konu silinebilir

Başlangıç için FMS 1220MM Super EZ modeli uygun mudur ?

Bence o fiyata o kumanda gayet iyi. Versiyonunun önemi yok.
Uçağı bilemeyeceğim. Hiçbir özelliğini bulamadım sayfada. Ayrıca yurt dışından uçak getirmek pek mantıklı değil. Gümrük, SHGM kaydı, şusu busu sıkıntı hep. Değmez. Bence yurt içinde benzeri bir uçak bulunur.

Örneğin şuna bir bak. Neredeyse aynı maliyet.

O uçağın epey incelemesini okudum ve seyrettim. Simülatör tecrüben varsa gayet iyi bence.

Pilottr'deki uçaktan ben aldım oldukça güzel bir uçak. 1.4 kg ağırlığa sahip buda rüzgarlı havada daha stabil uçuş sağlıyor. İçinden herşey çıkıyor kumanda, pil, pil şarj aleti her şeyi var. Fiyat olarak ta çok uygun. Ben ürünü fazlasıyla tavsiye ederim. Ürünü aldıktan sonra kanat atak uçlarını vs bantladım çarptığında az zarar görsün diye çok faydasını gördüm. 1800 mah pil var içinde ama daha büyük pille de uçuyor.

10-12 dakika civarı gidiyor

Gün içerisinde bu konuya mesaj yazıyordum bilgisayar kilitlendiğinden gönderemedim.Bu nedenle uzun uzun yazmayacağım.Elektrikli model düşünüyorsanız mutlaka önden tekerli olsun.Bizim grupta FMS Super EZ modelini uçuran da var, VolantexRC Trainstar modelini uçuran da.Bana sorarsanız Wing Tiger modelini öneririm.RTF olarak yok ama THK'dan 3 parça halinde alıp kurabilirsiniz.Mekanik parçalar yanında geliyor siz sadece elektroniğini alacaksınız.Fiyatı 230 TL olması lazım.Ben de Wing Tiger modelini 2 senedir kullanıyorum. 12 - 15 dakika yarım gazda uçuyorum kullandığım sistem ile.Looplar,Tonolar,Dik tırmanışlar yapabiliyorum ve diğer benzer uçaklar(Trainstar ve Super EZ) böyle uçamıyor hayretle izliyorlar ;) Rüzgarlı havada onlar yerdeyken ben havada oluyorum.Yani karar sizin. %p

Sen bir sortide kaç dakika uçabileceğini düşünüyorsun? Sınırsız pil ya da yakıt olsa...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni başlayanlar 3 ile 5 dakika uçarlar. Bu süre onlara 45 dakika gibi gelir.

Sümer Yamaner' Alıntı:

Aynen abi. Bazen bana 10 dak gibi geliyor ve timer çalışıyor mu diye kontrol ediyorum :laugh:

Hobiye başlayan çoğu kişi başlarda çok uzun süre uçabileceğini düşünür ama uçmaya başladıktan sonra 10 dk bile çok uzun süreymiş gibi geliyor. Elektrikli modellerde tek batarya uçmazsınız zaten, birden çok batarya kullanarak birkaç sorti uçuş yapılır. Aynı şekilde yakıtlı modellerde de birkaç sorti uçuluyor.

Sümer Yamaner' Alıntı:

Katılıyorum.

Emre kardeşim daha önceki konuda eğitim modeli tavsiyesinde bulunmuştum eski konuya göz atarsan ve forumu okursan fazlasıyla bilgiye ulaşacaksın.Bu nedenle tekrar yazmayacağım.İyi günler.

Ben yeni basliyor olsam yakitli balsa modelden başlamazdım. Sümer abinin onerdigi pilottr deki rtf modeli alip tecrube edindikten sonra başka modele gecerdim.

Emre Kacan' Alıntı:
Kumanda v.s hepsi içindedir dimi abi ?

Şöyle bir sıkıntı var . türkiyeye gönderimi yokmuş bu uçağın

Acemiliğimi attıktan sonra nitrolu modele geçeceğim için çokta masraf yapmak istemiyorum açıkcası . Ama basit elektrikli modelle başlamayınca da olmayacak gibi.

Can alıcı soruyu sormak istiyorum . En kolay uçurulabilen nitro uçağı toplayıp , deneyim elde ettikten sonra 300-400 tl ye yine trainer fakat yandan kanatlı uçak alıp devam edebilir miyim?
Bu şekilde yapacak olursam zararım üsttem kanatlı model uçak olur sadece .

ÖM attım

Emre Kacan' Alıntı:
Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim
Seagull swift modelini toplamaya karar verdim.Biraz deneyim elde ettikten sonra yandan kanatlı trainer modele geçeceğim.
Seagull Swift Trainer'da güzel bir seçim başlangıç için de uygun.Ama önden tekerli olsun.Hayırlı olsun. %p

Kadir Kurt' Alıntı:
Ben yeni basliyor olsam yakitli balsa modelden başlamazdım. Sümer abinin onerdigi pilottr deki rtf modeli alip tecrube edindikten sonra başka modele gecerdim.
Bir önemi var mı yakıtlı veya elektriklinin? Bizim grupta ve farklı yerlerde çok insan var direkt patlarlı ile başlayan.Hiç sorun olmaz.Aksine patlarlı modeller daha iyi.İleriye dönük yatırım olur hem.Eğer uçuş için uygun pist yoksa, ve motor ayarlarında yardım edecek birisi yoksa belki o zaman elektrikli tercih edilebilir. %p