KK2.1 Firmware Güncelleme

Aykut Aşlı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Selam arkadaşlar..
Şimdiye kadar ki bilgilerin yanında birde kontrol kartımızın güncellenme aşamasını anlatırsak iyi olacak.

Öncelikle bilgisayarımıza KKMulticopter Flashtool programını indiriyoruz.

(program hakkında screenshotları bu sitede de görebilirsiniz)

Kartımızı güncellemek için elimizde usbasp kartı olması gerekli.Bu kartında driverını yüklememiz gerekli

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha sonra programımız açıyoruz ve gösterildiği şekilde ayarlarımızı yapıp istediğimiz firmware i yüklüyoruz

İşlem bu kadar. %p

Bu arada güncelleme için asagidaki ara bağlantı kartına ihtiyacimiz var.

Henüz bakmadı iseniz, şu konulara göz atmanızı öneririm ;)

DJI F Serisi Quad Toplama Rehberi
DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

Elinize sağlık Aykut Bey, yine çok önemli bir paylaşım. :bravo:

Aykut Bey, Quadro bölümü sayenizde güzel bir konuya daha kavuştu :thumbup: elinize kolunuza sağlık %p :saygilar: İtiraf edeyim Firmware güncellemesi tahmin ettiğimden çok daha kolay ve pratikmiş ;)

KK Kartının yeni versiyonu çıkmış : KK 2.1.5 Neden ihtiyaç duyulmuş tam anlamadım :rolleyes: ama paylaşayım dedim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
KK Kartının yeni versiyonu çıkmış : KK 2.1.5 Neden ihtiyaç duyulmuş tam anlamadım :rolleyes: ama paylaşayım dedim ;)

Bir kaç güncelleme yapılmış sanırım anladığım kadarıyla birde arayüzde bir kaç farklılık olabilir.Istedikleri kartları çıkartsınlar bundan sonraki sistemim Naza V2 :thumbup:

Paylaşım için sağol Mehmet abi yinede aklımızda bulunsun :saygilar:

USBASP V2.0 ile kk2.1 1.9s versiyonuna format atmaya çalıştım ama resimdeki gibi devamlı hata alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Salih2014' Alıntı:

Kullandiginiz Uspasp kartinin driveri dogru olan versiyon degil Salih bey..
Kartiniza tam denk gelen driveri bulup indirmeniz halinde problem duzelecektir,
Piyasada cesitli uspasp kartlari mevcuttur bu acidan sorun meydana geliyor,
Kolay gelsin.

çok teşekkür ederim Aykut bey cevabınız için, benim programlayıcı usbasp v2.0 yani sizin resimde gösterdiğinize çok benziyor. Download adresinden indirdim ve yükledim ancak yine başarılı olamadım.

Salih2014' Alıntı:
çok teşekkür ederim Aykut bey cevabınız için, benim programlayıcı usbasp v2.0 yani sizin resimde gösterdiğinize çok benziyor. Download adresinden indirdim ve yükledim ancak yine başarılı olamadım.

Programdan bahsetmiyorum Salih bey,
Driver dan bahsediyorum.Uspasp kartının pc ye tanıtmak için kullandığımız driver.
Doğru olanı yükler iseniz programda da hata almazsınız.

Evet doğru aykut bey driver buldum ve pc ye yükledim ama yine aynı hatayı verdi. Hatta driver ı pc ye yükleyince aygıt yöneticinden baktım ve driver ın yüklendiği yeride resimde gösterebilirim. Yüklediğim program ise USBasp-win-driver-x86-x64-ia64-v1.2.6. Ancak yine aynı hatayı veriyor :mad: hala anlamış değilim. driver win 64 için ama yüklendiğinde aygıt yöneticisinde usb 32 de gözüküyor.

Ayrıca aykut bey bu işlemi yaparken kk2.1 e esc den gelen 3 lü kablo ile enerji vermek gerekir mi?

Salih2014' Alıntı:
Ayrıca aykut bey bu işlemi yaparken kk2.1 e esc den gelen 3 lü kablo ile enerji vermek gerekir mi?
Hayır,kart gücünü pc den alıyor direk.Peki kartı pc ye bağladınızda ekranda herhangi bir yazı çıkıyormu.Yani normal güç vermiş gibi menülere girebiliyor musunuz ? Eğer ki sadexe ekran ışığı yanıyor ve başka birşey gözükmüyor ise usb-kart bağlantınızda sorun var demektir.Şu an için aklıma başka bir sorun gelmiyor.

Aykut bey usbasp pc ye takdığımda kk2.1 de hiçbir değişiklik olmuyor yani enerji verildiği haldeki gibi durum sözkonusu değil. (Eğer driver yüklü ise usbasp cihazı pc ye takılı olduğunda kk2.1e enerji verilmiş gibi menü çıkması lazım diye anladım.)usbasp cihazının win7 64 bit pc ile uyumlu yukarıda yazdığım driverı pc ye yükledim ancak yine başarılı olamadım. Bakalım eğer çözebilirsem burdan paylaşırım.