(KLON TOPLAMA) COPTER X BLACK ANGEL 450

LEVENT UYGUN

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Tam da forumda Klonlar hakkında konuşulurken üstüne denk geldi. ;)
Link:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hani belki yarın, öbür gün bir yerlerde görüp de aklına düşen olursa bu modeli, bilgi vermiş oluruz. :saygilar:

Bu model için KLON demek biraz da haksızlık olacak zira, özellikle copterx in SE V2 diye sattığı modeli ile karşılaştırılınca, inanılmaz farklı kalite ile üretilmiş.
Fakat yine de; en başta Malum CopterX klasiği vida kalitesi 5 para etmez, :mad: ayrıca vidaları direk karbon frame in üzerine monte ediyorsunuz, hani altına pul vazifesi görecek bir şeyler de koymamışlar. Bir de kuyruk borusu o kadar ince ve dirençsiz bir metal malzemeden yapılmış ki, elinizle ezebiliyorsunuz. O da değişti tabi.. KDS sağolsun..:p
Model FLYBARLI olarak imal edilmiş fakat aynı modelin DFC kafa ile satılanı da mevcut. Fakat amaç tamamen eldeki atıl duran elektronik ile toplamak, yani masraf yok. ;D Daha doğrusu eldeki elektronikler bir işe yarasın, hatta öyle ki daha kutusu açılmamış KDS FLYMENTOR ünitesi bile var elimde. :laugh: Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor. :lollol:

Evet sonuç olarak, bu gün bayağı bir ilerledim model üzerinde, kitten çıkan vidaların tamamı direk çöpe gitti. Tamamını paslanmaz çelik vidalar ile değiştirdim. Ayrıca daha önceden elimde kalan alüminyum washer ları da kullandım ki gayet güzel oldu. yine tamamen plastikten üretilmiş iniş takımı yerine de KDS 450C nin iniş takımını kullandım :thumbup:
Model kayışlı fakat, Autorotasyon için ayrıca bir dişli grubu ve ayrı bir çekici kullanılmamış, bunun yerine ana dişliye direk bağlı bir çekici var, bu da mekanik olarak daha kolay bir kurulum ve dişli sıyırma durumunu ortadan kaldırmış ki gayet iyi. Pil yatağının açısını ayarlayabiliyorsunuz, bu da değişik Canopy yada pil kullanmak isterseniz gayet güzel.
Alüminyum ve karbon malzemelerin yapısı gayet güzel, parçalar bir birine gayet güzel oturuyor ve vida delikleri de gayet düzgün delinmiş.
Ha bir de unutmadan kitten çıkan plastik balllink bağlantı parçaları çok ama çok kötü, tamamını Align ile değiştirdim.
Kullanacağım elektronikleri de daha sonra konuya ekleyeceğim.
Şimdilik durum bu aşamada, bitirip müsait olduğum ilk anda maiden yapacağım, oğlanı da kandırırsam videosunu da çekeriz.
:saygilar:

Az kaldı... tabi bu modelin öyle 3D falan yapmasını beklemiyoruz, uçsun yeter. ;D
Model bahane, bir kaç vida sıkmak şahane. ;)

:RCKolik:

Gercekten de Klone konusu uzerine iyi bir konu oldu abi. Yeni model hayırlı olsun ve paylaşım ıcın de ellerine saglık :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Levent abi zevkle okudum eline sağlık bu arada eski model helilere ayrı bir özlem oluyor benim ilk helim copterx se idi işte özlüyorum o zamanları.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmetciğim teşekkür ederim, zevkle. :saygilar:

ishak, valla ne yalan söyleyeyim ben de seviyorum eski modelleri. Bir de 450 yani koy bagajda dursun. ;)

Levent abi 450 sınıfı olarak malum daha öncede beraber araştırdık, Global Eagles nitroyu alacağım sonrası yine scale olaçak md500 eski özlemlerimi giderim böylece.

