Klon fbl sistemleri

Ahmet SAĞIR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba Arkadaşlar

Aşağıda belirttiğim iki flybarless sistem arasında ki farklar nelerdir. Sanırım ikisi de mikado klonu.

Klon fbl sistemleri

Şurada farklarla ilgili bilgiler var;

Özetlemek gerekirse elektrikli heliler için mini yeterli, nitro gasser tipler için full size olan daha iyi. Bende mini olan var, gaui x3 ve forza 450 ile kullandım, şeker gibi alet. 35 dolara daha iyisi yok %p

Birebir mikado vstabi yazılımını kullanıyorlar, çok başarılı bir klon ;)

Ynt: Klon fbl sistemleri

Bu klon FBL üreticileri olmasa vay haline bu piyasanın. Self Leveling gibi özellikler sunmuyorlar belki ama KBar bu fiyatla kesinlikle mükemmel ötesi birşey. Taş gibi kuyruk tutuyor, ben Tarot ZYX kullanicisıyken mükemmel performans aliyordum, diyeceğim o ki İkon,Sk540 vs almak ne bileyim bana hic mantikli gelmiyor :)
Tamam bizi kırımdan kurtarıp parasını çıkarıyor efsane bir özellik ama benim için gerek yok 450 size modelim 50 defa da kırılsa :)
Modelin RTF haline 1500 TL harcamadıkça Forever KBar diyorum :D

Klon fbl sistemleri

Mehmet bu ünitelerin kalitelileri , üst düzey modeller ve pilotajı iyice oturmuş , artık girilen en zor hareketlerde istenilen en sağlam performansı arayanlar kullanmalı.500 liralık modele 500 liralık ünite takmak mümkün ama bizim pilotajımız için ne kadar gerekli , burası tartışılır.Öte yandan kaliteli üniteler mutlaka parasını fazlasıyla hak ederler mesela Trex250 gibi bir modelde :p :D :D
Bu modelde kuyruk tutmak o kadar zormuş ki , kaliteli bir ünite bile isteyebilir.
Tarot zaten kendisine uygun güzel klon ünite yaptı ve kullananlar da memnunsa hiç bir sorun yok demektir.Kbar'ı ben de çok merak ediyorum , titanın kafasını değiştirsem belki deneyebilirim.
İyi plotaj , iyi ünite , zayıf pilotaj klon ünite gibi anlaşılmasın , tabii ki imkanımız olsa hep iyisini kullansak , modelin iyiliği , pilotajımızın olumlu gelişmesi açısından güzel olurdu ama , olgunlaşana kadar , klon üniteler iş de görüyorsa bence mükemmel.

Klon fbl sistemleri

kbar ı yada tarotu, ikon veya sk ile karşılaştırmak, 4 hava yastıklı konforlu bir araba ile konforsuz hava yastığı olmayan bir arabayı karşılaştırmak gibidir. Ortak nokta ikiside gideceğiniz yere götürür. Önemli olan siz hangisiyle gitmek istiyorsunuz ve bütçe meselesi

Klon fbl sistemleri

Erhan Karazeybek' Alıntı:
kbar ı yada tarotu, ikon veya sk ile karşılaştırmak, 4 hava yastıklı konforlu bir araba ile konforsuz hava yastığı olmayan bir arabayı karşılaştırmak gibidir. Ortak nokta ikiside gideceğiniz yere götürür. Önemli olan siz hangisiyle gitmek istiyorsunuz ve bütçe meselesi

Konfor açısından tecrübe ettiniz mi kbar'ı?

Klon fbl sistemleri

Erhan Karazeybek' Alıntı:
Sırf bu konuyu tecrübe etmek amacı ile uygun bir zamanda klone FBL üniteleri test etmek isteriyoruz :RCKolik:

Klon fbl sistemleri

Benim böyle şeyler yazmamam lazım ama, napayım dayanamıyorum :)
--------------------------KBAR-------------------------------
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Klon fbl sistemleri

Rasim Öztürk' Alıntı:
Konfor açısından tecrübe ettiniz mi kbar'ı?
Hayır kbar ı hiç kullanmadım ama tarotu kullanıyorum ve bir ikonla veya sk ile kıyaslamak mümkün değil. Artı amacım bu üniteleri kötülemek değil sadece arasında çok fark olduğunu vurgulamak, zaten bunu buradaki modelciler biliyor ama. sonuçta ikiside uçar.

Ynt: Klon fbl sistemleri

Sabah sabah çok keskin bir yorum yapasim var ama daha 3D hareketlerinin birçoğunu yapamadigim için susuyorum :D
Benim gibi invert , loop, bir iki funnel denemeleri vs yapanlar için yeterli diyorum o yüzden :D
+550 sınıfı için Self Leveling candır tabikide :)
Gerçi 3gx de gayet mükemmel performans gösteriyor , bu yüzden artık dayanamıyorum ve şu cümleyi kuruyorum " Kötü ünite yoktur,ayarlanamayan ünite vardır."
Saygılar ustadlar :)

Klon fbl sistemleri

Alttaki videoyu seyredin pilotun nasıl uçtuğuna bakarak ne kadar zamandır uçtuğunu tahmin edebilirsiniz. Bu pilotajda birinin ayar problemi yaşayacağını sanıyorum. Bunun dışında diyelimki yapamadı , nasıl bir ayardırki ilk dakikalar da güzel uçuyorda 3.20 de sapıtıyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özetle ne ayar yapılırsa yapılsın , hangi ünite olursa olsun sapıtmaması gerekir. Evet kötü ünite vardır. Bozuk ünite vardır.