Kargomuzun Yurtdışı Yolculuğunu - Uluslararası Gönderi Takibini Nasıl Yaparız

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Geçen hafta bir siteden yaptığım alışveriş sonrasında hiç de tanıdık olmadığım bir formatta "1ZX5890A0446308135" şeklinde bir TRACKING Numarası verdiler.

Sitede sadece pahalı olan hızlı kargo seçeneği vardı. Ürün 1 hafta içerisinde elime ulaştı. Alışıla gelmiş PTT sorgulama sayfasından meraktan bakayım dedim, herhangi bir kayıt çıkmadı. Sonradan öğrendim ki zaten teslimatı MNG kargo yapmış. (Yurtdışı gönderiyi de UPS)

Bu durum harici bazen, PTT sayfasına uzun bir süre siparişin yurtdışı hareketleri işlenmeyebiliyor ya da geç aktarılıyor. Bu tür durumlarda alışveriş yaptığımız site şayet vermiş ise, ki çoğu vermiyor, gönderi sırasında kullandığı kargo firmasının kendi lokal sitesinin linkini veriyor. Biz de elimizdeki Tracking numarasını ilgili kargo firmasının kendi sitesinden sorgulamak zorunda kalıyoruz.

İşte ister 1. durum, isterseniz 2.durum da olun artık bunlara gerek kalmadı :D

Aşağıda linkini verdiğimiz 2 site, otomatik olarak tracking numarası formatından hangi kargo firmasının kullanıldığını tespit edip, yurtdışı durumunu otomatik olarak sorgulayabiliyor :thumbup:

Diğer Alternatif :

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Ekli dosyalar

• Trackitonline Sayfa.jpg
    Trackitonline Sayfa.jpg
    21.4 KB · Görülme: 1,424
  • Trackitonline.jpg
    Trackitonline.jpg
    29.5 KB · Görülme: 790

Eline sağlık Mehmet abi çok işimize yarayacak bir paylaşım, teşekkürler. :)

Mehmet Abi Yurt dışı gönderilerin tamamı istisnasız gümrüğe girip çıkar mı? Ben bir uçak aldım hobyykingden Kargo durumuna baktım. Türkiyeye gelmiş, Gümrüğe girip çıkmış, Muhtemelen 1-2 güne teslim olur. Bana ayrıca gümrük masrafı çıkar mı? Çıkarsa neye göre çıkar? Fatura tutarına göre mi?

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Mehmet Abi Yurt dışı gönderilerin tamamı istisnasız gümrüğe girip çıkar mı? Ben bir uçak aldım hobyykingden Kargo durumuna baktım. Türkiyeye gelmiş, Gümrüğe girip çıkmış, Muhtemelen 1-2 güne teslim olur. Bana ayrıca gümrük masrafı çıkar mı? Çıkarsa neye göre çıkar? Fatura tutarına göre mi?
Son 2-3 aydır, görebildiğimiz kadarı ile belli bir ebat üzerindeki tüm kargolar ne olursa olsun tek tek açılıp kontrol ediliyor. Şayet içindekinden bir şey anlamaz iseler, kargo üzerinde yazılan fatura bedeline bakıyorlar. Kargo haric 75 Euro altında ise, sadece kargo inceleme ücreti alıyorlar. Şayet fatura bedeli 75 Euro'nun üzerinde ise, fatura bedeli üzerinden %20 vergi kesiyorlar. Bu vergiyi kargoyu size teslim eden PTT görevlisine elden ödeme yapıyorsunuz.

Bu normal durumda olan şey. Şayet kargo içeriği çok dikkat çekerse (örneğin büyük uçak, büyük heli kiti ya da içinde 1'den fazla aynı ürünün olması.... bunlar sadece aldığımız, öğrendiğimiz duyumlar) bu durumda fatura bedelini de sorguluyorlar. Gerekirse internet üzerinden araştırma yapıp gerçek fiyatları bulup, bunun üzerinden % 20 vergi çıkarıyorlar.

Özetle net bir şey soylemek zor Ayhan. Zaten sonucu yakında öğreneceksiniz. Inşallah problemsiz veya en az problemli şekilde kargonuza kavuşursunuz ;)

Ben canopy aldım bunlar kutuyu açcaz diye o canopyi keserlerse kavga çıkartırım :(

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mehmet abi bnf v911 ve piller 14 nisandan beri Istanbul Uluslararasi Posta Isleme de v911 de 14 nisanda Istanbul Uluslararasi Posta Isleme deydi ama o 5 gün önce geldi bu neden gecikti endişelenmeme gerek varmı?

Yardım lütfen ?

Mehmet abi bu ''yurt dışı sipariş '' ''Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ?? '' konularını inceledim gayet faydalı buldum :RCKolik: yalnız bir sorum olucak ben siparşimi 20 Mayısta vermiştim PTT genel mudurlugu sorgulamada henüz bir şey yok bende öyle olunca sizin önerdiğiniz diğer 2 kargo takip sitesinden baktım ve sonuçlar ise şöyle
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

anladığım kadarı ile şu anda kargom malezyada ne zamana gelir ? ve şu sonundaki ''KLIA'' ne oluyor açıklarsanız çok sevinirim :saygilar: :thumbup:

Sanrım kargon yurtdışından çıkış içi dağıtıcıya yeni ulaşmış Furkan

Benim V977 de malezyadan yeni ayrıldı bi gelse de uçsak :yuppi:

sağolun

Bilgi için sağol Bulut abi %p 2-3 hafta shipping süresi veriyorlar 20 mayısta siparişimi vermiştim 1 hafta geçmiş oldu 2 haftayada elime ulaşır sanırsam :halay: gelsede hemen uçursak :yuppi:

sağolun

Furkan Selim' Alıntı:
Bilgi için sağol Bulut abi %p 2-3 hafta shipping süresi veriyorlar 20 mayısta siparişimi vermiştim 1 hafta geçmiş oldu 2 haftayada elime ulaşır sanırsam :halay: gelsede hemen uçursak :yuppi:

Sen simulator calismayi aksatmada, sonra yedek parca icinde 2 hafta bekleme Furkan'cım :RCKolik:

sağol

Aslında yedek parça siparişide vericektım 1x maın gear 1x main blade 1x landıng skıd 1x 520 mah batarya alıcaktım sanal karta 250 tl lik bir limit koydum sonrada alışverişi yaparken ödeme kısmında air mail register seçenegı baktım 8.85 dolar gözüküyor free shipping diyordu ama orda bi kargo parası aldı bende anlayamadım tmart sitesinden alıcaktım ordada paypal hesabını onaylatmanız gereklı dıye hata verdı orda kargo free shıppıng 100 dolardı ve shıppıng suresıde 3-10 gündü ordada paypal hata verince geri bangood sitesinden aldım paypaldada döviz kuru kazığını yedım :rolleyes: sonradan öğrendımkı bir ayar ile sadece banka kurundan geçebiliyormuş şu anda paypal hesabımı o şekilde yaptım tabi iş işten geçti :-\ öyle oluncada yedek parçaları almaya para kalmadı sonradanda uğraşmiyim dedim aslında birazda üşengeiçlik yaptım :laugh: Tekrar Yardımın için sağol Bulut abi :RCKolik: :bravo:

Yeni bir sorunum var ;D Hep benim başımamı geliyor anlamadım vallahi :lollol:

Geçende v977 üst blade yuvası dağılmıştı yedek parça siparişini tmart sitesinden verdim daha kısa sürede ship oludugu için şimdi baktım order statuste 'backorder' diyor ne anlama geliyor bu backorder Google amcada araştırdım ancak istediğim cevabı bulamadım ???

Yardımcı olacak büyüklerimden şimdiden teşekkür ederim :RCKolik: :RCKolik: :saygilar:

Furkan Selim' Alıntı:
Geçende v977 üst blade yuvası dağılmıştı yedek parça siparişini tmart sitesinden verdim daha kısa sürede ship oludugu için şimdi baktım order statuste 'backorder' diyor ne anlama geliyor bu backorder Google amcada araştırdım ancak istediğim cevabı bulamadım ???
Backorder : Stokta kalmadı demek oluyor :embarras:

38 gün oldu banggoodan v977 siparişi vereli dün mail attım banggood a aldığım cevap 2 hafta daha bekleyin onuda beklersem 52 gün olacak paypal itiraz hakkı 45 gün .