Karda Muhtesem Ucus : Logo 700xxtreme

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Dışarısının 0 derece olduğu şu günlerde, güzel bi video paylaşalım içimiz ısınsın :) Pilot Michael Wisbacher... Logo 700xxtreme...

Çok sanatsal bi çalışma olmuş, zevkle izleyeceksiniz ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha once Zevkle izledim sahane bir calisma. Arada kaynamasin diye konu olarak mesajini tasidim Rasim ;)

Ucus, pilotaj zaten tek kelime ile harika ama duzenleme ve cekimler ondan daha da guzel :bravo:

Hele Karin tozumasi ve Kari supurmesi olayi bitiyor :halay:

İlk ben paylaşmıştım. Bu video ile logoya hayran kalmıştım zaten. Hala da en beğendiğim heli videosudur.

Polemik çıkabilir ama hacker eco-x 5000mah 20C lipolar varmış modelin üzerinde :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Polemik çıkabilir ama hacker eco-x 5000mah 20C lipolar varmış modelin üzerinde :laugh:
:eek: :eek: 20 c

Yani şimdi o kadar da şaşırmamak gerek.
Birincisi sözü geçen pil markası çok yalan söylemeyip garanti verebildiğini yazmış olabilir. Bu da sürekli 20*5=100A eder. Modelde 4525-520kv stok motor var ve bunun max. sürekli çektiği akım 100A yani karşılıyor.
İkincisi bu pilotların collective yönetimi çok iyi, haliyle motoru boğucu işlere çok girmiyorlar.
Üçüncüsü, pil iyi ısınabilir sınırlara yakın kullanıldığında ama bu adamların bir pil alıp onu 2-3 yıl kullanmak gibi dertleri yok. Haliyle zamanla C değerinin düşmesini muhtemelen göremiyorlar, arada bir değiştiriyorlar. Sponsorlar sağolsun.

Yine youtube videosu var, Gaui x7 de adamın biri aynı lipo ile bayağı uçuyor yani. Demek ki sevilen bir markaymış.

Burada lipo markasının vermek istediği mesaj önemli demekki.
Konfigürasyona uyduğu müddetçe 20c ile de bayaa uçulabilir.
Hep yüksek C li lipolar değil bunlardan da kullanabilirsiniz diyor yani :saygilar:
Dediğine sonuna kadar katılıyorum, adamlardaki stick kontrolü mükemmel, ben saatlerce simde bir hareketi çıkarırken bir yaptığım hareketi diğerinde aynı kontrolle yapamıyorum.
Ne yiyip ne içiyor bunlar :laugh:

Valla tahminimce bunlar 5 yaşında falan başlıyorlar, babalarının ellerinden tutması ile... Hep yanlarında bi yol göstericileri var, çok çalışıyorlar simülatör... Çok uçuş yapıyorlar gerçekte de, her gün, iki günde bir... Bizler gibi 2-3 haftada bir iki saat uçmuyorlar.

Ben kendi adıma 25-30 yaşından sonra imkanları oturtup merak saldığım bir hobide mevcut şartlarda mucize beklemiyorum. Eğlendiğim sürece / eğlendiğim kadarıyla devam ediyorum, yetiyor. Bizden sonraki kuşak (çocuklarımız, yeğenlerimiz) bazı şeylere doğrudan sahip olacak, ekipman olarak, model olarak, bilgi tecrübe desteği olarak. Onlar eğer ilgileri de olursa iyi yerlere gelebilirler. Bizden olmaz artık :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Birisi su son zamanlarin meshur pilini alip kullansa da su C muhabbeti ya da daha dogrusu efsanesi bir sonuca erse diyorum :laugh: :D

Bakalim Turkiye modelcilik camiasina bu pili kim kazandiracak ;D

Rasim Bey, ısrarla açmamak için hep linki es geçtim. Ancak sonunda dayanamadım ve videoyu izledim. Harika, muhteşem, adamlar film tadında çekim yapmışlar.

Çok beğendim, hatta imrendim. Bu soğuk Ankara haftasonunda uçmadım diye hayıflandım.

Paylaşım için tekrar teşekkürler.

Sanat eseri gibi bir video, donatılar ve emek muazzam ve sonuçta öyle. :bravo: :bravo: :bravo:

Bu arada Hacker özellikle motor konusunda çok iddialı bir markadır arkadaşlar. Lipoda da belli bir kaliteyi tutturduğuna şüphe yok. Fiyatlara biraz bakarsanız ne kadar iddialı olduğunu farkedersiniz. ;D

Bahse konu 20C pil 300 TL ama asıl fark bence kağıt üzerinde değil gerçekten 20C olması. :)

Daha önce izlemiş olmama rağmen, tekrar keyifle izledim. Çok muhteşem bir uçuşun yanında, koreografisi, müzikleri ve başarılı çekimleri ile beraber çok lezzetlli bir video.... Arada bir açıp tekrar tekrar izlememek mümkün değil :D.