Kullandığınız Güç dağıtım Kartı Hangisi?

Doğan Kayadelen

Yeni Uye
Web sitesi
dogankayadelen.com.tr
İlgi Alanı
Multikopter
Hangi güç dağıtım kartını kullanıyorsunuz (escler için) ve neden o modeli tercih ediyorsunuz ortalama fiyatıyla beraber yazarsanız bir araştırma yapıyorum?
Aklımdakiler: 12v çıkışı için kullanan var mı incelediğim bir kartta 4s oldugunda 12v çıkıs veriyormus
bec 5 v çıkışı çok gerekli mi güç dagıtım kartlarında

Kontrol Kartınız
x
Model Sınıfı
x
Motor, Pervane ve ESC
x
Kumanda Alıcı ve Verici
x
Extra Ekipman
x
Modelin tercihi ihtiyaca ve bütçeye göre değişir . Size tavsiyem uçuş kontrol kartı ( FC - flight controller ) , elektronik hız kontrolcüsü hepsi bir arada ( ESC AIO - all in one ) , güç dağıtım kartı ( PDB - power distrubition board ) ve görüntü vericisi (VTX) ile ilgili internetteki dökümanları inceleyin veya forumda paylaşılmış olanlara bakın .

Bu tıpkı bir bilgisayar toplamaya benzer . Kasa , güç kaynağı , anakart , ram , işlemci , ses kartı ve görüntü kartı gibi . Amacınıza hizmet edecek ve bütçenize uygun hangi ürünlerin kombinasyonu size uygunsa ürün o dur .

Ben ace tercih ediyorum, bembeyaz cikartiyor ?

Acaba ne arastirmasi yapiyorsun, cok merak ettim. Arastirmanda kontrol kartlarinin hepsinin 5v ile calistigi henuz ortaya cikmamis saniyorum...
Ahahah hocam biliyorum da onu esc nin becinden beslenir diye düşündüm o yüzden kendi kartımı yapacağım da piyasaya sürmek için o yüzden oyle bir araştırma

Multikopter esclerinde bec cok da tercih edilen bir ozellik degildir. Bunun birden fazla sebebi var, ama hepsinin temelinde “gurultu” var. Bu yuzden en gerekli olan 5v icin yalitilmis ve filtrelenmis tek bir bec kullanmak daha saglikli. 12v ise cok da gerekli olmayan bir gerilim.

Multikopter esclerinde bec cok da tercih edilen bir ozellik degildir. Bunun birden fazla sebebi var, ama hepsinin temelinde “gurultu” var. Bu yuzden en gerekli olan 5v icin yalitilmis ve filtrelenmis tek bir bec kullanmak daha saglikli. 12v ise cok da gerekli olmayan bir gerilim.
Teşekkür ettim hocam çok sağlıklı bir açıklama yaptınız.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet ATICI