Lipo Pil A ve motor A sinin uyumu Hakkinda Sorularim.

İlgi Alanı
Hepsi
merhaba toplayacağim quadcopterde 6000 mah 25C Batarya kullanacağim fakat ilk pili sipariş vermek gibi bir hata yaptim
motorlar toplam En fazla 46A çekiyor hesaplamama göre batarya 150A veriyor Bu fark bi problem yaratirmi ?
biliyorum çok soru soruyorum rahatsizlik verdiysem kusura bakmayin.
Kullanacağim Parçalar:

Sipariş Verilmişler:

Sipariş Verilmesi Planlananlar:

500 gr quad a nasıl 420 gr pili takacaksın, o pil framesi 450 ve üstü için uygun. senin frame 210 luk alacağın pil max 1200-1600 mah aralığında olmalı.

Gökhan Şahin' Alıntı:
500 gr quad a nasıl 420 gr pili takacaksın, o pil framesi 450 ve üstü için uygun. senin frame 210 luk alacağın pil max 1200-1600 mah aralığında olmalı.
Cevap için teşşekkür ederim,
boşu boşuna pil aldim napacağim şimdi o pille :eek: bir de görduğunuz başka bir hata varmi toplanacak parçalarin uyumu açısından?

Furkan Güzel' Alıntı:
Cevap için teşşekkür ederim,
boşu boşuna pil aldim napacağim şimdi o pille :eek: bir de görduğunuz başka bir hata varmi toplanacak parçalarin uyumu açısından?
neyse yapacak bişiy yok pili imha edeceğim. inşallah başka bi problem çikmaz

semih Balkar' Alıntı:

zaten indexteki gereken bilgilerin hepsini okudum okumadan soru sormam. konuda "3 s 1200ile 2000mah arası Lipo Pil" yazmişsiniz fakat mantiğini anlamadiğim için daha yuksek kapasitede bir pil seçtim uzun sure uçsun diye motor ağirliği kaldirirmi diye baktim tum parçalari Gram larini toplayarak bi problem olmicağini duşundum fakat frame e olmiyacağini hiç duşunmemiştim aslinda konuda neden "3 s 1200ile 2000mah arası Lipo Pil" tercih edilmesi gerektiğini yazarsaniz güzel olur.

Abisi Yanlış verdiğin Pili satılık ilanına koy ihtiyacı olan alabilir
Konuları belki okumuşsun ama hiç anlamamışsın
Sana verilen linklerde 6000mah pilin kullanılacağı sınıf 450 sınıfı olduğunu görmüş olman gerekiyor
Senin mantığına göre kullanılacak frame nin neden 250 lik veya prop ların neden 7" veya 15" kullanılması gerektiğini veya pilde kullanılan iletkenin neden 12avg olduğunu
Senin için yazmamızı istiyorsan biraz vaktimizi alır ama olsun senin için yaparız nasılsa vaktimiz bol
Abisi bak araştırmış olabilirsin ama hiç anlamamışsın habire reçete sunuyorsun
Sana verilen linkleri biraz anlayarak okumaya çalış
Hiç sipariş vermeden tüm konuları bir zahmet tekrar okumanı rica ediyoruz
ondan sonra sipariş aşamasına geç

ve aslında teknik bilgin çok az olduğundan

Bir tane hazır kit alsan çok daha iyi olur
bu bir 250 sınıfı olabilir teknik detaylarını aldığın kişiden öğrenirsin

veya syma x5c veya jjrj h11d gibi yine hazır bir kit al ve o şekilde başlaman tavsiye olunur %p

semih Balkar' Alıntı:
Abisi Yanlış verdiğin Pili satılık ilanına koy ihtiyacı olan alabilir
Konuları belki okumuşsun ama hiç anlamamışsın
Sana verilen linklerde 6000mah pilin kullanılacağı sınıf 450 sınıfı olduğunu görmüş olman gerekiyor
Senin mantığına göre kullanılacak frame nin neden 250 lik veya prop ların neden 7" veya 15" kullanılması gerektiğini veya pilde kullanılan iletkenin neden 12avg olduğunu
Senin için yazmamızı istiyorsan biraz vaktimizi alır ama olsun senin için yaparız nasılsa vaktimiz bol
Abisi bak araştırmış olabilirsin ama hiç anlamamışsın habire reçete sunuyorsun
Sana verilen linkleri biraz anlayarak okumaya çalış
Hiç sipariş vermeden tüm konuları bir zahmet tekrar okumanı rica ediyoruz
ondan sonra sipariş aşamasına geç

ve aslında teknik bilgin çok az olduğundan

Bir tane hazır kit alsan çok daha iyi olur
bu bir 250 sınıfı olabilir teknik detaylarını aldığın kişiden öğrenirsin

veya syma x5c veya jjrj h11d gibi yine hazır bir kit al ve o şekilde başlaman tavsiye olunur %p

Tamam bir kez daha konularin hepsini okurum. Habire parçalari vermemin sebebi bi problem çikmasindan korkuyorum motorun ihtiyaci olan esc ,güç gibi şeyleri hesapladim fakat ben ne zaman birşeyle uraşmaya başlasam surekli bir problem çikiyor sormamin nedeni bu problemle karşilaşmak istememem mesela yanliş lipo sipariş vermem gibi anliyorum sizi araştirma yapilmadan soru sorulmasindan nefret ediyorsunuz şahsen bende ediyorum o yuzden okumadan sormuyorum fakat ne yazikki bazi şeyleri yanliş anliyorum ve yanliş anlayip anlamadiğimi öğrenmemin tek yolu ne yazikki sormak rahatsizlik verdiysem kusura bakmayin.

Abisi
Bak ilk heyecanla verdiğin pil Yanlış
Bu hobiye başlamak için ilk multi toplama parası bulunabilir
Ama kırımlardan veya kısa devre vs den dolayı çalışır duruma getirmek için çok para harcaman gerekebilir (bulamayabilirsin)
Biraz teknik bilgi gerektirir forumda görmüşündür (lehim nasıl yapılır) sen ona pek bakmamış olabilirsin
ama lehim işlerini anlamıyorsan Çok zorlanırsın
Onun için tek tek sipariş geçeceğine paran yoksa biriktir
Hazır bir kit al ve onunla başla zamanla nelerin ne işe yaradıklarını daha iyi anlarsın
sana 2 bütçeli öneri sundum
ya 250 sınıfı bir hazır toplanmış multi al
veya
syma x-5c veya jjrj h11d bir multi al Multi ve Kumanda tecrübeni arttır ki (az kırım yaşarsın)
hangisini alırsan al
biraz tecrüben arttıktan sonra kendin daha rahat bir multi toplarsın

Baştan tek tek sipariş vererek toplama işine girme
Hiç uçuramayabilirsin (hevesin yarıda kalmasın)

Hazır toplu bir Multi al eğer başlayacaksan %p

Şahsen evde fpv için jjrj-h11d kullanıyorum 12 dk uçuş süresi var takla ata biliyor rth ı var tek tuşla kalktığı yere donuyor kamerası var fpv için monitörü var daha ne olsunki (shgt kaydı gerekmiyor )

buna benzer bir multi turkiyede cok vardır
biraz araştırırsan

Bir Bak istersen harika multiler
Mehmet beyde araştırıyor

semih Balkar' Alıntı:
Abisi
Bak ilk heyecanla verdiğin pil Yanlış
Bu hobiye başlamak için ilk multi toplama parası bulunabilir
....
Bir Bak istersen harika multiler
Mehmet beyde araştırıyor

Yorumunuz için teşşekkur ederim.
Lehim yapmayi biliyorum zaten o kisimda bi problem yaşiyacağimi zannetmiyorum kit almamamin sebebi toplarkenki o zevki yaşamak istemem elektronik şeylerle uraşmayi seviyorum,bi ara arabanin elektronik devresini sökup tekrar birleştirerek tekne yapiyordum.
Fakat uçan şeyleri daha fazla sevdiğim için quadcopter tercih etmeye karar verdim konulari tekrar okuduktan sonra ve bir uyumsuzluk olmadiği kanatine vardiktan sonra parçalari sipariş vereceğim.

ultrapower up650ac şarj cihazi aldim fakat mohm değerini nasil ölçeceğimi bulamadim yardimci olurmusunuz ?

Manualene baktın mi peki? O cihazı çok kullanan yok sanırım. Kaldı ki çok da önemli bir parametre değil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Manualene baktın mi peki? O cihazı çok kullanan yok sanırım. Kaldı ki çok da önemli bir parametre değil.

Manualene baktim demekki yok neyse.

Furkan Güzel' Alıntı:
Manualene baktim demekki yok neyse.
Vay güzel cevap... Ayni şekilde devam et Furkan....