Video Kaz Dağları'ndan Bayram Uçuşu

Bayramin son gunu, serin ve cok keyifli bir ucus sabahindan goruntuler. Umarim hosunuza gider...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
5dk da neler yapılabiliyor görmüş olduk. Çok güzel uçuş olmuş abi :thumbup:

Bende tatili fırsat bilip Akşehir yamaç paraşütü pistinde yamaç planörünü uçurmayı planlıyordum. Dağ yolu sedan araba için fazla engebeli geldi. Yolun yarısında dönmek zorunda kaldık. O tepe aklımda kaldı maalesef. :embarras:

• Sevdim
Tepkiler: 3dholicpilot
5dk da neler yapılabiliyor görmüş olduk. Çok güzel uçuş olmuş abi :thumbup:

Bende tatili fırsat bilip Akşehir yamaç paraşütü pistinde yamaç planörünü uçurmayı planlıyordum. Dağ yolu sedan araba için fazla engebeli geldi. Yolun yarısında dönmek zorunda kaldık. O tepe aklımda kaldı maalesef. :embarras:

Yorum icin tesekkurler, egleniyoruz iste...
Yamac parasutu icin kismet diyorum. Pek isinamadigim konulardan biridir, benim acimdan isabet olmus durumunuz :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Harika bir uçuş olmuş ellerinize sağlık:D:D:D. Videonun müziksiz versiyonu da güzel olurdu:):):)

Aslinda kisa ve eglenceli sekilde editledim ancak kullandigim yazilim versiyon farkindan dolayi lisansi tanimayinca, lisansli halinde digeri kadar ugrasmadan direk alip muzigi yapistirip renderladim...
Muziksiz hali sikici olabilirdi diye giy giy fircasiz motor sesiyle, boyle hazirladim videoyu :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mesut Arslan
Uçuş tek kelimeyle harika :thumbup: Sim derslerindeki bazı hareketleri canlı canlı görmek güzeldi, sticklerine sağlık :heartxf:

Bu arada model şu galiba. Ama üretimden kalkmış :( Buna benzer önerebileceğiniz bir model var mı acaba ?

Uçuş tek kelimeyle harika :thumbup: Sim derslerindeki bazı hareketleri canlı canlı görmek güzeldi, sticklerine sağlık :heartxf:

Bu arada model şu galiba. Ama üretimden kalkmış :( Buna benzer önerebileceğiniz bir model var mı acaba ?

Güzel yorumlar için teşekkürler....
Model thk sitesinde mevcuttu en son. 400 lira gibi bir fiyatı vardı servo hariç...

Ancak baştan uyarayım: Bildigimiz strafor, cips gibi bir malzeme, aşırı gevrek ve kirilgan.

Tamamen uçuş odaklı yapılmış, en ufak bir hatayı affetmez. İniş takımı da indoor için düşünülmüş. Ben baya değişiklik yaptım ağırlığı asgari artiracak şekilde.

Batarya olarak da normalde 2S 350 mah lik düşünülmüs. Motor speclerine baktım, T-Motor olduğunu görünce 3S 800 mah ile daha ağır ve uzun uçabilen bir modele dönüştürmeye karar verdim. Gayet de keyifli oldu. Isınma falan yok. Dış mekanda uçabiliyor, süre de neredeyse 8:30 dakika. 6 set batarya ile hiç sarj etmeden yaklaşık 1 saat uçuş süresi veriyor. Ne istediğini bilene eğlenceli bir model olabilir. Ancak manevra öğrenmek için kesinlikle tavsiye etmiyorum

Mesaj atan birkaç dostumuz oldu, uçuş yaptığın yer nerde diye sordular. Videonun açıklamalar kısmında mevcut konum linki, oradan ulaşabilirler konum bilgisine...

Detaylı açıklama için teşekkürler Rıfat hocam :thumbup: Fakat anlaşılan o ki bizim gibi helicilere gelecek bir model değilmiş :)

Aynı modelin multiplex tarafından EPO ile üretileni var, ismi stuntmaster di sanirim. Ufak tefek darbelerde hasarlanma şansı düşük. Hasarlansa bile birkaç dakika içerisinde tamir etmek mümkün....