Kontronik Kolibri Serisi

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Forumda bulunsun diyerek, üç beş cümle yazalım istedim.
Fiyatı da muhtemelen yüksektir, Sonuçta made in germany....

Kolibri serisi Kontronik firmasının yeni seri esc leri... 6S destekli 60A, 90A ve 140A seçenekleri var. Dahili becleri de sağlama benziyor, 10A sürekli 30A anlık akım verebiliyor; 9V...

Önemli olan özelliği telemetrik verileri dahili olarak verebilmesi, harici bir modüle (Telme) ihtiyaç duymaması... Futaba, Multiplex, Graupner, Mikado ve Jeti için telemetri verisi verebiliyor.

Bluetooth iletişimine izin veriyormuş bir de. Ama bunu dahili olarak yapıyor mudur yoksa modülü var mıdır bilmiyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sağlamlığına birşey diyemem ama, tasarımı hiç kalite havası vermiyor, daha güzel olabilirmiş, ucuz Çin malı esc ler gibi duruyor.

Demek piyasadaki yeniliklere sonunda Kontronik de kayıtsız kalamadı ve 10 kusur sene sonra niyahet LV ESC revize etmeye karar verdiler :D

Şaka bir yana, paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler Rasim. Bizler içim olmasa bile Kontronik sevenler için güzel bir gelişme %p

Şu kumandalar ile telemetri entegre olayı süper yanlız, ilk fırsatta demek lazım, bilgisayara bağlı kalmadan tüm ayarları kumandadan yapmak nasıl bir duygu acaba:D

Telemetri derken... Ünite/alıcı üzerinden telemetri verisini kumanda ekranına gönderiyor. Voltaj, akım, kullanılan kapasite, güç, maksimum minimum değerler vs...

ESC ayarı kontroniklerde eski usul ve o konuda bi gelişme var mı bilmiyorum. En azından yukarıdaki videoda gaz kalibrasyonu yapmış eleman. Ardından da 4-bip saymış, heli için olan mode4 ayarlamış...

Kumandadan esc ayarı ise VBC için konuşmam gerekirse sadece Scorpion Tribunus serisi ve YGE lvt hvt serisi için var. Yoksa esc nin governoru ile ilgili bir parametre için mesela, eskiden program kartları ile ayarlardık.
Şimdi kolibride nasıldır bilemiyorum. Yukarda bluetooth tan bahsetmişler, aplikasyonu vardır telefon tabletten mi ayarlanır bilmiyorum ama VBC den o tarz detay ayarların yapılmadığını biliyorum.

Kumandadan esc ayarı ise VBC için konuşmam gerekirse sadece Scorpion Tribunus serisi ve YGE lvt hvt serisi için var.

Scorpion sayfasinda zaman icinde butun kumandalarla o isi cozecegini iddia ediyor, hatta Futaba bile var listede... Futaba ile nasil anlasacaklar merak ediyorum :lollol:

• Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk