Kumanda Sticklerini Nasıl Kullanıyorsunuz?

Kumanda Sticklerini Nasıl Tutuyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    106

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merak ettiğim için böyle bir anket açtım bakalım sonuç ne çıkacak :)

Olayı çok güzel bir şekilde ÖZETLEYEN Sümer abimize teşekkürler :

Kumandayı Nasıl Kullanıyorsunuz?

Güzel bir konu olmuş,öncelikle eline sağlık Kadir :thumbup:

Şahsi tercihim Tek parmak. Neden dersen sebebi Türker kardeşim :laugh: Zamanında ben de ilk başlarken nasıl başlayayım diye ona sordum o da :

" Abi ben uçakçı iken çift parmak kullanıyordum. Heliye geçince tek parmağın daha pratik olduğunu fark ettim ve tek parmağa geçmek için epey bir çaba sarf ettim. Yerinde olsam direkt tek parmak başlarım" dedi ve aynen de öyle oldu :D

Bende tek parmak ile alıştım öyle kullanıyorum.

Kumandayı Nasıl Kullanıyorsunuz?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzel bir konu olmuş,öncelikle eline sağlık Kadir :thumbup:

Şahsi tercihim Tek parmak. Neden dersen sebebi Türker kardeşim :laugh: Zamanında ben de ilk başlarken nasıl başlayayım diye ona sordum o da :

" Abi ben uçakçı iken çift parmak kullanıyordum. Heliye geçince tek parmağın daha pratik olduğunu fark ettim ve tek parmağa geçmek için epey bir çaba sarf ettim. Yerinde olsam direkt tek parmak başlarım" dedi ve aynen de öyle oldu :D
Teşekkürler Mehmet abi :) Çift parmakla kullanırken stickler yavaş hareket ettiriliyor tek parmakta hızlı hızlı hareket ettirebiliyoruz helikopter içinde hızlı tepki vermek önemli :D Ben de sim. çalışırken 2 seçeneğide denedim çift parmağa alışamadım tek parmak devam ettim :)

Ynt: Kumanda Sticklerini Nasıl Kullanıyorsunuz?

Hareket fizyolojisi açısından pinch yani çift parmak yöntemi daha yüksek hassasiyet sağlar. Benim değişmez teecihim, verici sehpası ve pinch metodudur. Thumb yani tek parmaktan geçiş yaptım çok uzun süre önce ve inanılmaz fark etti.

Sumer abi benim anladığım, bu tercih kahve icmeye benziyor. Kimisi sekersiz, kimi orta kimi de şekeri iciyor :) Ben de ilk başladığım zamanlarda sırf meraktan çift parmak denedim ama bana nedense daha zor ve ters geldi

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hareket fizyolojisi açısından pinch yani çift parmak yöntemi daha yüksek hassasiyet sağlar. Benim değişmez teecihim, verici sehpası ve pinch metodudur. Thumb yani tek parmaktan geçiş yaptım çok uzun süre önce ve inanılmaz fark etti.
Kişisel tercih meselesi bu durum o zaman herkesin el yatkınlığı farklılık gösterebilir. Sümer abi ankete oy vermemişsin rica etsek oy verir misin :)

Cepteyim. PC başına geçince daha neler yazıp oy da vericem. :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben piroute hareketler harici 2 parmak kullanıyorum :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Cepteyim. PC başına geçince daha neler yazıp oy da vericem. :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tamam abi. Bakalım neler yazacaksın belki bizi de çift parmak kullanmaya yöneltirsin :laugh:

Sümer Yamaner, Deniz Sert, Berkay Eğmür vs Cahit Kaş, Kadir Kurt, Mehmet Küçüksarı, Oğulcan Acar :lollol:
Küçük bir tartışma ortamı yaratalım herkes kendi tekniğini savunsun :laugh:

Tartışma yok kadircim paylaşma var. Kimse kimseyi ikna etme durumunda degil ki. Sadece tecrübe ve bilgiler ortaya konur, almak isteyen istediği kadarını alır :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tartışma yok kadircim paylaşma var. Kimse kimseyi ikna etme durumunda degil ki. Sadece tecrübe ve bilgiler ortaya konur, almak isteyen istediği kadarını alır :)

Onu öylesine yazmıştım abi tabi ki tartışma olmasın bu ortamda :) Herkesin kendi iradesi nasıl rahat ediyorsa öyle kullanır kumandasını :)

Ben başbarnaklarımı gullanırım........ :lollol: :lollol:
Çift parmak kullananları da biliyorum , tercih ve alışkanlık meselesi bana göre.Yemeği hangi elle yemeye alıştıysanız , aynen öyle birşey.
Hassiyet konusuna gelince , Sümer abiye katılıyorum , bazen aileronu sağ-sol yaparken , elevatörü kaçırıyorum hafiften , bu da başğarmaklarımın kısa olmasından , daha doğrusu ellerimin küçük olmasından kaynaklanıyor biliyorum.Çift parmak yönteminde bu biraz daha önlenebilir gibime geliyor. :D :halay: :yuppi: