Kyosho Calmato 40 Sports RTF

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar RTF şekilde sadece 600 TL :) Model ve nitro hakkında hiç bir bilgim yok. İnterneten videolarını izledim o kadar. Bu fiyata olunca bir adet sipariş verdim. İsteyen olursa bence kaçırmasın :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kyosho Calmato 40 Sports RTF (600 TL)

Güzel model, kırımsız uçuşlar! Fiyat gerçekten cazip! Ama baktım, stokta kalmamış.

Omer Erkan' Alıntı:
Güzel model, kırımsız uçuşlar! Fiyat gerçekten cazip! Ama baktım, stokta kalmamış.
Stokta kalmadığı için o fiyat olmasın oguzhan siparişi tamamlayabildin mi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Omer Erkan' Alıntı:
Teşekkür ederim Ömer Abi ...

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Stokta kalmadığı için o fiyat olmasın oguzhan siparişi tamamlayabildin mi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siparişi tamamladım Celalettin Abi. Kargoya da verdiler ürünü. Siparişi vermeden öncede stok durumu içinde aramıştım promodeli. Stokta var demişlerdi. Ben siparişi verirken sitede 3 adet stokta olduğu yazıyordu.

Aynı ürünü dün promodel sitesinde görmüştüm.Ürün açıklamasında uzun süredir stokta beklediğinden dolayı çok özel fiyata satıldığı yazıyordu.Motoru,servoları,...vs üstündeymiş.Kumandası da varmış.Oğuzhan hocam hayırlısı olsun da fiyatın 600TL olduğuna emin misiniz? Ben baktığımda 500 TL yazıyordu... Sonradan değişiklik mi yaptılar acaba?

Tamer Hocam bende ürünü zaten promodelden aldım. ürünün fiyatı 599 TL. Belki yanlış görmüşsünüzdür. Belkide değiştirmişlerdir. Bilemiyorum.

Yeni model hayırlı olsun Oguzhan %p Mutlaka bir maiden videosu bekliyoruz ;)

Sağol Mehmet Abi :) Nitro konusunda en ufak bilgim yok. Rizeden İsrafil Abinin destekleriyle inşallah maideni yapacağız. Ama tahminen 2-3 ay sürer. Henüz elimde hiç ekipmanda yok. Yakıt, buji, starter falan.

Oğuzhan hocam yanlış görmedim 500TL görünüyordu.Fiyatta değişiklik yaptılar demek ki.Nitro konusunda benim de deneyimim çok az Oğuzhan hocam.Yakın bir zamanda hayalini kurduğum yakıtlı modelimi kurup uçurdum.Kafanıza takılan bütün soruların cevabı forumumuzda mevcut.Deneme-yanılma yoluyla öğreniyor insan.Bu modeli seveceğinize eminim hocam.Lafı fazla uzatmayayım tekrar hayırlı olsun diliyor, kazasız ve emniyetli uçuşlar diliyorum. :)

Oğuzhan güle güle kullan çok güzel bir model.Promodel zaman zaman deposundan önceden kalmış ürünleri çıkartıyor ve çok uygun satışa koyabiliyor iyi takip etmek lazım.Birde diğer arkadaşın gördüğü fiyat doğrudur çünkü geçen gün bütün uçaklara bir miktar zam geldi ve fiyatlar otomatikman hepsine yansıyor.Tekrar güle güle kullan.O markaya uçağı bildiğim kadarıyla Phoenix markası üretim yapıyor ve oda iyi bir markadır.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Oğuzhan hocam yanlış görmedim 500TL görünüyordu.Fiyatta değişiklik yaptılar demek ki.Nitro konusunda benim de deneyimim çok az Oğuzhan hocam.Yakın bir zamanda hayalini kurduğum yakıtlı modelimi kurup uçurdum.Kafanıza takılan bütün soruların cevabı forumumuzda mevcut.Deneme-yanılma yoluyla öğreniyor insan.Bu modeli seveceğinize eminim hocam.Lafı fazla uzatmayayım tekrar hayırlı olsun diliyor, kazasız ve emniyetli uçuşlar diliyorum. :)

Teşekkür ederim Tamer kardeşim...Dediğin gibi forumda her türlü bilgi mevcut. Sanada kazasız uçuşlar diliyorum :)

Murat Evitan' Alıntı:
Oğuzhan güle güle kullan çok güzel bir model.Promodel zaman zaman deposundan önceden kalmış ürünleri çıkartıyor ve çok uygun satışa koyabiliyor iyi takip etmek lazım.Birde diğer arkadaşın gördüğü fiyat doğrudur çünkü geçen gün bütün uçaklara bir miktar zam geldi ve fiyatlar otomatikman hepsine yansıyor.Tekrar güle güle kullan.O markaya uçağı bildiğim kadarıyla Phoenix markası üretim yapıyor ve oda iyi bir markadır.

Teşekkür ederim Murat Abi.. Bende öylesine internette gezinirken denk geldi. Siparişini verdim.