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:saygilar: abi sen yaptinmi yapiyosun ellerine saglikk :RCKolik:

Levent abi eline sağlık , özlemişiz , nostalji gibi olmuş sayende ... :thumbup: Black Angel kitinin farkını da bir nebze olsun öğrenmiş olduk....Maidenini de bu özenli toplama konusundan sonra görmek isterim doğrusu.... :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Levent abi eline sağlık , özlemişiz , nostalji gibi olmuş sayende ... :thumbup: Black Angel kitinin farkını da bir nebze olsun öğrenmiş olduk....Maidenini de bu özenli toplama konusundan sonra görmek isterim doğrusu.... :saygilar:

Hakancığım vakit geçiriyorum anlarsın işte, pazar günü maiden yapacaktım hesapça, fakat ESC' nin (TowerPro 40 A.) bec ünitesinden faydalanarak, servo tester ile servoları ortalayayım link boylarını falan tam yapayım, sonra alıcı vs. takarım hesabı yaparak, esc yi servo tester'a bağladım, arkasından CYC servolarını da testere bağladım ve pili takmamla tester dan ve servolar dan inceden bir duman çıktıııı. 3 servo + Tester sizlere ömür.. :p Neyse ki servolar da TowerPro MG90S idi ucuz yani. Aslında iyide oldu zira bütün her şeyi yakmakta vardı işin ucunda. ;)
Meğersem esc' nin bec çıkışını süren LM317T regülatörünün birisi (ki 2 adetler bu regülatörler devrede) yanmış ve paralel oldukları içinde direk 3S den gelen voltajı basmış sisteme.
Sonuç bu gün karaköy, selanik Pasajından 2 tane yeni transistör aldım ve değiştirdim, esc yi kurtardık neyse ki. Şimdi yeni servolar gelince takıp ayarlayacağım kısmetse, her halde hafta sonu maiden yaparım inşallah. :)
Bu aralar bir uğursuzluktur dönüyor etrafımda ama haydi hayırlısı diyelim. :(

Servolarin 3 aynı anda yanması buyuk şanssızlık olmus Levent Abi :( Neyse vardır bunda da bir hayır diyelim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Servolarin 3 aynı anda yanması buyuk şanssızlık olmus Levent Abi :( Neyse vardır bunda da bir hayır diyelim.

Aynen Mehmetciğim, bu işte de bir hayır vardır, en azından alıcıyı ve kuyruk servosunu yakmadım. :halay:

6 voltluk servoya 11 volt gelince yanıyor haliyle. Servolara değil de Testere üzüldüm valla.
:lollol:

Levent abi yaşadığın son şanssızlık olur inşallah. :rolleyes:

Model maşallah çok güzel gidiyor, paylaşım için teşekkürler. :thumbup: :RCKolik:

Abi geçmiş olsun :( , servolara üzüldüm , ama o oyuncak gibi testerden ben de almıştım , esc'yi halletme imkanı olur mu bilemem fakat hiç güvenmiyorum o alete..Bendeki servoları nerdeyse tersine döndürecek gibi arada saçmalıyordu , attım gitti...Sendeki esc kaynaklı olmuş , talihsizlik olmuş , neyse hayırlısı diyelim...Vakit geçirsin , kafa dağıtsın yeter... :saygilar:

Evet, yananlar yandı kendileri bilir. :lollol:

Model bitti. Tamamen ucuz malzeme ile. :laugh:

Bu arada diyeceksiniz ki niye çift Gyro var, valla bu Flymentorun Stabilite işi güzel çalışırda, kuyruğu malesef çok başarılı değildir. :)

Motor: 3500 Kv. + 13T pinyon ( Made İn China.)
Esc: TowerPro 40 A. ( Made İn China.)
Servolar:
Cyc: 3 x TowerPro MG 90S Analog ( Made İn China.)
Kuyruk: Turnigy TGY 930 Dijital ( Made İn China.)
Gyro: Align GP 750 ( Made İn China.)
Oto Pilot: KDS FlyMentor ( Made İn China.)

Aileron açıları: -/+ 7 derece
Elevator açıları: -/+ 7 derece
Pitch açıları: -/+ 10,5 derece

Hafta sonu maiden var. :halay:

Levent Uygun' Alıntı:
...Hafta sonu maiden var. :halay:[/b][/color]
Eline sağlık Levent abi, model güzel bir maiden'ın işaretini görüntüsüyle bile veriyor bence. :thumbup:

Maiden'ı bekliyoruz artık. :RCKolik:

Hadi gozun aydin Levent abi, bir montaj daha basarili bir sekilde tamamlanmis :thumbup: Maiden videosunu da paylasirsan super olur :RCKolik: