3D Baskı RC Uçak Çalışmalarımız

Ah canard vah canard

Gazanız mubarek ola :)

Bunca kanard muhabbeti sonucunda bir geçmiş zaman olur ki yapmadan olmaz dimi..

Sene milattan önce 202, Hannibalın yönetimindeki kartaca ordusu Zana'da Publius Cornellius Scipio yönetimindeki Roma orduları karşısında dağılırken biz de Orhanlı Çayırında Steve Schumate tasarımı, Kaan yapımı depron X-31 ile uçuşlar yapıyorduk...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sene milattan önce 202, Hannibalın yönetimindeki kartaca ordusu Zana'da Publius Cornellius Scipio yönetimindeki Roma orduları karşısında dağılırken biz de Orhanlı Çayırında Steve Schumate tasarımı, Kaan yapımı depron X-31 ile uçuşlar yapıyorduk...
Modelcilik konusunda eski olduğunu tahmin ediyorduk ama bu kadar da eski olduğunu bilmiyorduk @Özgür Evren Varol kardeşim :D;D

Vay zamanında hız denemeleri de yapmışız :heartxf:%p

Bu da iterasyon bilmem kac... Bu da basarisizdi ama elbet olacak bir gun.?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Arkada stab olmadan sadece canard tarzında ısrar edecekseniz emekler boşa gidecek. Almanların çok sevdiğim bir sözü var: fiziği kandıramazsın.

Ah canard vah canard

Gazanız mubarek ola :)

Bunca kanard muhabbeti sonucunda bir geçmiş zaman olur ki yapmadan olmaz dimi..

Scipio değil, Shipolio diye hatırlıyorum ben.

Bu 3d yazici ile dizayn edilen teyyareler iyi hosta cok kotu bir taraflari var.. genelde duron motoru kullaniyorlar. Duron ve duroncu sevmedigimden motor bulmak zaman aliyor:(:(. Internetten almaya karar verdim ve ne mutlu ki tavsiye edilen motoru "duron motoru" adiyla satmayan bir satici buldum:D. Geriye bir tek inis takimi kaliyor. Telle yapilan sistem biraz iptidai gibi duruyor. Umarim yer kontrolunde sorun olmaz.

Tahmin ettigim gibi ucak onerilen sistemle agirlik merkezinde dengelenmiyor.
Bosa agirlik koymak yerine daha buyuk bir motor takmaya karar verdim.
Orjinal motor mount STL oldugu icin degisiklik yapmasi zor biraz.
Simdiden uymayan 3 motor mount bastim. Umarim 5. denemede dogru olculeri bulmus olurum.
Baska bir sorun ise isi. Kullanicagim motor 400wat civari ve oldukca sicak calisiyor.
Cevreci biri olarak ABS'den uzak durdugum icin PLAnin ne kadar dayanacagini merak ediyorum.
Bu arada deneme olarak da pil kapagini ahsap macunu ile duzledim. Zimparaladiktan sonra boya tutup tutmayacagini gorecegiz.

Şöyle bir önerim var. Üç tane basmışsınız olmamış. Beşincide doğruyu yakalayacağınızı düşünüyorsunuz. O halde dördü hiç basmayıp doğrudan beşi bassanız??? :lol::lol::lol:

• Haha
Tepkiler: Ömer Erkan
15x8" (3 ya da 4 bıçaklı) pervane.

Başarılı bir örnek baskidan sonra asıl baskı devam ediyor.
PETG ile basılıyor.

İlk bastığım PETG bıçağa biraz zımpara yaptım. Dedem marangozdu, çocukken köye gittiğimizde kafamıza vura vura zımpara yaptırırdı. O zamanlar nefret ederdim. Ama şimdi kendi keyfimiz için olunca ayıla bayıla yapıyoruz.
Zımparadan sonra ağırlık tam 20.0 gram oldu.
Üst yüzeyin dokusu güzel görünüyor. Malzeme PETG ama ortamlarda abanoz deriz, kim bilecek. :lollol: