Kumanda önerisi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13878
  • Başlangıç tarihi
  • 2,065
Ü

Üye silindi 13878

Guest
50-60 dolarlık bi kumanda(Hava) arıyorum (çinden) ne önerirsiniz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
F1Depo'da ucuz ve kaliteli kumandalar var, Fly Sky gibi.

JumperT8SG 12 CH kullanıyorum. İşlevine göre fiatı makul bir kumandadır.
Pek çok markanın farklı modülasyona sahip alıcısını destekleyen multifonksiyon özelliği var.
Satılan pek çok vericinin RF 100 mw max veya altı yazar . Bununki 150 mw kadar ayarlanıyor.
Küçük kompakt bir kumandadır.

bir haftadır bende araştırıyorum ama cesaret edip alamadım bir türlü
iki kumanda arasında kaldım
netteki en uygun fiyatlar

Bende flysky fsi6 var yazılımla 10 kanala çıkabiliyor istersen bir üst modeli flysky fsi6x alabilirsin sanirim oda yazılımla daha fazla kanala cikarilabiliyor

Kumanda demirbaştır bu hobide. O nedenle imkanlar çerçevesinde olabildiğince iyi bir şey almak doğru olur.
Kumandalarda kanal sayısı (yazılımla değiştirilebilen birkaç model haricinde) sabittir. Örneğin nasıl olsa yeter diye dört kanallı kumanda alsak. İlerledikçe farklı modellerde altı kanal gerekse. Gidip iki kanal ekletemiyoruz. O nedenle baştan çok kanallı ve bence en az sekiz kanallı bir kumanda düşünmek mantıklı olur.
Basit bir benzinli uçak düşünelim. Aileron, elevatör, gaz, rudder, flap, kill switch, jikle, ışıklandırma... Sekiz kanal doldu bile!

Benim önerim ise aşağıda linklerini verdiğim kumandalardan birini almanızdan yana.Mağaza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefkoşa'da bulunuyor.Fiyatlara bakarsanız Türkiye piyasasından daha uygun olduğunu göreceksiniz.Sahibi Umut bey, sürekli alışveriş yaparım bir çok konuda elinden geldiğince yardımcı oluyor sağolsun.Güvenilirlik konusunda şüpheniz olmasın.Aşağıda ilk seçenekte AT9S Pro modeli var eski AT9S ile karıştırılmasın bir takım iyileştirilmeler bulunuyor bu kumandada ancak detayını bilmiyorum.Fiyatı ise 750TL.Hatta bir ara aynı fiyata 2 alıcılı kampanya vardı bilmiyorum devam ediyor mu.Diğer seçenek ise aynı markanın AT10II modeli.Bu kumandayı glow motorlu uçaklarımda kullanmaktayım benim işimi fazlasıyla görüyor.Kumanda seçiminde en önemli nokta beklentilerinizdir bence.Mesela şu anda ve gelecekte hangi modelleri uçurmayı planlıyorsunuz? Hobide kalıcı mısınız? Hangi amaçla kumandayı kullanacaksınız? FPV mi? Yoksa görerek mi? Ancak şunu rahatlıkta söyleyebilirim ki bahsini ettiğim kumanda çevremde ben dahil birçok kişi tarafından kullanılıyor ve sorun yaşayanı duymadım.Fiyat ve işlevsellik açısından tavsiye ederim.Maddi imkanlar elverişliyse Futaba gibi diğer markalar da tercih edilebilir...

Radiolink AT9S Pro:

Radiolink AT10II:

bu iki kumanda arasındaki alıcının on kanal olmasının dışında bariz bir fark var mıdır
ve fiyatları nasıl

Flysky 6 kanal 2.4ghz Kumanda Fly sky FS-i6

Flysky FS-İ6X 2.4GHz 10 Kanal Kumanda ve FS-İA10B Alıcı

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
bu iki kumanda arasındaki alıcının on kanal olmasının dışında bariz bir fark var mıdır
ve fiyatları nasıl

Kumandaların kanal sayıları da alıcılarla aynı. Ama bildiğim kadarıyla 6 kanal olan da birkaç güncelleme işlemiyle 10 kanala yükseltiliyor. Yani donanım olarak aynı ya da çok benzerler. 6 kanallı versiyonu burada arkadaş kullanıyor. Gayet memnun bir sorunla karşılaştığına şahit olmadım.
Fiyatlar da Çin'e kıyasla pahalı ama Çin'den gelmesi uzun sürecek bir de üstüne vergi kargo falan da eklenince fiyat buraya yaklaşır herhalde. Zaten şu aralar Çin siparişleri sorunlu bence alınabilir bu fiyatlara.

• Beğen
Tepkiler: Yalçın Aydın
Düşünecek olursanız bu kumanda da sabah gözüme çarpmıştı paylaşayım dedim. Şu an kendime alacak olsam bunu alırdım herhalde. Fiyatı uygun geldi bana baya.:saygilar:

Bende flysky fsi6 var yazılım ile 10 kanala yükselebiliyor. Ama fsi6x icindeki elektronik bakimindan daha gelismis dolayisiyla onu almanizi tavsiye ederim. Github sitesinden uygun yazilimlari indirerek kanal yukseltme yapabilirsiniz.

ve fiyatları nasıl

Benim önerim ise aşağıda linklerini verdiğim kumandalardan birini almanızdan yana.Mağaza Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefkoşa'da bulunuyor.Fiyatlara bakarsanız Türkiye piyasasından daha uygun olduğunu göreceksiniz.Sahibi Umut bey, sürekli alışveriş yaparım bir çok konuda elinden geldiğince yardımcı oluyor sağolsun.Güvenilirlik konusunda şüpheniz olmasın.Aşağıda ilk seçenekte AT9S Pro modeli var eski AT9S ile karıştırılmasın bir takım iyileştirilmeler bulunuyor bu kumandada ancak detayını bilmiyorum.Fiyatı ise 750TL.Hatta bir ara aynı fiyata 2 alıcılı kampanya vardı bilmiyorum devam ediyor mu.Diğer seçenek ise aynı markanın AT10II modeli.Bu kumandayı glow motorlu uçaklarımda kullanmaktayım benim işimi fazlasıyla görüyor.Kumanda seçiminde en önemli nokta beklentilerinizdir bence.Mesela şu anda ve gelecekte hangi modelleri uçurmayı planlıyorsunuz? Hobide kalıcı mısınız? Hangi amaçla kumandayı kullanacaksınız? FPV mi? Yoksa görerek mi? Ancak şunu rahatlıkta söyleyebilirim ki bahsini ettiğim kumanda çevremde ben dahil birçok kişi tarafından kullanılıyor ve sorun yaşayanı duymadım.Fiyat ve işlevsellik açısından tavsiye ederim.Maddi imkanlar elverişliyse Futaba gibi diğer markalar da tercih edilebilir...

Radiolink AT9S Pro:

Radiolink AT10II:
Hocam vergi çikiyor mu ? Kaç güne geliyor. Bende onerdiginiz modellerden almak istiyorum.