Kocaeli’de nerede uçuruyorsunuz?

technocompiler

Yeni Uye
Herkese merhabalar.Ben kocaeli üniversitesinde mekatronik müh. okumamdan dolayı rc hava araçlarına ilgim var.Toplandıgınız yeri zamanı ögrenirsem gelip tanışmak sizlerden bilgiler almak isterim.İyi çalışmalar...

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Kocaelinde nerede uçuruyorsunuz?

Bekleriz ;)

Mevki olarak tam neresi oluyor?

Başlığı takip edin, haftaya belli olur.

Aslında bikaç yıl öncesinde uçuş yaptığınız yere gelmiş ziyaret etmiştim fakat yerini unuttum? Yeni buluşmaları takip edebileceğim bir konu var mıdır ? Bilgilendirirseniz sevinirim ?

40°49'16.4"N 30°01'42.7"E
Yassıbağ Mahallesi, 41000 İzmit/Kocaeli

Burasi kartepede fena bir yer degil. Gelen gecen de olmuyor.

Google'dan baktığımda Kartepede olmadığını görüyorum. Ama ilk fırsatta gidip bir bakacağım. Bilgi için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Muhittin Şentürk

Bugün verdiğin konumu bulmaya çalıştım. Navigasyon düzlük olmayan bir yerde tarlaların arasından toprak bir yola soktu. Biraz ilerlemeyi denedikten sonra derin traktör izleri ve çamur dolayısıyla daha fazla ilerleyemedim. Biraz yürüyerek devam edeyim dedim ama, hala varış noktasına 1 km gösterince vaz geçtim. Buraya kadar gördüğüm yerler içinde, ufak çaplı köpük dışında, uçak uçuşuna elverişli pek bir yer de göremedim. Bu noktaya araba ile gidebiliyor musun? Bir de, burada ne uçuruyosun?

Yolu biraz kötü, ben Mini Köşkün arkasındaki yoldan gidiyorum, yeni yapılan viyadüğün altından geçip devam ediyorum. Normal aracımla hiç gitmedim. Gidilmez. Bende bir de emektar palio var. Kısa ve yüksek olduğu için onunla geçiyorum kötü de olsa. Büyük quad'lar var onları uçuyoruyorum. Sabit kanat için de bakmak lazım. Kısmetse bir gün beraber gideriz. Bu arada bu yanda gördüğün resim orada çekildi.

İzmitte yer bulmak cidden çok büyük problem. Dün derincenin yukarılarına çıktım, 70x250metre civarı boş bir alan buldum. Tabi yine quad için.

...
Büyük quad'lar var onları uçuyoruyorum. Sabit kanat için de bakmak lazım. Kısmetse bir gün beraber gideriz. Bu arada bu yanda gördüğün resim orada çekildi.

İzmitte yer bulmak cidden çok büyük problem. Dün derincenin yukarılarına çıktım, 70x250metre civarı boş bir alan buldum. Tabi yine quad için.

Neredeyse 20 seneye yakındır buralarda uçak uçuşuna elverişli yer arayıp dururum. Burayı atlamış olamam diyerek, beklentimi de pek yüksek tutmamıştım zaten. Ama aklımda "acabalar" da kalmasın, "belki" diye gideyim dedim. Köpük uçak falan geldi ama, multi olabileceği hiç aklıma gelmedi. Sonuçta multi uçuşu için teoride izdüşümü kadar alan yetiyor. Tam olarak ulaşabilseydim, uçak için de bir değerlendirme yapabilirdim. ?