olabilirdi, sadece çokça çalışmak emek vermek gerekiyor gibi geliyordu. Onları merakla izledim, uçuşlarını kaydettim, "anlamaya" çalıştım.

"Onların" başında Türker Akgün geliyordu. Onun uçuşları keyif vermesinin yanında, merak uyandırıyordu bende... Türker Akgün sadece sevdiğim saydığım bir abim değil, hobide bir hedefti benim için, bir idoldü adeta... Ne zaman olurdu bilemezdim ama günün birinde "onun gibi" uçabilmekti amacım.

Bende bir değişiklik yok ama o mod tercihi sonrası biraz kendini geri çekti gibi :) Tercihlere tabii ki saygımız var ama Türker abinin tercihleri sadece kendisini etkilemiyor, o yüzden sorumluluk sahibi bir abimiz olarak aramıza tam anlamıyla dönmesini talep ediyoruz.

Forum olarak isyanlardayız!

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende aynı isyandayım , daha Türker abinin güzel uçuş videolarını göremiyoruz :embarras:

Ama ben en çok tek el Aileron tictoc görmek istiyorum Türker abiden :evil:

Öncelikle ellerine sağlık Rasim :thumbup: Benim için de büyük bir yaraya parmak basmış durumdasın...

Bu durumdan sizden 2 kat daha mağdurum ne yazık ki... Şöyle ki Kocaeli ekibi olarak zaten 1 elin parmakları kadar ancak varız. Sağolsun Türker kardeşimiz bu mod geçişinden sonra sahaya gelme işlerini de çok aksatmaya başladı :-\ 1 hafta gelse, 2 hafta gelmiyor / gelemiyor. Artık bu duruma bence de kesin bir çözüm bulmamız gerekiyor.

Tek tesellim yeni aldığı model LOGO 690. Bu model sayesinde bir ihtimal kararını verip, sahalara dönecek diye düşünüyorum :rolleyes:

Ne demişler "Ümit Garibanın ekmeği" :laugh: :D

Hani derler ya '' Ağzın Bal Yesin '' :bravo:
ne kadar güzel yazmışsın valla Rasim :saygilar:
Özlettirdi kendini iyice Türker Abi :(

Kampanyaya sonuna kadar destek veriyorum. :bravo:

Kesinlikle katılıyorum. Türker abi sen iki elinle yap aileron Tic tok unu biz tek elle yapıyormuş sayarız. :):):):):):)

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benden duymuş olmayın ama bir WingDragon toplamış, gizli gizli antrenman yapıyormuş! :p :D

En son açıktan şunu almıştı Sümer abi, ama gizli gizli ne yapıyor, bilemiyoruz :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker abi bu kadar mesaja büyük şovla dönmen gerek ona göre :evil:

Sevgili Rasim kardeşim öncelikle benimle alakalı güzel yorumların ve bu enteresan kampanya için çok teşekkür ederim. :laugh:

Konuya yorum yapan birbirinden kıymetli arkadaşlarıma da bir bir teşekkürler. :RCKolik:

İzmit'e geldiğiniz o günü bende çok iyi hatırlıyorum. :D Benimde modelcilik hayatımda en keyif aldığım, unutamadığım buluşmalar arasındadır. :thumbup:

Sizlerle öyle güzel bir günde beraber olmak çok ayrı bir keyifti benim için. :halay:

Gelelim modumuza. Sanırım bu kampanya gereği bir durum raporu vermemde fayda var ;D

Açıkçası zor bir yola girdiğimi biliyordum fakat zor olmasından ziyade şuan içerisinde bulunduğum koşulların bu kadar elverişsiz olabileceğini tahmin edememiştim. Kendimce nasolsa bir şekilde simulatöre vakit ayırır ve zorlu adaptasyon sürecini çok fazla uzatmadan atlatabilirim diye düşünüyordum. Tahmin ettiğiniz gibi sim işi malesef tutmadı. :laugh:

Uzunca bir süredir yüksek olasılıklı muhtemel kırım riskini de alamadığım için uçuşta yapamadım. Dolayısıyla severek yaptığım uçma eylemine de epey hasret kaldım. :rolleyes: Neyseki sizlerin paylaşımlarıyla nefsimi körelte bildim. :halay:

Peki şimdi ne olacak derseniz. Gaui X3 modelime elimde bulunan rescue özellikli BD-3SX üniteyi takıp Mode1 macerasındaki kırılma noktasını yaşayacağım. Hedefim modelde bir kırılma olmadan bu süreci atlatmak tabi, oradaki kırılma mecazi kullanım. :lollol: :lol: :lol:

2 opsiyon var :
1) Yaptığım uçuşta tatmin edici bir oryantasyon sağlayabilirsem Mode1 macerası sim ve gerçek uçuşlarla kaldığı yerden devam edecek. :coolxf:
2) Hızlı bir şekilde " Topla Topla........" diyip bu sefer vitesi Mode Recovery'e atıp tekrar Mode2'ye dönüş yapmaya çalışacağım. ;D

Şimdi diyorsunuzki içinizden " İyide beyni resetlemek o kadar kolay mı ? Ya Mode2'ye de dönemezsen ne olacak ? " İşte o zaman yapacak tek şey var Sümer abinin tavsiyesine uyup kendime birtane WingDragon toplayacağım. :lol: :lol:

Bu süreci çok fazla uzatmayı planlamıyorum çünkü Emre kardeşimden alacağım 690 SX'le low RPM uçuşlar yapabilmek için içimde mühtiş bir heves var.

Hadi hayırlısı olsun abi :thumbup:
Bu kadar emek verdikten sonra kırılma noktasındaki düşüncelerini merakla bekliyoruz.
Hangi mod olursa olsun senin için iyi olanı olsun.
Ama şunu da söylemeden yapamayacağım.
Her ne olursa olsun ben, forum ve bu aile her zaman yanındayız %p :saygilar: :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Dolayısıyla severek yaptığım uçma eylemine de epey hasret kaldım.

İçimize su serpti bu açıklama :yuppi:

Türker Akgün' Alıntı:
Gaui X3 modelime elimde bulunan rescue özellikli BD-3SX üniteyi takıp Mode1 macerasındaki kırılma noktasını yaşayacağım.

En yakın zamanda ayarının bitirilip, sahada görmeyi istiyoruz. Mesela bu haftasonu :)

Türker Akgün' Alıntı:
Bu süreci çok fazla uzatmayı planlamıyorum çünkü Emre kardeşimden alacağım 690 SX'le low RPM uçuşlar yapabilmek için içimde müthiş bir heves var.

Model devir teslim için bir buluşma ayarlayasak mı acaba :D

Türker, Rasim çok güzel özetlemiş.
Ben şahsen senin o müthiş göstere göstere yaptığın o hareketleri çok özledim,
yeter artık geri dön.

Valla soylenecek hersey soylenmis :) ben de katiliyorum hepsine. 690 da gun sayiyor yeniden goklerle bulusmak icin.

Türker kardeşim, mode 1 mi olur 2 buçuk mu olur bişey olsun artık. Yahu sahaya geliyorum, seni orada görünce ayrı bi seviniyorum, ama diyorsunki mode 1 :laugh: Hevesim kursağımda kalıyor. Malum senede 2 kez izin ya oluyor ya olmuyor. Bence son bi deneme yap, kesin kararını ver. 1-2 hiç farketmez. Senide uçarken görelim artık. Özledik...