Kumanda - Alıcı Seçimi ve Diğer Sorular

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar, şu an yeniyim ve bir haftadır fpv multicopter için elle simülatör kullanıyorum. Sıra kumanda alımında... Kumanda olarak Flysky i6x veya i6s düşünüyorum.Arasinda çok fark yok sanırım. i6x daha mantıklı duruyor.

Sizce ikinci el almak mı mantıklı yoksa banggood veya aliexpress'ten almak mı. Gümrük vergisi ne kadar gelir?

Bir de banggood dan felan alırken alıcı tipi soruyor. İa6b - ia10b gibi bunlardan hangisini tercih etmeli? Aydınlatırsanız çok memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Merhabalar, şu an yeniyim ve bir haftadır fpv multicopter için elle simülatör kullanıyorum. Sıra kumanda alımında... Kumanda olarak Flysky i6x veya i6s düşünüyorum.Arasinda çok fark yok sanırım. i6x daha mantıklı duruyor.

Sizce ikinci el almak mı mantıklı yoksa banggood veya aliexpress'ten almak mı. Gümrük vergisi ne kadar gelir?

Bir de banggood dan felan alırken alıcı tipi soruyor. İa6b - ia10b gibi bunlardan hangisini tercih etmeli? Aydınlatırsanız çok memnun olurum.
Merhaba,

Yakın çevremde i6 ve i6x kullanan çok kişi var. Onlar hep model uçak için kullanıyor ve hepsi de gayet memnun. Çoğu kumandalarını aliexpressten aldılar, vergi de şansa bağlı kimine 20 lira çıktı kimine 80. Alıcı tiplerinde değişen sayılar da kanal sayılarını temsil ediyor. yani ia6b 6 kanallı, ia10b 10 kanallı. Ben olsam ikinci el yerine aliexpress tercih ederdim ama güvenilir tanıdık birinden alınacaksa ikinci elde tercih edilebilir tabi.:saygilar:

2.el almanı tavsiye etmem . Tüm deneyimime ragmen ıkı kez keklendim. Sıfır al 40-50 lira gumruk tutuyor (gecen yaz. hökümet artırdıysa bilemem)

Ben aliexpres ten almıştım biraz fiyatı artmış yaklaşık 50 TL gibi kısa zamanda da gelmişti, 40 TL vergi almışlardı, PTT gümrük teki memura da robot projem var demiştim uçuş için desem vermeyecekti, tavsiye ederim
Simülasyon kablosu ve askı aparatı da vardı kutuda

Herkese çok teşekkür ederim. Peki alıcı olarak 10 kanallı mı almalıyım!

Gereklimi bilmiyorum, kumanda 6 kanal geliyor, şayet yazılım değiştirip 10 kanal yapacaksanız alıcıyı 10 kanal alabilirsiniz, en önemli faktör ise kullanacağınız modelde 6.kanaldan sonrası lazım olacakmı bunları siz değerlendireceksiniz

• Beğen
Tepkiler: Ömer Faruk Murat
1998 den beri teyyare uçururum.
Kumanda candır, imkanların elverdiğinin en iyisini almak lazım. Sistemde en uzun süre kullanacağınız malzemedir. Uçak kırılır, sıkılır yeni uçağa geçersiniz, helikoptere ilgi duyarsınız vs. vs.
Alıcıda da aynı mantığı güderim, fazla kanallı olsun, kokmaz bozulmaz, iyi süngerlerseniz kırım yaşadığınızda da birşey olmaz.
Şimdiye kadar 2 kumandam oldu (JR), ikisini de ikinci el almıştım (birisi ustamdan, diğeri EBay'den), hiçbir sorun yaşamadım. İkinci elin fiyatı avantajlı olur (yanında eşantiyonlar da olur genelde), sıfırın sağlamlığı garantidir.
Bütçenizin yettiği en iyi kumandayı alın

• Beğen
Peki 10 kanal bı fpv ci için ilerde lazım olur mu. Olursa neye olabilir?
Hocam multikopter kullanacaksanız zaten pwm kullanılmadığı için kullandığınız alıcının protokolü kaç kanal destekliyorsa o kadar alırsınız yani kontrol kartına x6b de ia6b veya ia10b de aynı kanal desteğini verir

• Beğen
Merhabalar, Aliexpress'ten kumanda siparişi verecegim. (Flysky FS i6x + iA6B ) yanında da iki hediye veriyorlar. Birisi askı aparatı, diğeri de bir kablo. Şu an satıcıyla iletişim halindeyim ama hem mesajlarıma çok geç dönüyor hem de yeterince cevaplayamiyor. Normalde uğraşmam direk alırım şansıma ne çıkarsa diye ama doğru metodla almak istiyorum.

Sorum ise şöyle. Satıcıya "hediyeler askı aparatı ve simülasyon kablosu değil mi?" diye sordum. " the cable is updated cable not simulator one." dedi. Başka bi cevabinda da "istersen askı aparatını similasyon kablosuyla değiştiriyim." dedi.

1-Bunun dediği updated cable nedir?
2- Multiprotocol TX modülü kısaca nedir. Almam gerekir mi?
3- Aşağıdaki resimdeki kablo nedir, almam gerekir mi?

Teşekkürler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar, Aliexpress'ten kumanda siparişi verecegim. (Flysky FS i6x + iA6B ) yanında da iki hediye veriyorlar. Birisi askı aparatı, diğeri de bir kablo. Şu an satıcıyla iletişim halindeyim ama hem mesajlarıma çok geç dönüyor hem de yeterince cevaplayamiyor. Normalde uğraşmam direk alırım şansıma ne çıkarsa diye ama doğru metodla almak istiyorum.

Sorum ise şöyle. Satıcıya "hediyeler askı aparatı ve simülasyon kablosu değil mi?" diye sordum. " the cable is updated cable not simulator one." dedi. Başka bi cevabinda da "istersen askı aparatını similasyon kablosuyla değiştiriyim." dedi.

1-Bunun dediği updated cable nedir?
2- Multiprotocol TX modülü kısaca nedir. Almam gerekir mi?
3- Aşağıdaki resimdeki kablo nedir, almam gerekir mi?

Teşekkürler

Size lazım olan bu kablo ve kutudan çıkar diye biliyorum bunu geçen belirtmiştim
Setup kablosu pc usb girişli kumanda jac girişli ve Simülasyon da kullanılabilir.

• Beğen
Hocam benim ilk kumandan i6x dı içinden o kablo çıkıyordu update cable demesinin nedeni o kablo ile kumandanın yazılımını güncelleyebiliyorsunuz
2. Olarak multiprotokol modülü kumandanın farklı marka alıcılarla eşleşmesini sağlar bence almana gerek yok hem kumandada bu modülü takacak yer yok bunun için kumandanın içini açıp lehim yapman gerekecek yeni başlayanlar için fly sky ın kendi alıcıları gayet yeterli