Görseller Malatya Buluşmaları

Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Bu konu başlığı altında Malatya Buluşmalarımıza ait görselleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

----------------------------------------------------------------
1 Haziran 2020 tarihli uçuş videoumuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gerçekten de izlemesi çok keyifli güzel bir uçuş olmuş :heartxf: Paylaşım için teşekkür ederiz :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Aras
Emeğinize sağlık güzel hafta sonu olmuş, tebrik ederim.:saygilar:
Kampüs değil mi orası ben mi yanılıyorum? Merakımı mazur görürseniz pistiniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Pist ve çevresi ve tabii ki yasal mevzuat; patlar motorlu model uçak uçurmaya uygun mu?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Aras
Teşekkürler. Pisti üniversitenin arazisine yaptirdik. Takilan arkadaslardan biri karayolcuydu zamaninda o yardim etti sagolsun. Kampüsün karşısında. Model ucak pisti diye tabelada koyduk. 120 metre uzunlukta olmasi lazim..Yerleşim yerine uzak arasira patlar ucuran arkadaslar var. Aidat v.s.. yok beleş. Ucaklar icin dezavantaji olabilir lakin bir iki golgelik ağaç dikmeyi düşünüyorum. Genelde hafta sonlari 10 kisi kadar oluyoruz. Kendi halimizde tarlalarin uzerinde takiliyoruz ?

Merhaba. Farklı konu açmak istemedim. İnce ince buradan yürüyeyim en iyisi ☺️
Zaten genelde haftada bi rutin olarak ayni yerde ucuyoruz. Maksat arsivde kalsin.

Bu hafta arkadaslarin ucaklari Mayflower balsa , ewb 160 diye isimlendirilen 3d printer yapimi bir ucak, ft spear ve bendenize ait quad ve caipi2 wing.

Merhaba. Farklı konu açmak istemedim. İnce ince buradan yürüyeyim en iyisi ☺
Zaten genelde haftada bi rutin olarak ayni yerde ucuyoruz. Maksat arsivde kalsin.
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederiz Hakan hocam :thumbup: Hemen hemen hepimiz genelde hep aynı grupla ve aynı modellerle buluşma yapıyoruz. Aynı olsa her hafta buluşmalara ait resim ve video görmek son dönemde kan kaybeden hobimizle olan bağlarımızı güçlendiriyor diye düşünüyorum.

O yüzden sizden de ricamız hep aynı şeyler demeden haftalık olarak 1 kare resim dahi olsa Malatya buluşmalarından bizleri haberdar etmeniz.

İsterseniz bu konuyu buluşmalar bölümüne taşıyıp, başlığını "Malatya buluşmaları" olarak değiştirelim, ne dersiniz ?

Hakan bey, elinize sağlık! Müzik de çok güzel, keyifle izledim.

Teşekkür ederim. Manzara hep aynı olsa da uçuştan sonra en sevdiğim şey arkaya bir müzik koyup arşivlemek. :) Lakin artık müzik bulmak da zorlaştı

14.06.2020

Sığınacak bir ağaç gölgesi olmadığından, hava her ne kadar serinde olsa Güneş yakıyor tepeden. Rüzgarda azalmaya başlıyor saat 16:00 civarlarında. Piste gelmek icin 10km yol yapmışız ve şarjörümüz (pilimiz) az. Rüzgara denk getirip kuru sıkı atmak istemiyoruz ve sohbet ederek rüzgarın bitmesini bekliyoruz. Koray ailecek gelmiş, enduro motorunu römorkuna yüklemiş getirmiş, uçuş aralarinda dağ bayır gezip geri geliyor.

Erhan ve ben 60cm lik iki manuel zagi ile LOS ucuşta it dalaşı denemeye başliyoruz. Güya birimiz Türk diğerimiz Yunan uçağı ? Taklalar, splitler, ters uçuşlar derken iyice ısınıyoruz. Sonra birden dost uçaklar olup Mehmet in yavaş uçan OldFogey ucağını taciz ediyoruz.

İlk fasıldan sonra Mehmet ayyıldızlı FTSpear uçağıyla havalanıyor. Bende 6 inç fpv quadla peşine düşmeye çalışıyorum. Ekranla uçuyorum ve 4 pil boyunca havada arayip bulamiyorum. Yerin sarartısı, kırmızı ucakla karışıyor ve her ne hikmetse burnumun dibindeki uçağı göremiyorum. Sonunda beşinci pilde görüp takibe başliyorum. Bi ara gazı fazlaca verip uçağın altına çarpıyorum ve kanadın altında 2 3 derin çizikli hatıra bırakıyorum. Gündüz hava durumuna bakıp, bugün uçuş olmaz diyerek pillerini doldurmayan Altuğ, bizim pistte olduğumuzu duyunca izlemek için atlayıp son gaz geliyor.

Son olarak uhf ve 1.2 fpv setupa sahip 90cm lik uçan kanadimla 4 km alcak uçuş yapip günü bitiriyoruz.

14.06.2020

Sığınacak bir ağaç gölgesi olmadığından, hava her ne kadar serinde olsa Güneş yakıyor tepeden. Rüzgarda azalmaya başlıyor saat 16:00 civarlarında. Piste gelmek icin 10km yol yapmışız ve şarjörümüz (pilimiz) az. Rüzgara denk getirip kuru sıkı atmak istemiyoruz ve sohbet ederek rüzgarın bitmesini bekliyoruz. Koray ailecek gelmiş, enduro motorunu römorkuna yüklemiş getirmiş, uçuş aralarinda dağ bayır gezip geri geliyor.

Erhan ve ben 60cm lik iki manuel zagi ile LOS ucuşta it dalaşı denemeye başliyoruz. Güya birimiz Türk diğerimiz Yunan uçağı ? Taklalar, splitler, ters uçuşlar derken iyice ısınıyoruz. Sonra birden dost uçaklar olup Mehmet in yavaş uçan OldFogey ucağını taciz ediyoruz.

İlk fasıldan sonra Mehmet ayyıldızlı FTSpear uçağıyla havalanıyor. Bende 6 inç fpv quadla peşine düşmeye çalışıyorum. Ekranla uçuyorum ve 4 pil boyunca havada arayip bulamiyorum. Yerin sarartısı, kırmızı ucakla karışıyor ve her ne hikmetse burnumun dibindeki uçağı göremiyorum. Sonunda beşinci pilde görüp takibe başliyorum. Bi ara gazı fazlaca verip uçağın altına çarpıyorum ve kanadın altında 2 3 derin çizikli hatıra bırakıyorum. Gündüz hava durumuna bakıp, bugün uçuş olmaz diyerek pillerini doldurmayan Altuğ, bizim pistte olduğumuzu duyunca izlemek için atlayıp son gaz geliyor.

Son olarak uhf ve 1.2 fpv setupa sahip 90cm lik uçan kanadimla 4 km alcak uçuş yapip günü bitiriyoruz.

Neredeyse bütün videolarınızı izledim. Muhteşem uçuşlar, görüntüler ve editler emeklerinize sağlık. Uçak uçarken birilerininde dron ile kayıt alması beni aşırı derece de gaza getiriyor diyebilirim çünkü ortaya çok güzel görüntüler çıkıyor.:hoppa:Çalışmalarınızı merakla bekliyorum.