KK 2.1.5 Motorun biri çalışmıyor

Pekin Silici

Yeni Uye
Alet 12. kattan aşağı çakılmıştı. Bugün tekrar topladım ancak 3. motor dönmüyor. motorun servo kablolarının yerlerini değiştirdim sorun motor yada esc de değil sorun kartın 3. motor girişi kısmında. ancak kartı armed dan çıkartınca sadece 3. motordan bip sesi ardından tık tık diye minikçe yana atıyor. aynı atma armed dada var gerçi. sorun tam olarak nerede çözemedim.

esc leri kk 2.1.5 kartının 1. ve 4. butonlarına basılı tutarak kalibre ettim. esc leri tek tek mi kalibre etmeliyim tam olarak sorun nedir bulamadım gitti.

Motorun biri çalışmıyor

Anakartın ve parçalarn durumuyla ilgili video yada fotoğraf eklersen daha iyi alaşılır problem. Yazdıklarına göre anakartta 3.motorla ilgili kısımda gözle görülmeyen içten bir hasar olabilir

Motorun biri çalışmıyor

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Anakartın ve parçalarn durumuyla ilgili video yada fotoğraf eklersen daha iyi alaşılır problem. Yazdıklarına göre anakartta 3.motorla ilgili kısımda gözle görülmeyen içten bir hasar olabilir

herşey olurunda çalışıyor kartın menüsünde, kalibresinde, sensörlerinde v.s sıkıntı yok. 3. motor menüde iken bipliyor ve her biplediğinde hafifçe sola atıyor ancak armed yapınca o 3. motor hala ve sola atmaya devam ediyor ve çalışmıyor. en son çare yeni kart siparişi vericem ancak sorun kartta değil basit bir ayarda ise boşuna almış olurum. fabrika ayarlarınada aldım olmadı. dediğim gibi kart üstünden motor servoları 3. ve 4. yeri değiştirince bu sefer 4. motor aynı olayı yaşıyor 3. motor istenildiği gibi dönüyor buda motor ve esc sorunu değil anlamına geliyor.

bu arada düştüğünde kart üstündeki servo pinleri eğilmişti. sanırsam düşünce esc servo kabloları sağa çekiyor buda pinleri zorluyor. acaba pinde bir temassızlık mı var?

Motorun biri çalışmıyor

Problemin birebir aynisi benimde basima geldi. Ancak kontrol kartim naze32 idi. Cok garip bir sekilde sizin basiniza geldigi gibi kontrol kartindaki sadece 2 numarali motor cikisi bir motor ve esc ile calismiyorken ayni pin baska motoru ve escyi calistiriyordu. Calismayan motor ve escde baska pine takinca gayet duzgun calisiyordu. Bende kartin esc sinyal cikisinin bozulduguna yemin edebilirdim :)
Benim sorunum escye yuklenen yazilimla alakaliydi. Blheli yazilimi 13.1 kullaniyordum. Esclere simonK attiktan sonra sorun ortadan kalkti. Daha sonra ogrendimki ayni problemden muzdarip baska kullanicilarda varmis ve blheli 13.2 yukleyince sorun yine olusmadi.

Motorun biri çalışmıyor

irfan buzdağlı' Alıntı:
Problemin birebir aynisi benimde basima geldi. Ancak kontrol kartim naze32 idi. Cok garip bir sekilde sizin basiniza geldigi gibi kontrol kartindaki sadece 2 numarali motor cikisi bir motor ve esc ile calismiyorken ayni pin baska motoru ve escyi calistiriyordu. Calismayan motor ve escde baska pine takinca gayet duzgun calisiyordu. Bende kartin esc sinyal cikisinin bozulduguna yemin edebilirdim :)
Benim sorunum escye yuklenen yazilimla alakaliydi. Blheli yazilimi 13.1 kullaniyordum. Esclere simonK attiktan sonra sorun ortadan kalkti. Daha sonra ogrendimki ayni problemden muzdarip baska kullanicilarda varmis ve blheli 13.2 yukleyince sorun yine olusmadi.

benim esclerin markası turnigy plush. buna yazılım atablir miyiz peki?

Motorun biri çalışmıyor

Pekin Silici' Alıntı:
benim esclerin markası turnigy plush. buna yazılım atablir miyiz peki?
Yazilim atabiliyorsunuz evet ama benim asil soylemek istedigim sizin bu yazilimi degistirip degistirmediginizdi zaten :)
Eger model dususten once ayni konfigrasyonla calisiyorduysa problem baska olabilir

Motorun biri çalışmıyor

o pinin sağlam olduğunu multimetre ile nasıl anlarım peki eğer pinde sorun varsa kart alırım sorunu bilsem sorun olmayacak. eğer yeni karttada aynı durumu yaparsa çok kötü olur.

Ynt: Motorun biri çalışmıyor

3. motor dediginiz motor diger motor çıkışlarında çalışıyormu? Eger çalışıyorsa problem yüksek ihtimalle kartta. Yok diger çıkışlarda çalışmıyorsa yüksek ihtimalle alttan vidanın birini fazla sıktın sarımlara degiyor ondan çalışmıyordur. Önce motor maunt vidalarını kontrol et. :coolxf:

Ynt: Motorun biri çalışmıyor

rafet odabaş' Alıntı:
3. motor dediginiz motor diger motor çıkışlarında çalışıyormu? Eger çalışıyorsa problem yüksek ihtimalle kartta. Yok diger çıkışlarda çalışmıyorsa yüksek ihtimalle alttan vidanın birini fazla sıktın sarımlara degiyor ondan çalışmıyordur. Önce motor maunt vidalarını kontrol et. :coolxf:

hocam dediğim gibi diğer girişlerde aynı motor çalışıyor sorun bencede kartta.