Kırılmış vida nasıl sökülür?

İlgi Alanı
Heli
Vidanın başı kırıldı ve yuvanın içerisinde kaldı bu vidayı yuvanın içinden nasıl çıkartabilirim? (Vida m2 ince vidalardan)

Vidanın başı kırıldı ve yuvanın içerisinde kaldı bu vidayı yuvanın içinden nasıl çıkartabilirim? (Vida m2 ince vidalardan)
Hocam olurmu bilmiyorum ama ben genelde alyan vidalar kullanırken yalama oluyordu bir dramel yardımıyla ucuna kesici bir dısk takarak düz tornavidanin oturacağı bir yatak açıyordum

ufak vidalarda ben malzeme eğer metalse ısıtıyorum ve ufak bir karga burunla yada yan keski ile tutula bilecek yeri varsa tutup çıkarmaya uğraşıyorum ve çıkarıyorum eğer tutulacak yeri yoksa vida çıkarma aparatını kullanıyorum. Her modelcinin elinde olması gerek

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ufak vidalarda ben malzeme eğer metalse ısıtıyorum ve ufak bir karga burunla yada yan keski ile tutula bilecek yeri varsa tutup çıkarmaya uğraşıyorum ve çıkarıyorum eğer tutulacak yeri yoksa vida çıkarma aparatını kullanıyorum. Her modelcinin elinde olması gerek

M2 vida yuvanın içinde kaldığı için ne yazıkki tutulabilcek yeri yok ama o aparat m2 vadayı çakartabilicek kadar incemi bilemiyorum, daha önce hiç kullanmadım.

Bu ne yazık ki M2 boyut için uygun değil.

Ben m2 yi okumamışım. ama genel olarak ısıtarak çıkarıyorum olmadı. matkap ve uygun matkap ucu ile uzun sürüyor ama yedirerek çıkarıyorum. her evde dikey olmayabilir mengene ve şarjlı ile de yapılabilir. fakat ısıtmak önemli :D

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy
Hiç bir şekilde tutulacak yeri yoksa matkapla çürütüp, daha sonra m3 diş açmak gerekiyor, ama alüminyum, parça içimdeki çeliği matkapla çürütmek gerçekten sabır ister, yoksa kırık vidanın yanında bir de extra deliğiniz olmuş olabilir.

Son düzenleme:
Ankarali bir abiden aldigim modelde fbl kafanın aşırı anaerobik yapıştırıcı kullanımına bağlı sende ki gibi bir sorun yüzünden vidanın kırılmış olduğunu görmüştüm. Şekil No:1:D

ben parcanın yenisini alarak yoluma devam etmiştim. Şimdi senin için inş yarın matkapla civatayı delmeye çalışcam. başarılı olursam belki sana ilham olur:saygilar:

Vallahi süper olur hocam bekliyorum haberleri. Bende bu vida sadece mili sıkmaya yaradığından çok bir önemi olmasada orjinal olsun istiyorum. Vidayı çıkaramazsam bende yenisini alırım gibi mecbur.