Lipo Pil Güvenliği Hakkinda Sorularim.

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba Lipo piller hakkinda biraz araştirma yaptim zaten tehlikeli olduklarini biliyordum ve bazi sorularim var.
ilk olarak okuduğum kadariyla lipo pilleri imhanin çok iyi bir yolu yok yapilabilecek en iyi yöntem bol tuzlu bir kavonoz suya lipo pili atip birkaç gun bekletip lipo boşaldiktan sonra çöpe atmak miş bu ne kadar doğru ve bundan daha iyi bir yol varmi ?
ikinci olarak lipo piller gerçekten tehlikeli ve alev alabilen piller ben apartmanda oturuyorum ve odamin hemen yaninda dişari doğru balkon var lipo safe bag adinda çantalar gördum fakat bu çantalara çok güvenemedim kaliteli ve uygun fiyatli bir lipo safe bag varsa önere bilirmisiniz ? bide kutu şeklinde lipo pilleri saklaya bileceğim(Hem şarj ederken/hemde yolculukta,Evde) güvenli bir saklama kutusu yapmayi yada almayi duşunuyorum önerileriniz nelerdir paylaşirmisiniz?
son olarak bu işlerde yeniyim ne ile uraşacağimin detayli bilgisini şu konudan görebilirsiniz :

Pilleri disarida yani soguk ve rutubetli ortamda tutmak da sikintili. En guzeli lipo Safe bag icine , ya da celik tencerede olabilir, etrafinda yanici olmayak bir ortamda ev icinde tutmak.

Sarj ederkende kesinlikle yanindan ayrilmamak gerekiyor. Bunu harici ben Extra bir onlem almiyorum mesela.

Düdüklü tencere kullanan tek ben degilmisim [emoji4] [emoji4]

3310 cihazımdan gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pilleri disarida yani soguk ve rutubetli ortamda tutmak da sikintili. En guzeli lipo Safe bag icine , ya da celik tencerede olabilir, etrafinda yanici olmayak bir ortamda ev icinde tutmak.

Sarj ederkende kesinlikle yanindan ayrilmamak gerekiyor. Bunu harici ben Extra bir onlem almiyorum mesela.
önerebileceğiniz şöyle sağlam bi lipo bag varmi listeme ekliyim :D sarj ederken balkonda sarj etsem sakliyacağim zaman evde bi lipo bagin içine koyup tencerede saklasam bı sıkıntı olmaz heralde :D

Bir hobi firmasinin teknik destekteki sorumlusuna lipo pili nasıl ihma ederiz diye sormuştum. Sizin yazdığıniz gibi tuzlu suda birkaç gün beklet sonra çöpe at demişti.

Hobbyking de satılan lipo safe den alabilirsiniz. Ya da yurdışından getirip satanlardan alabilirsiniz

Kadir Kurt' Alıntı:
Bir hobi firmasinin teknik destekteki sorumlusuna lipo pili nasıl ihma ederiz diye sormuştum. Sizin yazdığıniz gibi tuzlu suda birkaç gün beklet sonra çöpe at demişti.

Hobbyking de satılan lipo safe den alabilirsiniz. Ya da yurdışından getirip satanlardan alabilirsiniz
hobbyking i ilk kez bu forumda duydum kargolamalari nasil iyimi, gümruğe takiliyormu ? sattiği urunlerin kalitesi nasil ?

Furkan Güzel' Alıntı:
hobbyking i ilk kez bu forumda duydum kargolamalari nasil iyimi, gümruğe takiliyormu ? sattiği urunlerin kalitesi nasil ?
Sordugun sorularin cevabi su bölümde sabit konu halinde daha once paylasildi ;) Hobbyking ozetle guvenilir ve uygun fiyata orta kalite malzeme satan bir sitedir.

Furkan Güzel' Alıntı:
Forumdaki konularda detaylı açıklamalar mevcut yinede kısaca yazayım. Sepete eklediğiniz ürünlerin ağırlığına göre birkaç kargo firmasından fiyat veriyorlar siz uygun olanı seçip siparişi tammaliyorsunuz. Gümrük olayı alınan ürünün fiyatına bağlı. 75 euro yu geçerseniz gümrük ödersiniz.

Edit: Mehmet abi link vermiş zaten :saygilar:

quadcopter de lipo pil alirken voltaj hesaplamayi anlatan bir konu varmi forumda ?

Furkan Güzel' Alıntı:
quadcopter de lipo pil alirken voltaj hesaplamayi anlatan bir konu varmi forumda ?
Bence vardır ama araştırmak lazım. Ana sayfada mesela multikopter başlığı var, onun altında multicopter teknik alt başlığı var. Onu açınca en üstte konu indeksi var. Mehmet abi önemli konuları indeks bölümüne taşıyor. Ordan bakabilirsin.