Kumanda Önerisi?

İlgi Alanı
Uçak
Şuan turnigy 9x var, ama pek sağlıklı bir kumanda olmadığını söylediler. Bunun yerine Radiolink AT10 almayı düşünüyorum önerir misiniz? Yoksa bu olmaz illa şu kumanda olmalı dediğiniz bir marka model var mı?

Şurayı bi oku sorularına cevap bulamazsan yine konuşulur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kumandan maksimum menzili nedir? Bir de kaç kanallı?
Kullanma kılavuzunda 32 kanala kadar desteklediği yazıyor. Ben 8 kanallı bir alıcı ile kullanıyorum. Menzilini test etmedim. Ortam koşullarına göre 500m ile 1.5 km arasında değiştiğini okumuştum. Uygun modüllerle onlarca km mesafeden kullanılabilir. QX7 nin avantajı modül desteği ve opentx yazılımı sayesinde yapabileceklerin sınırı kullanıcısının yetenekleri ve ilgisi kadar olmasıdır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Anladım hocam, peki şuana kadar kumandada yaşadığınız bir sorun oldu mu?

Sahada 1 kere kullandım. Pek sorun yaşayacak vaktim olmadı yani :) @TAMER ÖZTÜRK ve @Deniz Tanrıverdi Hocalarım daha tecrübeliler bu konuda. Bir diğer avantajını da söyleyeyim. Simülatör için ekstra masraf yapmana gerek yok normal miniusb kablosu ile simülatör kullanılabiliyor Taranis'de.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Sahada 1 kere kullandım. Pek sorun yaşayacak vaktim olmadı yani :) @TAMER ÖZTÜRK ve @Deniz Tanrıverdi Hocalarım daha tecrübeliler bu konuda. Bir diğer avantajını da söyleyeyim. Simülatör için ekstra masraf yapmana gerek yok normal miniusb kablosu ile simülatör kullanılabiliyor Taranis'de.

Aklımda AT10 vardı ama şuan düşüncelerim değişti gibi, teşekkürler :)

Kısmen daha uzun mezil arıyorsanız. Jumper T8SG V2, ve Plus olanını deneybilirsiniz. Modulsüz 150 mw (kademeli) çıkış gücü var.

Turnigy kumandayı ilk önce kullandığım kumandaydı. Menüsü deli etti beni. Modifiye etmeden, sadece Frsky modül takıp bir de Er9x yazılım yükledim kullandım, şahane oldu. Üzerine ciddi bir modifiye ekleyip kullandım / kullanıyorum, hiç bir markaya değişmem!
Futaba 7C kumandamı çok seviyorum. Karışık programlama gerekmeyen uygulamalarda memnuniyetle kullanmaya devam ediyorum.
Taranis 9XD Plus kumandamın yeri ise bambaşka. Belki de hediye geldiği içindir.
AT9 veya AT10 kumandalar fiyat olarak da cazipler, kendilerini kanıtlamışlardır. Kullanmadım ama incelemesini her yerde bulursunuz. Olumsuz olan bariz bir hususa rastlanmadım.
Bir de forumda Mehmet Sarıkaya abimizin yeni alıp da henüz ciddi bir şekilde inceleme fırsatı bulamadığı bir kumanda var ki, yabancı forumlarda hep olumlu şeyler okudum.
Ya bu fiyatlara bu markaları, ya da bütçeyi biraz daha zorlayıp Hitec Aurora 9x tavsiye ederim.