Klasik PTT Sorunları ve Başıma Gelenler :)

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Selamlar :saygilar:
Geçtiğimiz ayın 10'un da banggood dan HISKY HCP100S Micro modelim için parça sipariş etmiştim.
Hemen 1 gün sonra bana kargo takip numarası verdi banggood , sevindim hemen kargoya verildi diye.
Sonra ayın 17sin de sipariş detaylarıma tekrar baktığımda 17sin de tekrar kargo bilgilerini güncellediklerini gördüm. Yani kargoyu ayın 17sin de vermiş hıyarlar :mad: :D
Madem öyle neden 11in de takip numarası giriyorsun. :(p
Onuda pas geçtim 25 gün sonra nihayet Türkiye ye geldi , torba açıldı , gümrüğe sevk edildi , gümrükten çıktı , torbaya eklendi derken dedim bu yarın gelir Orduya.
Sabah kalktım takip numarasından kontrol ettim bir de ne göreyim , benim paket KONYA'da :mad: Üstüne bir de orda işlem yapılıyor ordan oraya sevk ediyorlar falan :D
Az önce Konya şubesini aradım böyle böyle durum var dedim 3-4 kişi ile görüştüm , bu aralar böyle problemler olduğunu belirttiler , paketlerin üzerine yanlış barkod numaraları yapıştırıyorlarmış.
Bundan dolayı başka şehirlere gidiyor paketler. Ama işin garibi üzerindeki notun üzerinde benim adresim doğru gözüküyor.
Neyse sağolsun ilgili bir abimiz (şaşırdım zaten bu kadar ilgilenmesine) paketi buldu , gerekli işlemleri yaptı ORDU'ya sevkiyatını yaptı , yarın öbür gün elim de olur inşallah.
Ama korktuğum bir şey de var inşallah paketin içerisinden doğru ürünler çıkar 1 ay bekledim microdan hevesimi alamadan 1 ay daha beklemek istemiyorum :D
NOT: Yurtdışı sipariş verirken mutlaka takip numarası almaya dikkat edin yoksa çok bekleyebilirsiniz. Ya da 2 ay beklemenizin sebebi bunlar olabilir , üzerindeki yanlış adresi farketmeleri 2-3 haftayı bulabilir doğal olarak , bundan dolayı da geç gelebilir paketler %p
Güvenmiyorum başka şeyler de çıkabilir içerisinden :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğukan Ocak' Alıntı:
Selamlar :saygilar:
Geçtiğimiz ayın 10'un da banggood dan HISKY HCP100S Micro modelim için parça sipariş etmiştim.
Hemen 1 gün sonra bana kargo takip numarası verdi banggood , sevindim hemen kargoya verildi diye.
Sonra ayın 17sin de sipariş detaylarıma tekrar baktığımda 17sin de tekrar kargo bilgilerini güncellediklerini gördüm. Yani kargoyu ayın 17sin de vermiş hıyarlar :mad: :D
Madem öyle neden 11in de takip numarası giriyorsun.

Konuyu okuyup benim kumanda siparisini kontrol ediym dedim siparisten 1 gun sonraki verdikleri takip koduyla bu gunku farkliydi :laugh:

Bilgilendirme icin saol doğukan :)

Hep söylerim... Şu an dünya üzerinde bir yerden bir yere gitmekte olan irili ufaklı paketleri bir düşünün. Kaç tanedir??? Açıkçası bunların yerlerine ulaşmaması değil ulaşması bir mucize. :D

Sümer abiye katılıyorum +1 :D
Hatta bir fotoğraf vardı paketlerin üstüne basarak geziyolardı her yer kargo paketi doluydu :lollol:

Geçen gün bende gittim PTT şubesine sonra verdim barkodu gelmiş dediler önce bu kargo dediler kargo bölümünde aradılar bulamadılar, sonra posta bölümüne geçtik aşağıya depoya bakayım dedi gitti 1,10 dakka gelmedi çay içtik sohbet ettik sonra oradan bir memur neyi bekliyorsun dedi arkadaş depoya bakacaktı dedim ver barkodu, verdim. Ben bu arada fastladın alışılmış kutusunu arıyorum gözümle neyse baktı işte şurada dedi meğer her zamanki benim postayı bıraktıkları yerdeymiş kutu değişikmiş. :laugh: tam alacağım depoya inen arkadaş geldi, ben seni unuttum sen bekliyordun değilmi dedi, gülermisin ağlarmısın, eyvallah dedim döndüm. 5 dakikalık işim 1,30 dakikada bitti. normal devlet daireleri.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçen gün bende gittim PTT şubesine sonra verdim barkodu gelmiş dediler önce bu kargo dediler kargo bölümünde aradılar bulamadılar, sonra posta bölümüne geçtik aşağıya depoya bakayım dedi gitti 1,10 dakka gelmedi çay içtik sohbet ettik sonra oradan bir memur neyi bekliyorsun dedi arkadaş depoya bakacaktı dedim ver barkodu, verdim. Ben bu arada fastladın alışılmış kutusunu arıyorum gözümle neyse baktı işte şurada dedi meğer her zamanki benim postayı bıraktıkları yerdeymiş kutu değişikmiş. :laugh: tam alacağım depoya inen arkadaş geldi, ben seni unuttum sen bekliyordun değilmi dedi, gülermisin ağlarmısın, eyvallah dedim döndüm. 5 dakikalık işim 1,30 dakikada bitti. normal devlet daireleri.

Güler misin ağlar mısın Mustafa abi :D
Yarın öbür gün ORDU'ya geldiğin de ben de elden teslim alacağım , buraya gelse de postacı aynı gün de getirmiyor o yüzden gidip almak daha mantıklı :)

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Mustafa bir şekilde bitmiş ya ona da şükret.Benim kargo geldi gumruge sevk edildi yazdılar sonra tekrar şubeye aldılar bir daha gumruge sevk ettiler (kargo dahil 49 USD lık urun) bir daha çıkardılar obur şubeye sevk ettiler sanırım paketin Türkçe öğrenip benim evi tarif etmesini bekliyorlar.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hep söylerim... Şu an dünya üzerinde bir yerden bir yere gitmekte olan irili ufaklı paketleri bir düşünün. Kaç tanedir??? Açıkçası bunların yerlerine ulaşmaması değil ulaşması bir mucize. :D
Kesinlikle süper bir özet +1

malesef ülkemizde böyle Türkiyeye girmesi 4-5 gun suren paket 5-6 gunde Türkiye içinde dolaşıp geliyor ;D o yuzden mumkun odugu kadarıyla ups kargo ile almaya çalısıyorum kargo tutarı yuksek tutmadıgı taktırde.ç 4. gun adresıme teslim ediyolar :thumbup: