Kyosho Calmato 40 Sports RTF

Kyosho Calmato 40 Sports RTF (600 TL)

Bence Türker denilen şahıs forumdan süresiz uzaklaştırılmalıdır. [emoji38]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi ne yapsak :islik: Bu geçiş sırasında Türker kardeşimizin üyeliği bir şekilde buharlaşsa mı :lollol: :lol:

Kyosho Calmato 40 Sports RTF (600 TL)

Sümer Yamaner' Alıntı:

Bende seni seviyorum Sümer abi. :laugh: ;)

Not: İroni içermez :)

Arkadaşlar modele ait ilk ve son uçuş videomu sizinle paylaşmak istiyorum. Model denize çakıldı. Havada 3-5 tur attıktan sonra havada dönüş esnasında aileron komutu çalışmadı. O şekilde denize çakıldı. Sağlık olsun diyorum. Çok şükür kara yoluna çakılmadı. Modelin çakılmasından ziyade nitro hevesimin kursağımda kalmasına üzüldüm. Şöyle en azından 3-5 tur uçsaydım fena olmazdı :) Geçen aylarda da bixler 2 modelimi çakmıştım. Ona fazla üzülmemiştim. Çünkü en az 150 uçuşu vardı. Neyse en azından elimde starter, buji ısıtıcı, yakıt pompası ve yakıt var. Yeni ama daha küçük bir modelle (her ne kadar önerilmese de ) nitro işine devam edeceğim. Biraz araştırma yaptım. Küçük model bulmak zor. Neyse başka bir konuda bulduğum model ve motorlarla ilgili fikirlerinizi alacağım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Oncelikle büyük geçmiş olsun @Oğuzhan KÖSOĞLU :( Hevesini alamadan modeli kaybetmen gerçekten üzücü olmuş. Neyse ne diyelim sağlık olsun.

Ama üst üste iki modelde de sorun yaşamam büyük bir şanssızlık mı yoksa Kuman'da ile ilgili bir sorun var ?

Geçmiş olsun. Videoyu çeken arkadaşın adresini rica edeceğim. Boyun fıtığı tedavimin faturasını göndermek istiyorum da... :p:D

Teşekkür ederim Sümer Abi.. Neyseki video kısa .Yoksa fatura daha da kabarırdı :)

Oncelikle büyük geçmiş olsun @Oğuzhan KÖSOĞLU :( Hevesini alamadan modeli kaybetmen gerçekten üzücü olmuş. Neyse ne diyelim sağlık olsun.

Ama üst üste iki modelde de sorun yaşamam büyük bir şanssızlık mı yoksa Kuman'da ile ilgili bir sorun var ?

Sağol Mehmet Abi. Bixler ı pilotaj hatasından çakmıştım. Bu elektronik bir arıza.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Geçmiş olsun, talihsiz bir kaza olmuş.

geçmiş olsun denizden bir şekilde alma şansınız yokmu ? çok fazla derin değilse şişme botla şöyle bir tarama yapılamazmı ?

yeri tespit edildikten sonra kefal avlamak için kullanılan çok kancalı olta ile bir şekilde yukarı çekilebilir düşüncesindeyim

Oğuzhan bey büyük geçmiş olsun.Büyük talihsizlik olmuş.:cry: Acaba diğer arkadaşların dediği gibi tekneyle falan kurtarılma şansı yok mu? Oralarda denizci birine rica etseniz? Sağlık olsun diyelim.Bence 46 lık modelden küçük tercih etmeyin Oğuzhan hocam.Mümkünse 46 ve üzeri olsun.Malum biliyorsunuzdur model küçüldükçe daha oynak oluyor ve kontrolü zorlaşıyor.

Geçmiş olsun daha çok az zaman olmuştu aramıza katılalı hızlı veda etti.

Geçmiş olsun, talihsiz bir kaza olmuş.

Teşekkür ederim.

geçmiş olsun denizden bir şekilde alma şansınız yokmu ? çok fazla derin değilse şişme botla şöyle bir tarama yapılamazmı ?

yeri tespit edildikten sonra kefal avlamak için kullanılan çok kancalı olta ile bir şekilde yukarı çekilebilir düşüncesindeyim

Teşekkür ederim. Ali Hocam Akşam 5:30 civarıydı. Yarım saate hava kararacaktı. Oradan geçen kayık falan olmayınca bende bıraktım. Zaten model batmamıştı. Batacağınıda pek sanmıyorum. Ertesi gün modele bakmaya gittim. Hiç bir yerde gözükmüyordu. Zaten deniz suyunu yiyen modelden pek bişey olmaz. Bixler yarım saat denizde durdu. Metal olan hemen hemen her yer küf bağlar gibi oksitlendi. Tabi alabilsem çok iyi olurdu :) Ayrıca denize çakılınca kanat direk kırıldı.

Oğuzhan bey büyük geçmiş olsun.Büyük talihsizlik olmuş.:cry: Acaba diğer arkadaşların dediği gibi tekneyle falan kurtarılma şansı yok mu? Oralarda denizci birine rica etseniz? Sağlık olsun diyelim.Bence 46 lık modelden küçük tercih etmeyin Oğuzhan hocam.Mümkünse 46 ve üzeri olsun.Malum biliyorsunuzdur model küçüldükçe daha oynak oluyor ve kontrolü zorlaşıyor.

Sağol Tamer Kardeşim. Modeli küçük isteme sebebim köyde de kullanabilmek, daha az yer kaplaması, daha az Yusuf falan filan . :) Bakalım artık hayırlısı.

Geçmiş olsun daha çok az zaman olmuştu aramıza katılalı hızlı veda etti.

Sağol Mustafa Hocam.

Geçmiş olsun Oğuzhan, kötü olmuş. :embarras:

Yalnız yeni bir model planlamaya başlamadan önce bence sorun nedir onu tespit etmen daha kritik.

Sorunu bulup çözmezsen daha üzücü şeyler de yaşanabilir. :rolleyes:

Geçmiş olsun Oğuzhan, kötü olmuş. :embarras:

Yalnız yeni bir model planlamaya başlamadan önce bence sorun nedir onu tespit etmen daha kritik.

Sorunu bulup çözmezsen daha üzücü şeyler de yaşanabilir. :rolleyes:

Sağol Türker Abi.. Modele ulaşamadığım için sorunu bilmiyorum.. Ama ben şöyle düşünüyorum. Alıcım hobbykingin orange alıcısı idi. Ya alıcı , ya servo yada alıcı pili ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ama en çokta servodan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Alıcı olarak artık klon alıcı kullanmayacağım. Zaten bu ni-mh alıcı pilleride hiç sevmedim. Sanırım ubec ile lipo kullanabiliyorum. Artık lipo kullanacağım. Gerisine yapacak bişey yok :)