LIPO Pillerde 2s - 6S JST-XH Balance Konnektor Bağlantısı

LEVENT UYGUN

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Ara ara sorulan Lipo pillerde kullanılan JST-XH balans konnektör bağlantı detayları kalıcı olarak bir konu şeklinde paylaşalım dedik :RCKolik:

Ölçüm Yöntemi için Animasyon :

LİNK: :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu konu Yönetim tarafından aşağıdaki mesaj taşınarak açılmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Şakir Polay
Paylaşım için teşekkürler abi :bravo: Özellikle yeni başlayan arkadaşlar tarafından ara ara sorulan soruya kaynak bir cevap olmuş. Indeks sayfamıza da ilave edelim hemen :RCKolik:

Güzel bilgi için Teşekkürler Levent abi küçük bir bilgi daha ekleyelim Powerlab 6 ve 8 cihazlarının Balance portları JST Pa olarak geçiyor genelde pillerin balance portlarıda Jst-xh olduğundan JST-PA to JST-XH şeklinde aratarak adaptör kablo buluyoruz.

Paylaşım için teşekkürler Levent abi. :bravo:

Heran lazım olabilecek bir konu, arayıp durmayız artık lazım olunca. :laugh:

uygun sıralamasını pilim cnhl 1500 mah 120c
Anladığım kadarıyla balans kablolarında bir tanesi kırmızı diğerleri siyah
Multi metreyi voltaj ölçme moduna getir bir ucunu kırmızı kabloya deydir diğer ucunuda sırayla diğer siyah kablolara deydir. 1. Kablo kırmızı yaklaşık 3.7vdeğerini gösteren 2. Kablo. 7.4v 3. Kablo 11.1v civarı 4. Kablo

Anladığım kadarıyla balans kablolarında bir tanesi kırmızı diğerleri siyah
Multi metreyi voltaj ölçme moduna getir bir ucunu kırmızı kabloya deydir diğer ucunuda sırayla diğer siyah kablolara deydir. 1. Kablo kırmızı yaklaşık 3.7vdeğerini gösteren 2. Kablo. 7.4v 3. Kablo 11.1v civarı 4. Kablo
çok teşekkürler hiç yokken birde multimetre masrafımız çıktı 4s pil için değil mi bu? öğrenciyken bu işleri yapmak zor ama atolyeye bir oyuncak daha giriyor :)

çok teşekkürler hiç yokken birde multimetre masrafımız çıktı 4s pil için değil mi bu? öğrenciyken bu işleri yapmak zor ama atolyeye bir oyuncak daha giriyor :)
Yanlış hatirlamiyorsam siz quad yapmaya çalışıyordunuz. Pilin kırmızı kablosunu kartınızın güç girişinin + kutbuna bağlayın siyah kablolarıda - ye bağlayararak betaflight veya osd ekranında multimetre olmadan voltaj okuyabilirsiniz. Ama tavsiyem ucuzda olsa bir multimetre edinmeniz ilerde kesin lazım olur

Yanlış hatirlamiyorsam siz quad yapmaya çalışıyordunuz. Pilin kırmızı kablosunu kartınızın güç girişinin + kutbuna bağlayın siyah kablolarıda - ye bağlayararak betaflight veya osd ekranında multimetre olmadan voltaj okuyabilirsiniz. Ama tavsiyem ucuzda olsa bir multimetre edinmeniz ilerde kesin lazım olur
Çok sağolun doğrulamak için soruyorum soketten söküp kabloları dediğiniz gibi direkt bağlarsam Nerede görürüm

Şunu anlayamadım neden var olan soketi söküyorsunuz.
Betaflight ekranında üstte veya kamera osd sine eklediyseniz kamera ekranınızda görebilirsiniz
kırıldığı için değiştirmiştim pervaneye çarpmıştı kamera kullanmıyorum ama anladım nerede olduğunu sanırsam teşekkürlerr