Kanat Lastiği Seçimi

Selçuk Erdoğmuş

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.lazersanatevi.com
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba :RCKolik::saygilar:

Bu güne kadar kullandığım kanat lastikleri bana hep sorun çıkardı. Hangi kalitede alırsam alayım kısa sürede kopuyor. Fotobloktan yaptığım uçakta idare ediyor du fakat şimdi Tranier 60 için bu lastiklerden alıp takmayı göze alamıyorum. Sadece ağırlık merkezini kontrol etmek 4 lastik taktım, kanattan tutup havaya kaldırmam ile birlikte 1 tanesi intihar etti. :lol: Kanatlarda daha güvenilir ve daha sağlam önerebileceğiniz bir lastik var mı?

Benim kulandığım lastik;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdiden teşekkür ederim. Keyifli Forumlar.

2m planörlerde kullanıyoruz ve bir trainerde hayal bile edemeyeceği yüklere dayanıyor bu lastikler. Ama kauçuk zamanla özelliğini yitirir ve kopar. Taze lastik kullanırsanız sorun olmaz.

Yeni aldığım lastiklerde de aynı sorunu yaşayınca korktum açıkçası. Muhtemelen lastikler eski üretim olabilir. Bu sefer başka bir yerden sipariş verip kullanacağım. Sizin sürekli temin ettiğiniz bir yer varsa oradan alıyım. En azından sizlerin test edip onayladığı bir ürün kullanırsam içim çok rahat olacak.

Teşekkür ederim.?

Selçuk abi ben bu lastikleri kullanıyorum yıllardır ve şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım.Bence de lastiklerin taze olması ve iyi muhafaza edilmesi son derece önemli.Kaç sene önce almıştım hala daha bitiremedim aynı paketi. ?

Selçuk abi ben bu lastikleri kullanıyorum yıllardır ve şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım.Bence de lastiklerin taze olması ve iyi muhafaza edilmesi son derece önemli.Kaç sene önce almıştım hala daha bitiremedim aynı paketi. ?

Şans işte bende ki :D Nereden aldıysanız ben de alayım ozaman :lol:

Eskiden bulaşık eldivenlerinin bilek kısımlarını julyen usulü doğrayıp kanat lastiği yapardık peh peh peh :)

Enson uçuşumda lastik yoktu eldivenden yaptım sorunsuz bir şekilde o günü geçirdim.
Bir çift eldivenden 15 adet lastik çıktı.Bir kaç tanesini tırtıklı kestiğim için koptu fakat sorun olmadı.

Bunu sipariş veriyorum. En azından sürekli taze kullanırım.

Böyle bir paket yıllar önce ben de Tekzen'den almıştım, dura dura yarısını çürütmüştüm. Tek başına bitirmene imkan yok. Bir kaç arkadaş paylaşın bence.

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş