Konu silinebilir

ESC KALIBRASYON YARDIM

Gökhan bey, her ayrı sorun için ayrı konu açmak yerine, genel olarak tüm sorularınızı aynı konu üzerinden sorunuz, lütfen.

Diğer yandan, soruları sormadan önce biraz arasanız, araştırsanız çok daha hızlı çözümlenecek. Örneğin bu derdiniz daha önce en az on kere cevaplanmıştır diye tahmin ediyorum. Kumandada throttle kanalınızı reverse edeceksiniz.

RC araçlarda kullanılan ekipmanların genel davranışı, ayarlaması, montajı, bakımı, aklınıza ne geliyorsa, genel anlamda özellikleri birbirine benzer. Yani bir mantık var, onu çözdüğünüzde marka bağımsız olarak aynı işlemleri yapıyorsunuz. Bir markanın ayarlanmasıyla bir diğer markanın ayarlanması hemen hemen aynı şekildedir. Farklı ise zaten şimdiye kadar farklı noktalar birkaç defa yazılmış çizilmiştir.

Multi toplama ile ilgili çeşit çeşit konumuz var, aradığınız cevapları birinde bulamazsanız diğerinde bulacağınız kesin.

ESC KALIBRASYON YARDIM

Emre Kaman' Alıntı:
Gökhan bey, her ayrı sorun için ayrı konu açmak yerine, genel olarak tüm sorularınızı aynı konu üzerinden sorunuz, lütfen.

Diğer yandan, soruları sormadan önce biraz arasanız, araştırsanız çok daha hızlı çözümlenecek. Örneğin bu derdiniz daha önce en az on kere cevaplanmıştır diye tahmin ediyorum. Kumandada throttle kanalınızı reverse edeceksiniz.

RC araçlarda kullanılan ekipmanların genel davranışı, ayarlaması, montajı, bakımı, aklınıza ne geliyorsa, genel anlamda özellikleri birbirine benzer. Yani bir mantık var, onu çözdüğünüzde marka bağımsız olarak aynı işlemleri yapıyorsunuz. Bir markanın ayarlanmasıyla bir diğer markanın ayarlanması hemen hemen aynı şekildedir. Farklı ise zaten şimdiye kadar farklı noktalar birkaç defa yazılmış çizilmiştir.

Multi toplama ile ilgili çeşit çeşit konumuz var, aradığınız cevapları birinde bulamazsanız diğerinde bulacağınız kesin.

Throttle reserve hakkinda bi link atarmisin ?

ESC KALIBRASYON YARDIM

https://www.rckolik.com/esc-programlama-manual-ayar-nasil-yapilir-align-t1584.0.html

Emre abiyi kızdırmayalım, ben atayım :)
Emin olun bu forumda herşey var :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ESC KALIBRASYON YARDIM

Yeniyim babacan cidden sabirsizlaniyorum.
Bu forum cok aciklayici fakat terimleri ayirt edemiorum merakliyiz sabirsiz oldum ondan bi an once ucsun istiyoruz

ESC KALIBRASYON YARDIM

Heyecanınızı anlıyorum lakin bu forumda işinize yarar bir yöntem değil. 1-2 cevap gelir ama gerisi gelmez bu cevapların %p

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ESC KALIBRASYON YARDIM

Safak durumu çok güzel özetlemiş Gokhan. Bence dikkate al ve sabırla tüm konuları oku. Her bölümde indeks sayfaları mevcut. Onun harici en üst kısımda ARA butonu var. Kelime bazlı arama yap. İlgili konuyu oku ve anlamadın seyi o konu altında mesaj olarak sor. Yeni konu açarak amiyane tabirle "Armut pis" modu bu forumda pek sevilmiyor.

Bu forumun bir felsefesi var, o da : "Biz balık servis etmiyoruz ama niyetli olana tutmasını öğretmeye çalışıyoruz, en azından bildiğimiz kadarı ile"

İnsallah sen de bunu en kısa süre içerisinde fark eder ve forumda kalıcı üyeler arasında yerini alırsın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ESC KALIBRASYON YARDIM

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Safak durumu çok güzel özetlemiş Gokhan. Bence dikkate al ve sabırla tüm konuları oku. Her bölümde indeks sayfaları mevcut. Onun harici en üst kısımda ARA butonu var. Kelime bazlı arama yap. İlgili konuyu oku ve anlamadın seyi o konu altında mesaj olarak sor. Yeni konu açarak amiyane tabirle "Armut pis" modu bu forumda pek sevilmiyor.

Bu forumun bir felsefesi var, o da : "Biz balık servis etmiyoruz ama niyetli olana tutmasını öğretmeye çalışıyoruz, en azından bildiğimiz kadarı ile"

İnsallah sen de bunu en kısa süre içerisinde fark eder ve forumda kalıcı üyeler arasında yerini alırsın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Abi cok hevesliyim inan bak sabirsizliktan oluyor kuaura bakmayin
Ögrenicem mehmet abi gör bak insallah bende senin gibi yazicam böle :)

ESC KALIBRASYON YARDIM

Gökhan KAYA' Alıntı:
Abi cok hevesliyim inan bak sabirsizliktan oluyor kusura bakmayin.
Ögrenicem mehmet abi gör bak insallah bende senin gibi yazicam böyle. :)

Bu hobi işi öyle bir şey ki, acele ile malesef olmuyor. Öncelikle "TERMİNOLOJİ" kısmını halletmek lazım. Bunun içinde okumak ve hatta, ki bence en önemlisi bu; mutlaka tecrübeli birileri ile yüz yüze kontakta olmak lazım. Elinizin tornavida tutuyor olması yetmiyor malesef. Etrafınızda yardım alabileceğiniz kimse yoksa da gerekli konuları okuyarak denemeler yapmak lazım. Fakat en önemlisi aynı lisanı konuşabilmek için kullanılan terimleri hızlıca öğrenmeye çalışmakta fayda var. Zira telefon aracılığı ile bir şeyler yapabilmek için bile ortak terimleri bilmek lazım.
Sonuç olarak "ACELE" etmeden, sindire sindire okuyun, anlamadığınız yerleri sorun, mutlaka yardım alırsınız.
;)
:RCKolik: