Kolime ne oldu

Arkadaşlar Temmuz 6 sında ebaydal aldığım bir motor var. (CF010329391US) takip nolu, istanbuldan izmite epey rötarlı geldi, bir haftadırda izmitte beklemede, acaba gümrüğemi takıldı, bana herhangi bir bildiride henüz gelmedi. İzmit ptt de son durum nedir acaba ordaki görevliler bu tip durumlarda ne gibi işlem yapıyorlar. Kısacası aramakta istemiyorum, biraz daha beklemede kalayımmı acaba?

(Ebay 190866600405 )

Ynt: Kolime ne oldu

Kargoya takılmış gözüküyor biraz bekle eğer alıcıya ihbar gönderildi yazarsa gidip kendin alman lazım

Ynt: Kolime ne oldu

akan tekin' Alıntı:
Kargoya takılmış gözüküyor biraz bekle eğer alıcıya ihbar gönderildi yazarsa gidip kendin alman lazım
Evet abi KIM olduğu için gümrük inceleme girmiş. Aşağıdaki numara Kandıra Gümrük inceleme ofisin. Orayı arayıp Takip numarasını vererek son durumunu kontrol edebilirsin ;)

Yurtdısı Kargo Gumruklu Izmit Merkez : 0 262 323 26 68 – 113

Kolime ne oldu

Mehmet kafam karıştı şimdi, kandıra derken kandıradamı? ypksa izmit'tede adımı kandıra ptt.si. Birde aıl öğrenmek istediğim şey şu, gümrüğe takıldı tamam, gümrük vergisini pttde hesaplanıp ödenebiliyormu (ist. merkezdeki gibi ) yoksa gümrük memurluğunamı yolluyorlar, eskiden ptt.deki personelle gümrük müdürlüğüne gidiliyordu.

Kolime ne oldu

arslan mert' Alıntı:
Mehmet kafam karıştı şimdi, kandıra derken kandıradamı? ypksa izmit'tede adımı kandıra ptt.si. Birde aıl öğrenmek istediğim şey şu, gümrüğe takıldı tamam, gümrük vergisini pttde hesaplanıp ödenebiliyormu (ist. merkezdeki gibi ) yoksa gümrük memurluğunamı yolluyorlar, eskiden ptt.deki personelle gümrük müdürlüğüne gidiliyordu.
Yok abi, izmitteki PTT merkez binası var ya, kandıra sapahı diye geçen yerde, BP'nin arkasında. Özgürhan ve Özsar Steak House hemen arkası.

Orada gümrük inceleme odası var. Telefonla konuşup, gelin derse, fazla beklememek adına oraya gidip, gerekli ödemeyi yapınca elden teslim alabiliyorsun.

Eğer gümrükten muaf ise 6 TL (İnceleme ücreti), gümrüklü ise vergi de oraya ödeyebiliyorsun. Ben oraya kadar gitmeyeyim beklerim dersen, eskiden nasılsa aynen oyle abi.

Bana yakın olduğu için ben hep oraya gidip elden teslim aldım, normal yolu ve prosedürü bilmiyorum. Ama dediğim gibi onda değişme yok, eskiden neyse o abi

Kolime ne oldu

Piper kitimde ist. gelmiş, muhtemeldir şimdi onunda takılması. Kitte gelsin izmite o zaman giderim artık

Kolime ne oldu

arslan mert' Alıntı:
Piper kitimde ist. gelmiş, muhtemeldir şimdi onunda takılması. Kitte gelsin izmite o zaman giderim artık
Abi bugun öğrendik, Türker aldığımız heli kiti de gümrüğe girmiş, yarın inceleme yapılacak. Bakalım nasıl yırtacagız. Sana da bol şans abi ;)

Kolime ne oldu

Türkerin yeni kit aldığından haberim yoktu, hadi bakalım hayırlısı.

Aslan Bey, Piper'ın takılacağını zannetmiyorum. Çünkü içi tahta dolu bir kutu nihayetinde. Umarım ikisinide sorunsuz alırsın. Bu arada motor ne? Seni öyle sıradan şeyler kesmez çünkü!...

Kolime ne oldu

Omer Erkan' Alıntı:
Türkerin yeni kit aldığından haberim yoktu...
Dayanamadım 450 sınıfı bir elektrikli helikopter sipariş ettim Ömer abi. 700'ün ziplenmiş hali. :lollol:

Kolime ne oldu

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi bugun öğrendik, Türker aldığımız heli kiti de gümrüğe girmiş, yarın inceleme yapılacak. Bakalım nasıl yırtacagız. Sana da bol şans abi ;)

Abim, zamanında ptt. memuru ile gümrük memuruna gitmiştik, ordaki güm.memuru, beyanneme hazırlıyacaksın demişti, onuda kişisel olarak yapmamız mümkün değildi, komisyoncu bir firmeya yaptırmak gerekiyordu, o masrafta astarı yüzünden pahalı oluyordu. O zaman kolimi geri yollayın demiştim, çine gidip tekrar başka adrese yollattırmıştım. Eğer kolinin değeri bu, şu kadarda vergin var derlerse sorun yok, o anlamda biraz stresteyim

Kolime ne oldu

Omer Erkan' Alıntı:
Türkerin yeni kit aldığından haberim yoktu, hadi bakalım hayırlısı.

Aslan Bey, Piper'ın takılacağını zannetmiyorum. Çünkü içi tahta dolu bir kutu nihayetinde. Umarım ikisinide sorunsuz alırsın. Bu arada motor ne? Seni öyle sıradan şeyler kesmez çünkü!...

Ömer abi motor linkteki,

Ebay nosu ( 190866600405 )

Kolime ne oldu

arslan mert' Alıntı:
Ömer abi motor linkteki,

Ebay nosu ( 190866600405 )
Abi takip numarası ile (Örneğin (CF010329391US) gibi) aşağıdaki adresden sorgulatabilirsin.

%100 kesin olmamakla berebar PIM yazıyor ise Gümrük inceleme girmemiş demektir. Ama endersa olsa PIM yazsa bile bazen Gümrük inceleme de girebiliyor ne yazık ki.

Kolime ne oldu

Ben böyle biri değilim dimi, diye insan iç geçiriyor. Amcam al al hastalığını teşhis etmiş kendini tedaviye vermiş. 100 kit diyor galiba :lol: :lollol: 10,000 dolar ve 1000 dolarda nakliye, teklifede açıkmış.
Ömer abi , şu amcama 1000 dolar teklif edelimmi 1000 de kargosu eder 2000, amcamı kurtaralım bu hastalıktan, artık bit pazarı açarız :lollol: :lol:

Kolime ne oldu

AYNI HASTALIĞA SİZ YAKALANMAYINDA .. ;D ;D ;D