Arkadaşlar bir takım ufak tefek aksilikler yaşadım. Şöyle ki model ilk geldiği zaman rudder kısmında hafif bir kırık vardı. Ama çok büyütülecek bir şey olmadığından basitçe tamir ettim. Sonra ilk uçuşta sert iniş sonucu ön iniş takımı çok ciddi olmayacak şekilde kırıldı. Onarımını yaptım. Geçen cumartesi sahaya gittim. Motoru çalıştıramadım. Buji ısıtıcısını şarj etmeme rağmen sahada şarjının baya azaldığını gördüm. Cumartesi günü modeli çalıştıramayınca, pazar günü acil işim olmasına rağmen modeli çalıştırmak için sahaya gittim. Ve çalıştı :) İlk kez tek başıma motoru çalıştırmanın mutluluğu tarif edilemez :) Daha önceki uçuş, ayar kısımlarının hepsini İsrafil abiyle yapmıştık. Yalnız sadece motoru çalıştırıp yerde sesini dinledim. Ufak tefek ayar yaptım. Uçuş yok. :) Açıkçası hem acil işim olduğundan hem de yemediğinden uçurmadım :) Ama çok keyif aldım. Nitronun tadı gerçekten de bambaşkaymış :)

Cumartesi gününden

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Video Pazar gününden

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Burak ERDOĞAN

Vayyy süper! Burnumun direği sızladı (nostalji!) :D :p
İnanır mısın benim de yalnız başıma motor çalıştırıp uçtuğum ilk uçağım Calmato idi. Ondan önce Soprano vardı ve motorunu balkonda çalıştırıp nitro kokluyordum ama, 2009 yılının Mart ayında bir Cumartesi sabah erkenden Formula pistinin büyük otoparkına gittim. Ekip henüz gelmemişti. Ben Calmato'yu hazırladım. Abilerimin anlattığı her şeyi tek tek aklımdan geçirdim. Motoru çalıştırdım. Biraz taksi yaptım. Hala kimse gelmemişti. Ben de açtım gazı havalandım. Birkaç meydan turu ve iniş. İnanılmaz bir histi. O nedenle, aldığın keyfi çok iyi anlıyorum. Hadi hayırlısı... :D

• Beğen
Tepkiler: Burak ERDOĞAN

Sümer Yamaner' Alıntı:
İnanır mısın benim de yalnız başıma motor çalıştırıp uçtuğum ilk uçağım Calmato idi. Ondan önce Soprano vardı ve motorunu balkonda çalıştırıp nitro kokluyordum ama, 2009 yılının Mart ayında bir Cumartesi sabah erkenden Formula pistinin büyük otoparkına gittim. Ekip henüz gelmemişti. Ben Calmato'yu hazırladım. Abilerimin anlattığı her şeyi tek tek aklımdan geçirdim. Motoru çalıştırdım. Biraz taksi yaptım. Hala kimse gelmemişti. Ben de açtım gazı havalandım. Birkaç meydan turu ve iniş. İnanılmaz bir histi. O nedenle, aldığın keyfi çok iyi anlıyorum. Hadi hayırlısı... :D

Sümer abi nitro motor deyince benim aklıma hep çalıştırması çok zor ,zırt pırt stop eden motor geliyordu. Bu psikolojiyle sahaya gidip motorun çalıştığını görmek çok keyif verdi. Yalnız ben senin kadar cesaret edipte havalanamadım. :) İnşallah bu hafta sonu uçuşa geçeceğim :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
....motorunu balkonda çalıştırıp nitro kokluyordum....

Nitro kokusu deyince bende çok eski günlere gittim Sümer abi. Babamla büyük bir heyecanla ilk model uçağımızı almıştık. Babam tam anlamıyla çocuklar gibi şendi ve bende tam anlamıyla çocuktum. :laugh:

Tüyaptaki hediyelik eşya fuarında ilk defa gördüğümüz uzaktan kumandalı uçağı (bilgimiz bu düzeyde idi) Mustang hobby'den almış ve inşaatını da yaptırmıştık. (Ready to Fly)

Eve getirdik. Sonra baktık baktık baktık.... veeeeeeeee aklımıza muhteşem bir fikir geldi. " En azından motorunu çalıştırabiliriz. " :yuppi: :hoppa:

Sistemi anlamamaz biraz zaman aldı; hortumlar, ufak bir buji, kızdırıcı, pervane falan :laugh: Pek çoğunuz inanmayacaksınız ama o zamanlar evlerde internet diye birşey yok. ;D Yani google yok, Rckolik yok Sümer abi daha lise öğrencisi falan muhtemelen... yeni başlamak için zor zamanlar yani. :lollol:

Neyse fazla uzatmayayim sonuçta biz babamla bir şekilde 40 cu'luk 2 zamanlı motorumuzu çalıştırmayı başardık. Nerde mi ? SALONDA :eek: :eek:f:

Annem bir telaşla içeri girdi, bize şöyle bir baktı baktı baktı baktı..... ve gitti. İçinden birşeyler söylemişti eminim. :lollol: :lol: :lol:

İşte nitro kokusu ile ailece tanıştık o gün. :)

Hayırlı uğurlu olsun Oğuzhan kardeşim. :RCKolik: