Kumanda Seçimi Önerileri

İlgi Alanı
Heli
Merhabalar,

Bildiğiniz üzere similasyon çalışmalarına devam ettiğim bu süreçte, gerçek uçuş için hazırlıklarımı da yapmak üzere araştırmaya devam ediyorum. Forumda epey konu okudum ancak net bir cevap bulamayınca sorma gereği duydum.

İnternette bulduğum Walkera Devo 7 Kumanda + RX703A Alıcı + RX 701 Alıcı var.
Bu kumanda performans olarak nasıldır ve alıcılar ile ilgili öneriniz nedir. Sizce alınabilir mi? Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi Forumlar.

Hocam bu hobinin temeli kumandadır eğer temel kalitesiz olursa o bina yıkılır sonra tekrardan yapılır ama tekrardan masraf çıkarır bu sebeple almışken daha kaliteli bir kumanda almak sizin için daha iyi olabilir ben daha önce flysky i6x kullandım daha sonra radiomaster tx16s kullandım şu anda da onu kullanıyorum 3 aydan beri kullanıyorum gayet memnunum
artıları
+Ekstra bir sim dongle veya sim kumandası almadan simülatörde kullanabiliyorsunuz
+Multiprotokol olduğu için nerdeyse her türlü alıcı ile kullanılabiliyor bazen arkadaşlarla uçuşa gittiğimizde arkadışım kumandasının pili bitiyor oluyor güvenemiyor benim kumandadan hemen 5dk lık bir ayar uçuşa devam
+Hall sensor sticklerin daha uzun ömürlü ve kaliteli olduğu söyleniyor
+Renkli ve büyük ekranı olduğu için fpv vb kullanımlarda modelin haritadaki anlık konumunu hızını vb. telemtry verilerini görebiliyorsunuz (yaapu telemtry

Eksileri

- Menüsü bana flysky dan sonra biraz karışık geldi ama zamanla alıştım
- Büyük bir ekranı olduğu için biraz boyutu büyük

Çıtayı ne kadar yükselteceğine bağlı olarak iyi kumanda seçimi yaparsan mantıklı olur..

Herkesin kumandası kendıne güzeldir.
Beklediklerine bağlıdır .
Devolar ıyıdır ama devo 10 dan yukarı gitmek gelecege yönelik yatırımdır.